משפט נתניהו יעצר? בן גביר יעלה הצעת חוק לוועדת השרים

על רקע משפט נתניהו ועדות חפץ, תעלה היום לוועדת שרים לענייני חקיקה הצע"ח של ח"כ בן גביר שמשמעותה שהמשפט ייעצר. ח"כ בן גביר: "הפארסה במשפט נתניהו זירזה אותי"

משפט נתניהו יעצר? בן גביר יעלה הצעת חוק לוועדת השרים ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו

לאחר שורת סערות סביב שימוש של ח"כים בחסינות שונה חוק החסינות, כך שלא יינתן אוטומטית, וח"כ שרוצה להימנע מהעמדה לדין צריך לבקש באופן יזום חסינות מהכנסת וזו מחליטה בהצבעה אם להעניק לו אותה.

בהצעת חוק שיזם יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר ותעלה היום לדיון בוועדת שרים לחקיקה מוצע כי ראש הממשלה והשרים, ייהנו מחסינות אוטומטית שתוסר, רק במקרה שבו הכנסת תצביע באופן אקטיבי בעד הסרת חסינותם.

סעיף נוסף, שהוא הדרמטי מכולם, מאפשר למעשה את עצירת משפטו המתנהל של רה"מ נתניהו. בטיוטת הצעת החוק שניסח בן גביר נכתב: "דין פלילי שהתנהל נגד חבר הממשלה טרם כניסתו של חוק זה לתוקף יעוכב תוך 30 ימים, ויחודש רק במידה שניטלה מחבר הממשלה החסינות לגבי האשמה הנדונה".

בדברי ההסבר להצעת החוק מסביר ח"כ בן גביר כי מטרתה של הצעת החוק היא לאפשר את עבודתם הסדירה של ראש הממשלה, ראש הממשלה החלופי ויתר השרים, מבלי שיחששו מהגשת כתב אישום נגדם. בשנים האחרונות הוגשו כתבי אישום בסוגיות תקדימיות נגד חברי הממשלה, בניסיון להשפיע על החלטת הבוחר, ולהדיח חברי ממשלה מכהנים באמצעות כתבי אישום, על ידי פקידים ויועצים משפטיים שמכניסים לתפקידם אג'נדה והשקפת עולם.

על הצעת החוק חתמו חברי הכנסת מכלוף מיקי זוהר, יצחק פינדרוס, משה אבוטבול, אתי חוה עטייה, מיכאל מלכיאלי, יעקב מרגי ומאי גולן, היום תעלה הצעת החוק בועדת שרים לענייני חקיקה.

ח"כ בן גביר מסר: "כשרואים את הפארסה שמתרחשת במשפט נתניהו ואת העדות של ניר חפץ מבינים שתפרו תיק. הצעת החוק שיזמתי, תמנע העמדה לדין של ראש ממשלה ושרים מכהנים. הגיע הזמן שנבחרי ציבור לא יחששו מפקידים שיאיימו עליהם, ושפקיד - אפילו אם הוא היועץ המשפטי לממשלה - לא יוכל להדיח ראש ממשלה מכהן".

ח''כ איתמר בן גביר
לפיד: מבצע "עלות השחר" החזיר את ההרתעה הישראלית
סמוטריץ': "הצלנו את מדינת ישראל פשוטו כמשמעו"
בן גביר מגיע לעוטף עזה: "לא אפקיר את האחים שלי בדרום"
"לפיד, תושבי הדרום נצורים בבתיהם ואתה יוצא לנופש בצפון?"
הציונות הדתית: 16 מתמודדים לרשימת הציונות הדתית לכנסת
מצחיק: נשיא המדינה נפגש עם נשיא בחצאית
גנץ: "נביא את החוק שיאסור על נאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה"
כך נתניהו מנסה לשמור את החרדים קרוב אליו
'ישראל חופשית': מפלגתו החדשה של ח"כ אבידר
אדלשטיין בכנס קטיף: "אפשר לשלוט בלי להשפיל, אחרת זה חוזר כבומרנג"