בחור הישיבה אריה שצ׳ופק הי"ד נרצח בפיגוע

מספר שעות לאחר הפיגוע הותר לפרסום כי הבחור אריה שצ'ופק הי"ד הוא הנרצח בפיגוע הקשה הבוקר בכניסה לעיר ירושלים. אריה היה בדרך לישיבה בה למד במושב בית מאיר

בחור הישיבה אריה שצ׳ופק הי"ד נרצח בפיגוע

תיעוד מסריקות של כוחות המשטרה ומג״ב אחר חשודים במרחב

דוברות המשטרה

תלמיד ישיבת 'פסגת יצחק' במושב בית מאיר, אריה שצ'ופק הי"ד הוא הנרצח בפיגוע הקשה הבוקר בכניסה לעיר ירושלים. הוא היה בדרכו לישיבתו וחיכה להסעה שהגיעה למקום דקות ספורות לאחר הפיגוע הקשה.

חברו של אריה, אלחנן בן ליבנת שחיכה עמו בתחנה נפצע באורח בינוני ומאושפז כעת בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים.

במשטרה סיכמו את הפיגועים הבוקר (רביעי) בירושלים ומסרו כי מדובר בפיגוע משולב של מטעני רסס שהופעלו בתחנות הסעה בסמוך לכניסה לעיר ירושלים ובאזור צומת רמות, לפני הצהרים התקיימה הערכת מצב נוספת בזירה בראשות השר לבט״פ, מפכ״ל המשטרה ומפקד מחוז ירושלים.

מאות שוטרים של מחוז ירושלים, לוחמי משמר הגבול, כוחות תגבור משטרתיים ארציים, פועלים יחד עם כוחות הביטחון מהקרקע ומהאוויר לסריקות נרחבות במספר מעגלים ברחבי ירושלים ובסביבתה. חבלני משטרת ישראל ממשיכים לפעול בזירות מטעני החבלה והרסס בשתי הזירות.

עדכון מצב נפגעים משתי הזירות: עפ״י דיווח של גורמי הרפואה 19 פצועים ונפגעי חרדה, בהם: 4 במצב קשה, 1 במצב בינוני, 10 במצב קל ו-4 נפגעי חרדה. מותו של אחד הפצועים נקבע זמן קצר אחרי פינויו לבית החולים.

מבדיקה של חבלני משטרת ישראל בשתי הזירות עולה כי מדובר במטעני חבלה שהונחו בשתי הזירות ועפ״י החשד מדובר בפיגוע משולב במתאר דומה.

מפכ"ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי אמר הבוקר: ״בוקר לא פשוט, מתווה של פיגוע ששנים רבות לא היה כמותו, שני פיגועים ברצף. עיקר המאמץ של משטרת ישראל הוא כרגע סריקות בכל האזורים - תחנות אוטובוס, הסעה וריכוזי קהל, במקביל למאמץ של המרדף על מנת לשים את היד על מבצע הפיגוע. אנחנו נעשה כל שביכולתנו יחד עם כל גורמי הביטחון האחרים להגיע לחוליה הזאת״.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן אמר: ״מדובר באירוע חבלה מתגלגל שהחל בשעה 7:05 ולאחר זמן קצר אירוע גם בצומת רמות. אנחנו כרגע עדיין בשלבי סריקות ופעילות בזירת האירוע ובהיקפים הנרחבים יותר. החקירה נמצאת בראשיתה עם כל הכוח, גם כוחות המחוז וגם כוחות תגבור ארציים״.

אריה שצ'ופק הי
לוחמי צה״ל, שב״כ ומג״ב פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו
בית המשפט הרשיע את המחבל מעאד חאמד שרצח את מלאכי רוזנפלד הי"ד