אמסלם: "אסור להעלות את מתווה הכותל על דל שפתינו"

ח״כ דודי אמסלם (הליכוד) שהשתתף בכינוס השדולה למען חיזוק ושימור הזהות היהודית שהתקיימה ברחבה הדרומית של הכותל המערבי תקף את התנהלות בג"ץ, והתייחס לפגישתו...

אמסלם: "אסור להעלות את מתווה הכותל על דל שפתינו"

ח״כ דודי אמסלם (הליכוד) שהשתתף בכינוס השדולה למען חיזוק ושימור הזהות היהודית שהתקיימה ברחבה הדרומית של הכותל המערבי תקף את התנהלות בג"ץ, והתייחס לפגישתו של השר כהנא עם הקהילות הרפורמיות בארה"ב.

לכינוס השדולה למען חיזוק ושימור הזהות היהודית בראשות יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) הגיעו ארגונים וחברי כנסת, ביניהם גם השר לשעבר ח״כ דודי אמסלם (הליכוד). בדבריו תקף אמסלם את התנהלות בג"ץ והתייחס לפגישות של יו"ר הכנסת והשר כהנא עם הקהילות הרפורמיות.

תחילה הסביר אמסלם מה זה רפורמי מבחינתו. "רפורמים זה לא דתי לייט כמו שהרבה חושבים, ואני לכם דוגמא, שתסביר את מה שאני אומר. בוועידת פיטסבורג הרפורמים החליטו לבטל את כל המצוות המעשיות, והפכו את אמריקה לציון. אין להם שום קשר להר הבית".

אמסלם הוסיף: "כשהייתי יו"ר ועדת הפנים באנו לכאן עם הוועדה, שאלתי את גלעד קריב 'מה אתם רוצים'? הוא אמר שהם רוצים להזיז את הכניסה כדי שהרחבה תהיה אחת האופציות הלגיטימיות. צריך להבין" אומר אמסלם, "מבחינת הרפורמים בית המקדש זה בית מטבחיים פגאני".

לדבריו של אמסלם, אנחנו נלחמים על הזהות היהודית. כשהייתי בארה"ב הם אמרו לי שהילדים שלהם מתבוללים. הראיתי להם שהאורטודוקסים לא מתבוללים והבעיה בהם ברפורמים. הם עלולים להביא את הבעיות שלהם לארץ. מי שבא לכותל זה בעיקר אנשים מסורתיים".

אמסלם תקף את השר כהנא ואת יו"ר הכנסת מיקי לוי, "שר הדתות ויו"ר הכנסת נוסעים אליהם ונותנים לגיטימציה. זה חיסול הערכים היהודיים, ובלי זה אין מדינה. זה יותר גרוע מכל הרס פיזי". לדבריו של אמסלם "בג"ץ כל רבע שעה מבזה כל ערך יהודי".

לסיום אמר אמסלם, כי "אסור להעלות את מתווה הכותל על דל שפתנו. אני נזכר שוב ושוב בנאום קורי העכביש של נאסראללה. חברה ללא ערכים מתפרקת"

ח''כ אמסלם פינדרוס ומעוז בכותל
תיקי ציוד רפואי חולקו לחובשים החדשים באומן
טיפול מקיף באירוע מוחי, הכולל ניתוח מורכב , בתוך חמשה ימים בלבד
המרכז הרפואי 'צאנז' השיק יחידה לכירורגית ילדים
שוב: תן נגוע בכלבת נמצא בקיבוץ רשפים
כרבע מיליון שקלים לעובד בית הזיקוק שנפגע בתאונה
נחנך האמבולנס הראשון ביישוב החרדי 'טלזסטון'
שוחרר המאושפז האחרון מפיגוע התופת בכניסה לירושלים
בית שמש: סב הכלה התמוטט לפתע במהלך החתונה
מת מפצעיו הפצוע אנוש מפיגוע בכניסה לירושלים
רגע לפני הממשלה החדשה: השר העניק אות הוקרה לארגון 'רפואה ושמחה'