"הגיעו בגישה תקיפה מאוד ובריונית": בנט על איראן

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר בפתח ישיבת הממשלה: "הסבב הראשון של השיחות בין איראן למעצמות בוינה הסתיים בלי תוצאות. האיראנים, כצפוי, נושאים ונותנים במיומנות...

"הגיעו בגישה תקיפה מאוד ובריונית": בנט על איראן יו''ר ימינה, בנט

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר בפתח ישיבת הממשלה: "הסבב הראשון של השיחות בין איראן למעצמות בוינה הסתיים בלי תוצאות. האיראנים, כצפוי, נושאים ונותנים במיומנות. הם חזרו בהם מכל ההסכמות הקודמות והגיעו בגישה תקיפה מאוד ובריונית.

דוגמה לסחטנות הגרעינית שדיברתי עליה, קיבלנו כשבמהלך השיחות בוינה מתפרסם שהם החלו להעשיר אורניום ב-20% בצנטריפוגות מתקדמות במתקן התת-קרקעי בפורדו. זה צעד חמור ביותר. אני קורא לכל המדינות שנושאות ונותנות עם איראן בוינה, לדבוק בקו התקיף, ולהבהיר לאיראן שאי אפשר בו זמנית להעשיר ולשאת ולתת.

שר החוץ חזר מסבב פגישות באירופה בעניין זה, ובימים הקרובים ייצאו שר הביטחון וראש המוסד לוושינגטון, להמשיך את הטיפול.

המטרה שלנו עכשיו היא לנצל את חלון הזמן שנפתח, בין הסבבים, כדי לומר לידידינו בארה"ב: זה בדיוק הזמן להשתמש בסל כלים אחר מול הדהירה של איראן בתחום ההעשרה.

איראן חייבת להתחיל לשלם מחירים על הפרותיה. המטרה של המשטר האיראני היא הסרת סנקציות, בשביל זה הם באו לוינה עם עשרות יועצים ומומחים בתחום הסנקציות, כי זו מטרתם. כלומר, היכולת שלהם לעשות את מה שהם עושים עכשיו – בתחום הטרור ובתחום הגרעין, רק הפעם הם רוצים חיזוק של עשרות מילארדי דולרים ורוח גבית לכל הפעילות שלהם. אנחנו מקיימים בעניין הזה דיאלוג כן ואינטנסיבי עם האמריקנים, הבריטים, הצרפתים, הרוסים ועוד.

ועוד מילה – כוחנו באחדותנו. לדיל גרוע חלילה עם האיראנים יהיו השלכות על הביטחון הלאומי של כולנו. לכן, עת לכל דבר. עת לחשות, ועת לדבר. עכשיו העת לדבר.

בנוגע לאירוע אתמול בשער שכם. אני שמח שהפעם, זמן לא רב אחרי שהסרטון הפלסטיני החתוך הופץ, אנחנו מצידנו, המשטרה ומערך ההסברה שלנו, הוצאנו תוך זמן מאוד קצר את הסרטון המלא - את האמת. זה הפך את התפיסה על פיה.

אני מציע לכולם – אף פעם לא למהר לחרוץ משפט בנוגע להתנהגות של לוחמים במצבים מורכבים בשטח מול טרור. תמיד עדיף להמתין רגע.

בכל מקרה, הסרטון המלא לא מותיר מקום לספק. הלוחמת והלוחם פעלו בצורה מצוינת, בדיוק כפי שנדרש מלוחמים במצב מבצעי כזה. הם ניטרלו את הדוקר באופן המתבקש".

בחסות הסערה: בני מיעוטים יידו אבנים ושלג על יהודים בשער שכם
על רקע התקיפות הישראליות: מתיחות בין רוסיה לסוריה
ניסיון פיגוע: ירי על עמדה צבאית
גורם מדיני: "המטס הרוסי-סורי בגולן - מסר לישראל"
זרקו אבנים על יהודים ופגעו ברכב פלסטיני
בערב שבת: גנב אופניים מתושב במהלך קניות לשבת
שמעון הצדיק: הבית גודר - סגן ראש העיר הותקף בסכין
בני ברק: נתפסו הגנבים בישיבה
ביידן: "זה לא הזמן לוותר על חידוש הסכם הגרעין"
המשטרה ברמת שלמה: נגביר את תחושת הביטחון