דיווח: גנרל במשמרות המהפכה חוסל בסוריה

כלי תקשורת המזוהים עם המורדים בסוריה טוענים כי אזד דהאקן, בכיר בכוח קודס, חוסל על ידי אלמונים • באיראן טוענים כי מת מקורונה

דיווח: גנרל במשמרות המהפכה חוסל בסוריה רכבו של הגנרל המחוסל

מפקד בכיר בכוח קודס של משמרות המהפכה נהרג באורח מסתורי בסוריה, כך מדווחים כלי תקשורת המזוהים עם המורדים במדינה. כך מדווחת נטע בר בישראל היום.


בסרטון שנחשף היום (רביעי) נראה רכבו של אזד חסן דהקאן, מפקד החטיבה ה-47 של משמרות המהפכה, כשהוא מנוקב בכדורים.


על פי הדיווח, לצדו של המפקד האיראני שהו שניים מעוזריו שנהרגו גם הם כשהג'יפ מתוצאת איראן הותקף על ידי חמושים אלמונים לא רחוק ממחסום של מיליציות פרו-איראניות סמוך לעיירה בוכמאל. סוכנות הידיעות המזוהה עם המורדים "סטפ" טענה כי מדובר במארב של אנשי דאעש.


גורמים אחרים העריכו כי ייתכן וכוחות מיוחדים של ארצות הברית או ישראל עומדים מאחורי החיסול, שבוצע בחשאיות ומקצועיות בלב שטח שנשלט על ידי משטר אסד ושבו נוכחות כבדה של עושי דבריה של טהרן. מדובר במפקד האיראני הבכיר ביותר שמצא את מותו במסגרת מלחמת האזרחים בסוריה בחודשים האחרונים.


בתקשורת האיראנית פורסמו ידיעות על מותו של דהקאן, אך טענו כי האיש מת בבית חולים בטהרן לאחר שנחשף לחומרים כימיים מזיקים במהלך שירותו בסוריה. על פי הטענות בסוכנות הידיעות הרשמית באיראן "אירנה", דהאקן נדבק בבית החולים במחלת הקורונה ממנה מת לבסוף.


אשתו של דהקאן אמרה לסוכנות הידיעות: "בעלי רצה למות כשאהיד, מאז שקאסם סולימאני מת. לבסוף הוא קיבל את מבוקשו ואין גאה ממני. חסן הגן על המקומות הקדושים בסוריה וסייע להחיות את רוח האסלאם".

אימה בבני ברק: שוטר ירה ליד חרדים • צפו:
בעקבות הקורונה: צפי לעלייה באנטישמיות
העצור שפונה לבית חולים - מובא לדיון
ראש עיריית בני ברק: "מעגל האלימות כנגד אזרחים תמימים חייב להיחקר"
תיעודים מזעזעים מליל אמש בבני ברק
הרג אהוביה סנדק - אלפים הפגינו ברחבי הארץ - 15 נעצרו
דיווח בסוריה: תקיפה ישראלית במחוז חמה
לאחר שעתיים: תיעוד מרדף שודדי בסיס צבאי ממעוף המסוק
בג''ץ מונע את הרס בית רוצח אסתר הורגן ז''ל
עושק המילונים: כך עלו על עקבותיהם של הלווים הבלתי חוקיים