מחר: הצעת החוק להנגשה במצלמות גוף של השוטרים תעלה להצבעה

אחמד טיבי: "בירושלים השבוע הרחוב החרדי סער אחרי מעצרו האלים של חיים מזרחי"

מחר: הצעת החוק להנגשה במצלמות גוף של השוטרים תעלה להצבעה

מחר הצעת החוק של ח"כ אחמד טיבי שתחייב שוטרים בשימוש במצלמות גוף בעת הפגנה, והנגשת חומרי הצילום לציבור עולה להצבעה במליאת הכנסת.

הצעת החוק מבקשת לחייב שוטרים בהפעלת מצלמת גוף בזמן הפגנות. בנוסף, הצילומים, שצולמו על ידי שוטר, שהוא עובד ציבור, במצלמה שהיא רכוש הציבור, יהיו נגישים וזמינים לציבור. כיום, שוטרים מכבים ומדליקים את המצלמות על פי שיקול דעתם, וגם מקשים על אנשים שמבקשים לתבוע, לקבל את התוצרים.

מח"כ טיבי נמסר כי: "המצב בו המשטרה מגנה על שוטרים אלימים, ומאפשרת את המשך והחמרת האלימות שלהם הוא מסוכן ומחייב שינוי דחוף. זה חוק צודק ומתבקש. זכות המחאה היא זכות בסיסית ויש להבטיח ולהגן עליה".

עוד ציין כי: "בירושלים השבוע הרחוב החרדי סער אחרי מעצרו האלים של חיים מזרחי. אין שום סיבה ששוטר אלים יוכל לתקוף, להכות, לחנוק, לשבור ידיים ורגליים למפגינים רגע אחרי שכיבה את המצלמה שעל גופו. וזה שיש לו את האפשרות לה היום בחוק, זה אבסורד שחייב להסתיים".

הצעת החוק בשיתוף מכון 'זולת' מבקשת לעגן בחקיקה ראשית את החובה על כל שוטר להפעיל מצלמות גוף בעת הפגנות עולה מחר, יום רביעי, במליאת הכנסת אחרי שהונחה על שולחן הכנסת לראשונה בכנסת העשרים ושלוש.

הפצוע מהאלימות המשטרתית חיים מזרחיאילוסטרציה
בחסות הסערה: בני מיעוטים יידו אבנים ושלג על יהודים בשער שכם
על רקע התקיפות הישראליות: מתיחות בין רוסיה לסוריה
ניסיון פיגוע: ירי על עמדה צבאית
גורם מדיני: "המטס הרוסי-סורי בגולן - מסר לישראל"
זרקו אבנים על יהודים ופגעו ברכב פלסטיני
בערב שבת: גנב אופניים מתושב במהלך קניות לשבת
שמעון הצדיק: הבית גודר - סגן ראש העיר הותקף בסכין
בני ברק: נתפסו הגנבים בישיבה
ביידן: "זה לא הזמן לוותר על חידוש הסכם הגרעין"
המשטרה ברמת שלמה: נגביר את תחושת הביטחון