"אם היה מדובר באיש דת שאינו יהודי - היו כולם נזעקים ומגנים"

ח״כ הרב משה אבוטבול (ש״ס) נאם מעל בימת הכנסת על רגימתו באבנים של הרב שמואל אליהו ע״י ערבים בסילוואן ודרש מח"כ מנסור עבאס גינוי

"אם היה מדובר באיש דת שאינו יהודי - היו כולם נזעקים ומגנים" ח

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) נאם מעל בימת הכנסת על רגימתו באבנים של הרב שמואל אליהו רבה של צפת ע״י ערבים בסילוואן: "הבוקר בירך ברכת הגומל הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת - לרגל הצלתו מידי פורעים ערביים שזרקו אבן על שמשת חלונו, שאלמלא היתה השמשה משוריינת לא בטוח שזה היה מסתיים בנס של קבלת חייו במתנה".

הח"כ הזכיר כי המצב הביטחוני מתחיל בחודש האחרון שוב להיות מעורער, "המצב בו יהודי צריך לחשוש בהליכתו או בנסיעתו בתוך לב ליבה של ארץ ישראל, זה דבר חמור במיוחד!"

"מצופה שראשית יהיה מצעד גינויים מצב קברניטי השלטון", אמר ח"כ הרב משה אבוטבול. "הרי בטוחני שאם היה מדובר באישיות מעולם התרבות או איש דת שאינו יהודי - היו כולם נזעקים ומגנים ולא הייתה שתיקה אילמת שמעלה תמיהה גדולה בעיקר על היושבים בבית הזה. הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת בנו של הרב הראשי לשעבר הגאון הרב מרדכי אליהו זצ״ל האם דמו לא חשוב בעיני איש חלילה?"

הח"כ הבהיר כי הוא מצפה מהשר לביטחון פנים עומר בר לב שיפעל במהירות לבדיקה מדוקדקת מי הם המפגעים והמחבלים ברב אליהו ולהביא אותם אחר סוגר ובריח. "זה אמור להיות כלפי כל יהודי שיותקף ע״י פורעים ערבים" אמר הח"כ, "דם יהודי אינו הפקר!" הוסיף.

הח"כ הזכיר בנאומו את "הידידות המופלגת" כלשונו בין חברי הכנסת הערביים לממשלה החדשה: "הייתי אולי מוסיף לאור הידידות המופגנת בין הח״כים הערביים עם הממשלה החדשה שמעניקה להם תנאים מופלגים של למעלה מ-52 מיליארד שקל שיפעלו יחד לאתר את אותם מפגעים ברב ויפעלו להורדת האלימות מצד החברה הערבית כלפי היהודים".

חבר הכנסת הרב אבוטבול סיים את נאומו כשהוא פונה ליו"ר ח"כ מנסור עבאס, "מצפה גם ממך היושב כעת בראש לגנות את המקרה הזה ולפעול למיגור תופעת האלימות".

יש לציין כי לאחר מכן ח״כ מנסור עבאס גינה את התקיפה.

נס: מחבל חדר לישוב - אין נפגעים
ההסתננויות של שב"חים הולכות וגוברות, הענישה דווקא מצטמצמת
גדר ללא הפרדה: השלמת הבנייה אינה נראית באופק
מטר מהחייל: מחבל ניסה לדקור חייל ונוטרל
אבו מאזן התקשר לאחיו של המחבל מג'נין והביע תנחומים
בעקבות הפיגוע: שביל אופניים יפתח באלעד
"התעללות פדגוגית": הרשות הפלשתינית הקצינה את תכני ההסתה נגד ישראל
אתגר השבח''ים: מי יהיה זכאי להיתר עבודה ואיך נמנעים מפרצות בגדר
סוכל פיגוע: נתפס מחבל עם גרזן ומכתב התאבדות
התמורה לעבאס תמורת הישארות בקואליציה: עשרות מליונים לג'יסר א-זרקא