מקומם: רופא סיפק למחבל עוגות והצטלם בסלפי

המפגע שביצע פיגוע דקירה בירושלים ומאושפז בביה"ח זכה ב"תנאים מיוחדים" כבר בבית החולים

מקומם: רופא סיפק למחבל עוגות והצטלם בסלפי בית החולים הדסה עין כרם, אילוסטרציה

רופא מבית החולים הדסה עין כרם סיפק למחבל המאושפז בבית החולים עוגות של רולדין ופרטי מזון נוספים. שוטרים אשר השגיחו על המחבל דרשו מהרופא לחדול מכך, אך זה התעלם. בעקבות תלונות שהגיעו להנהלת בית החולים, שבהן נמסר כי הרופא הצטלם סלפי מחויך עם המחבל, ערך בית החולים תחקיר, והרופא זומן לשימוע משמעתי. בהדסה אישרו את הפרטים. כך דווח ב'ישראל היום'.

במחלקת כלי דם בביה"ח הדסה עין כרם מאושפז המחבל מוחמד אבו קטאיש בן ה־16, אשר ביצע פיגוע דקירה בירושלים ב־22 באוקטובר ולאחר כשעה נורה בידי שוטר במגרש כדורגל.

תלונות שהגיעו להנהלת בית החולים העידו כי אחד מרופאי המחלקה, ד"ר אחמד מחאג'נה, ניגש לחדרו של המחבל ובניגוד לנהלים סיפק לו עוגות ומיני מתיקה שהזמין מרולדין. כאמור, הרופא לא שעה להפצרות לחדול מכך. בעקבות כך נפתח נגדו הליך משמעתי.

במהלך מבצע שומר החומות פרסם ד"ר מחאג'נה פוסט עם סמלי תמיכה במאבק הפלשתיני. אביו ואחיו של ד"ר מחאג'נה הם עורכי דין המייצגים, בין השאר, מחבלים ואסירים ביטחוניים, בהם המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע. בעבר קיבלו עורכי הדין תעודת הוקרה מפת"ח על תרומתם לאסירים ביטחוניים.

מביה"ח הדסה עין כרם נמסר: "הדסה פועלת בשת"פ מלא עם גורמי הביטחון, כך גם באירוע המתואר. אנו רואים בחומרה את מעורבותו של המתמחה באירוע, ובימים אלה מתברר המקרה בבירור משמעתי".

חייל צה"ל חמד לצון ודיווח למשטרה: "חטפו אותנו"
הצהרת תובע נגד פלסטינים שהשליכו אבנים בסילוואן
נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים
תג מחיר: 5 רכבים נשרפו כליל בסמוך לירושלים
שב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה
פיגוע דריסה בבאר שבע: נער נפצע באורח בינוני
"הלחץ עבד, ישראל לא נתנה דבר בתמורה": גופתו של טירן פרו הוחזרה
נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ
גנץ: "זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים - קצוב"