בעזרת רחפן: פרוייקט ייחודי להקמת קו מתח גבוה

חברת החשמל סיימה בסוף השבוע לפרוש תיילי חשמל באמצעות רחפן, בקו מתח גבוה חדש, שהוקם לטובת חיבור מתקן של חברת מקורות בסמוך ליישובים לבנים ורביד (מעל הכינר...

בעזרת רחפן: פרוייקט ייחודי להקמת קו מתח גבוה

חברת החשמל סיימה בסוף השבוע לפרוש תיילי חשמל באמצעות רחפן, בקו מתח גבוה חדש, שהוקם לטובת חיבור מתקן של חברת מקורות בסמוך ליישובים לבנים ורביד (מעל הכינרת).

השימוש ברחפן בעבודות רשת מתח גבוה של חברת החשמל החל לאחרונה, במסגרת פיתוח תהליכי עבודה חדשניים שנועדו לפיתרון בעיות הקשורות לעבודה בשטח טופוגרפי מורכב שאינו מאפשר שימוש בציוד מכני נייד כמו במות הרמה.

השטח המדובר מצוי בואדי באורך של כ 300 מטר. הרחפן נושא את החוט המקדים בין העמודים, אליו העובדים קושרים את התיילים ופורסים אותם בין העמודים.

יתרון נוסף לשימוש ברחפן לעבודה מסוג זה הוא קיצור משך ביצוע העבודה בתנאי שטח קשים. הרחפן מופעל בשטח על ידי עובד חברת קרונוס בפיקוח של מנהל העבודה בשטח.

פרויקט " קו מחבר רביד לצלמון תחתון קטע ב'" הינו חלק מפרויקט הלאומי להולכת מים צפונה ("המוביל ההופכי") שמטרתו העברת מי התפלת ים מקו החוף של ישראל ועד לכנרת. מטרת הפרויקט היא שמירה על מפלסי האגם, ועלות הבניה שלו נאמדת בכמיליארד שקל.

חצר המגופים שחוברה היום למערכת החשמל של חח"י נמצאת בקטע האחרון של הקו שדרכו יוזרמו מים לנחל צלמון ובהגלשה עד לכנרת ליד גינוסר. בתחנה הותקנו מגופיים חשמלאים מפוקדים לוויסות הספיקה ושבירת הלחץ בקווים. בחברת מקורות מודים לחברת החשמל על שיתוף הפעולה לקידום ובצוע פרויקט חשוב זה.

בעזרת רחפנים: כך פורסים את רשתות החשמל בצפון

חברת החשמל

מנהרות יוקנעם ייחסמו הלילה בשני הכיוונים
בן גביר וקובי שבתאי התעמתו: "זה לא חוקי, זה מחטף"
מנהלי בבתי החולים באזהרה חמורה: "מערכות המחשב לא ממוגנות"
התחזית: מעונן חלקית עם גשם מקומי בצפון ובמרכז
מהקרקע ומהאוויר: כך נעצרו שלושה גנבי רכב מג'נין
באר יעקב: פועל נפגע מכף טרקטור
מזג האוויר מעונן חלקית עם ירידה בטמפרטורות
נתיב פלוס בכביש 1 יצא לדרך, כך זה נראה מהרחפן
תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו
סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי