אמסלם: "אסור להעלות את מתווה הכותל על דל שפתינו"

ח״כ דודי אמסלם (הליכוד) שהשתתף בכינוס השדולה למען חיזוק ושימור הזהות היהודית שהתקיימה ברחבה הדרומית של הכותל המערבי תקף את התנהלות בג"ץ, והתייחס לפגישתו...

אמסלם: "אסור להעלות את מתווה הכותל על דל שפתינו"

ח״כ דודי אמסלם (הליכוד) שהשתתף בכינוס השדולה למען חיזוק ושימור הזהות היהודית שהתקיימה ברחבה הדרומית של הכותל המערבי תקף את התנהלות בג"ץ, והתייחס לפגישתו של השר כהנא עם הקהילות הרפורמיות בארה"ב.

לכינוס השדולה למען חיזוק ושימור הזהות היהודית בראשות יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) הגיעו ארגונים וחברי כנסת, ביניהם גם השר לשעבר ח״כ דודי אמסלם (הליכוד). בדבריו תקף אמסלם את התנהלות בג"ץ והתייחס לפגישות של יו"ר הכנסת והשר כהנא עם הקהילות הרפורמיות.

תחילה הסביר אמסלם מה זה רפורמי מבחינתו. "רפורמים זה לא דתי לייט כמו שהרבה חושבים, ואני לכם דוגמא, שתסביר את מה שאני אומר. בוועידת פיטסבורג הרפורמים החליטו לבטל את כל המצוות המעשיות, והפכו את אמריקה לציון. אין להם שום קשר להר הבית".

אמסלם הוסיף: "כשהייתי יו"ר ועדת הפנים באנו לכאן עם הוועדה, שאלתי את גלעד קריב 'מה אתם רוצים'? הוא אמר שהם רוצים להזיז את הכניסה כדי שהרחבה תהיה אחת האופציות הלגיטימיות. צריך להבין" אומר אמסלם, "מבחינת הרפורמים בית המקדש זה בית מטבחיים פגאני".

לדבריו של אמסלם, אנחנו נלחמים על הזהות היהודית. כשהייתי בארה"ב הם אמרו לי שהילדים שלהם מתבוללים. הראיתי להם שהאורטודוקסים לא מתבוללים והבעיה בהם ברפורמים. הם עלולים להביא את הבעיות שלהם לארץ. מי שבא לכותל זה בעיקר אנשים מסורתיים".

אמסלם תקף את השר כהנא ואת יו"ר הכנסת מיקי לוי, "שר הדתות ויו"ר הכנסת נוסעים אליהם ונותנים לגיטימציה. זה חיסול הערכים היהודיים, ובלי זה אין מדינה. זה יותר גרוע מכל הרס פיזי". לדבריו של אמסלם "בג"ץ כל רבע שעה מבזה כל ערך יהודי".

לסיום אמר אמסלם, כי "אסור להעלות את מתווה הכותל על דל שפתנו. אני נזכר שוב ושוב בנאום קורי העכביש של נאסראללה. חברה ללא ערכים מתפרקת"

ח''כ אמסלם פינדרוס ומעוז בכותל
לא יגבה תשלום על פינוי באמבולנס בפטירה טרם אשפוז והנחה לקשישים
הצוותים הרפואיים פתחו בשביתה: "נחריף את הצעדים עד שמישהו יתעורר"
"רופאים מספקים מרשמים לתרופות ממכרות תחת איומים"
המחקר קבע: העלייה בדלקת קרום ושריר הלב אינה במחלימי הקורונה
מחקר חדש: עלייה דרמטית במספר ליקוי ראייה לאחר תקופת סגרים
סכנה לאנושות מתחת לקרח: האם המגפה הבאה תגיע מאנטרקטיקה?
"החיסיון על תביעות רשלנות רפואית פוגע בכולנו"
מקרה שני של אבעבועות הקוף התגלה בישראל
80 נדבקים ב-12 מדינות: נגיף אבעבועות הקוף ממשיך להתפשט
ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים