1.3 מיליון נהגים לא רואים טוב בכביש ואינם מרכיבים משקפי ראייה

סקר חדש בקרב 628 נהגים, מצייר תמונת מצב עדכנית ומדאיגה על מצב הראייה של הנהגים בישראל

1.3 מיליון נהגים לא רואים טוב בכביש ואינם מרכיבים משקפי ראייה

סקר חדש ביוזמת חברת שמיר אופטיקה, המפתחת ומייצרת עדשות משקפיים, בקרב 628 נהגים, מצייר תמונת מצב עדכנית ומדאיגה על מצב הראייה של הנהגים בישראל

• 2 מתוך 3 נהגים מדווחים על קשיי ראייה כלשהם.

• הקושי המשמעותי ביותר עבור נהגים הינו סנוור ע"י אור השמש ביום (49%) וע"י תאורת הלילה (36%).

בישראל נוהגים כ- 4.3 מיליון נהגים, על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לסוף שנת 2018.

לפי תוצאות הסקר, שנערך בחודש ינואר 2020, נמצא כי 68% מהנסקרים דיווחו של קשיי ראייה כלשהם. כלומר 2 מכל 3 נהגים סובלים מקשיי ראייה. נתון זה משקף כ-3 מיליון נהגים, אשר סובלים מקשיי ראייה כלשהם.

מתוך 68% הנהגים אשר דיווחו בסקר על קשיי ראיה, רק 57% טופלו לצורך תיקון הראייה באמצעות משקפי ראייה, עדשות מגע או ניתוח לייזר לתיקון ראייה. כלומר, כ-43% מהנהגים שדיווחו על קשיי ראייה, המשקפים למעשה 1.3 מיליון נהגים, כלל אינם מטפלים בבעיית הראייה שלהם ונוהגים בכביש ללא תיקון ראייה.

בנוסף, 44% מכלל הנהגים בסקר דיווחו כי מוגדרת להם חובה ברישיון הנהיגה להרכיב משקפי ראיה או עדשות מגע בזמן נהיגה. 93% ציינו שהן אכן עושים זאת, דבר המדגיש את הצורך לציין ברישיון לכל הנהגים בכל גיל אם הם חייבים בתיקון ראייה בזמן נהיגה.

הקשר בין ראיה לקויה לתאונות דרכים ברור ומוכח. מבדיקת עמותת אור ירוק עולה כי 22 מחקרים הוכיחו שהסיכון למעורבות בתאונה לקילומטר נסיעה גבוה ב-15% בקרב נהגים בעלי חדות ראיה נמוכה לעומת נהגים עם חדות ראיה גבוהה. בנוסף, נמצא כי בעיית ראיה הקשורה לרגישות לסינוור עשויה להביא לעלייה של 58% בשיעור תאונות הדרכים. מסקר שהעמותה ערכה באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" עולה כי רוב מוחלט מהציבור (79%) סבור שיש לבצע בדיקות ראיה לנהגים בכל חידוש רישיון (10 שנים) וכי ורוב מוחלט מהמשיבים (86%) סבורים שראיה לקויה משפיעה במידה רבה או במידה רבה מאוד על הנהיגה.

ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק: "ראיה היא חלק חשוב וקריטי באופן הנהיגה, ונהג שלא רואה טוב הוא כמו פצצה מתקתקת בכביש. נהגים רבים לא מודעים לכך שהם לא רואים טוב והדבר עלול להשפיע באופן שלילי על אופן הנהיגה שלהם והיכולת לזהות תמרורים, הולכי רגל, רוכבי אופניים ועוד. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לא יכול להישאר אדיש לנוכח המצב ולכן חובה להפוך את ההחלטה שמבטלת את חובת בדיקות הראיה בכל חידוש רישיון מעל גיל 40 לפני שיהיה מאוחר מדי ומספר הנפגעים ילך ויגדל".

אבישי דגן, סמנכ"ל בכיר בשמיר אופטיקה: "הנתונים הללו צריכים להדאיג את מקבלי ההחלטות ובראשם את משרד התחבורה שביטל את התקנה שחייבה בדיקת ראייה לנהגים בני 40 ומעלה. כמעט שניים מכל שלושה נהגים אינו רואה טוב את הדרך. זוהי סכנה אמיתית לציבור בדרכים. אנו מפצירים בגורמים המוסמכים ומשרד התחבורה בראשם, להחזיר את התקנה המחייבת בדיקת ראייה בעת חידוש רישיון נהיגה למען ביטחון הציבור בדרכים"

הסקר כלל 750 משתתפים, מתוכם: 628 נהגים בעלי רישיון נהיגה בתוקף ו-300 הורים לילדים עד גיל 15. הסקר נערך בינואר 2020 בשיתוף עם מכון P-Value בראשות דר' ירון סלע.

אילוסטרציה
50,000 ש''ח: חרדי נשדד בביתר עילית
צפו: התאונה שקטעה את המרדף
הסלמה בדרום: שתי רקטות שוגרו לעבר אשדוד
בניגוד לקבינט: גנץ מלבין את הבניה לערבים ביו''ש
מסר לאיראן? ארה"ב העבירה את ישראל לאחריות פיקוד מרכז
משפחתו של אבי הרלב: "משוכנעים מהרגע הראשון שאבי נרצח"
תיעוד: כך נעצרו המתנקשים בגי'פ הצבאי
הידרדרות ביחסים בין ריאד לירושלים מאחורי הקלעים?
"ישראל נערכת לעימות אפשרי עם איראן"
אינדונזיה: לפחות שבעה הרוגים ברעידת אדמה