סערה בעקבות יהדות התורה: זו קריאה למרד

סגן הרמטכ״ל לשעבר ח״כ יאיר גולן ממרצ בעקבות קריאת יהדות התורה שלא לציית למשטרה ״יש לעצור באופן מיידי את תקצוב הרבנים של יהדות התורה ולפטר אותם מתפקידם. ...

סערה בעקבות יהדות התורה: זו קריאה למרד יאיר גולן

סגן הרמטכ״ל לשעבר ח״כ יאיר גולן ממרצ בעקבות קריאת יהדות התורה שלא לציית למשטרה ״יש לעצור באופן מיידי את תקצוב הרבנים של יהדות התורה ולפטר אותם מתפקידם. אולי ככה הם יבינו שהם לא יכולים לקרוא למרד במדינת ישראל״

בציוץ בטויטר כתב גולן: ״מה קורה פה, יהדות התורה מסיתה לעבריינות. המפלגה שהתמחתה בהשגת תקציבים מפליגים לבני ישיבות, המפלגה שמתנגדת לגיוס לצה״ל, המפלגה שמנציחה את בערות הצעירים החרדיים, פתאום יוצאת נגד המדינה? יש לעצור באופן מיידי את תקצוב הרבנים של יהדות התורה ולפטר אותם מתפקידם. אולי ככה הם יבינו שהם לא יכולים לקרוא למרד במדינת ישראל.״

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, הגיב להודעת יהדות התורה בחשבון הטוויטר שלו: ‏"אחרי הבחירות ישראל ביתנו תדאג שתפסיקו לשתף פעולה עם משרד האוצר ועם ועדת הכספים."

כפי שעלה לראשונה מעל 'בימה' זו חברי סיעת יהדות התורה התכנסו היום לישיבה מיוחדת בעקבות פסיקת בג''ץ להמשך התעמרות קבינט הקורונה ומשטרת ישראל בציבור החרדי.

בהודעת סיעת יהדות התורה שנמסרה ל'בימה' נכתב כי הסיעה דוחה מכל וכל את החלטת בג''ץ על הכרה בגיור רפורמי וקונסרבטיבי. והסיעה תציב כתנאי הצטרפות לקואליציה עתידית לחוקק חוק גיור על פי ההלכה ופסקת ההתגברות.

עוד נמסר כי סיעת יהדות התורה רואה בחומרה את החלטות הממשלה וקבינט הקורונה המתעמרות בציבור החרדי ומתעלמות מצרכיו, מפחד התקשורת המוטה והמסיתה נגד הציבור החרדי.

ישיבת סיעת יהדות התורה בצל הקורונה

הסיעה דורשת לחקור את ההחלטה על הפסקת התחבורה הציבורית בשושן פורים לירושלים, החלטה שניתנה שעה קצרה לפני כניסת השבת, שעה שעשרות אלפי איש שבאו או יצאו מירושלים היו בדרכים ללא שידעו שהתקבלה החלטה המונעת מהם לחזור לבתיהם.

בישיבת הסיעה תיאר סגן שר התחבורה אורי מקלב בפני חברי הסיעה את היערכות משרד התחבורה ביום חמישי האחרון לתגבור משמעותי של התחבורה הציבורית לירושלים וממנה בשושן פורים, ואת האבסורד בהחלטת קבינט הקורונה למחרת בניגוד להיערכות משרד התחבורה.

כעת הסיעה דורשת מיו''ר ועדת הכלכלה לכנס את הוועדה בהקדם ולבטל את ההחלטה הבלתי חוקית ובלתי מוסרית בעליל שכוונה נגד הציבור החרדי, על מנת שהקנסות שניתנו מכוח החלטה זו יבוטלו.

בשם סיעת יהדות התורה נמסר כי היא לא תשתף פעולה עם משטרת ישראל ומבקשת מראשי הרשויות החרדיות לנקוט גם בצעד זה, עד להתנצלות משטרת ישראל על הדו''ח השקרי, בו תואר בין היתר כי אלפים מהציבור החרדי שותים לשוכרה בזמן קריאת המגילה או עריכת טישים בשושן פורים בבית שמש. על סמך הדו''ח השקרי והמגמתי התקבלה ההחלטה על ההתעמרות בציבור החרדי בשושן פורים.

עוד נמסר כי סיעת יהדות התורה תיוועץ בגדולי ישראל על המשך שיתוף פעולה עם החלטות הממשלה וקבינט הקורונה, המוטות פעם אחר פעם נגד הציבור החרדי, כולל החשש של הטלת סגר בחג הפסח.

בנוסף, הסיעה תנתק קשר עם כתבים וגופי תקשורת המפרסמים ''תחקירים'' שקריים ומוטים נגד הציבור החרדי.

"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"
ירושלים: פיגוע בתחנה המרכזית