נתניהו הציג את הממשלה הבאה

בפתח דבריו אמר לגנץ: פעלנו יחד במבצע צוק איתן להגן על אזרחי ישראל במערכה שאין צודקת ממנה. אני משוכנע שנפעל יחד בהצלחה בממשלת האחדות למען המדינה שלנו!

נתניהו הציג את הממשלה הבאה

ראש הממשלה הציג בפתח דבריו את קווי היסוד של הממשלה החדשה. תחילה פנה ליו"ר כחול לבן לח"כ בני גנץ ואמר: "פעלנו יחד במבצע צוק איתן אני כראש ממשלה ואתה כרמטכ"ל, להגן על אזרחי ישראל במערכה שאין צודקת ממנה. אני משוכנע שנפעל יחד בהצלחה בממשלת האחדות למען המדינה שלנו".


נתניהו התייחס בדבריו לרקע שהוביל לכינון ממשלת האחדות ואמר: "זהו יום חשוב למדינת ישראל, הממשלה החדשה הוקמה ברצונם של רוב אזרחי ישראל והיא תשרת את כל אזרחי ישראל, יהודים ולא-יהודים. יחד מתוך אחריות כבדה בחרנו בני גנץ ואני לפעול להקמת ממשלת חירום ואחדות לאומית ולמנוע בחירות נוספות בתוך שנה אחת. מדינת ישראל עברה שלוש מערכות בחירות, הם העמיקו את הכיתוב בעם, הם גבו מחיר כבד מקופת המדינה. אם היינו הולכים עכשיו לבחירות רביעיות העלות הנוספת למשק הייתה מסתכמת בשווי מיליארדי שקלים. העלות הנוספת של ממשלת האחדות נמוכה לאין-שיעור מהעלות של בחירות נוספות."


בהתייחסות לקשיים שנוצרו בהרכבת הממשלה ותהליך חלוקת התיקים בליכוד אמר: "הציבור רוצה ממשלת אחדות וזה מה שהציבור מקבל היום. מעשה המרכבה כשמו כן הוא, היה מורכב מאוד עד הרגע האחרון. כל השותפים לממשלה אבל בראש ובראשונה חברי מפלגתי שלי הליכוד, שקיבל את מספר המצביעים הגבוה ביותר של מפלגה כלשהי קיבלה אי-פעם בתולדות המדינה, נדרשו לפשרות ולוויתורים כואבים אפילו כואבים מאוד. אבל אנחנו בחרנו לשרת את העם יחד כמתחייב מגודל השעה וכמתחייב מדוחק השעה, ואכן השעה דוחקת".


התייחס למשבר הקורונה והזהיר מפני מגל שני : "משבר הקורונה מטלטל יבשות ומדינות. הוא גבה עד כה את חייהם של מאות אלפי בני אדם ברחבי העולם, ולכן החלטנו יחד להסית הצידה את המחלוקות בינינו ולהתייצב כתף אל כתף מול האתגרים הגדולים שמגיפת הקורונה מציבה. המערכה טרם הסתיימה, איש אינו יודע אם אנחנו בהפוגה זמנית, הסכנה תוסר סופית רק שיימצא חיסון ובינתיים הנגיף עדיין פה. יש אפשרות שגם גל שני חוצה יבשות יפקוד את העולם וגם את ישראל כפי שקרה בדיוק במגפת השפעת הספרדית לפני 100 שנים. משום כך הצעד הראשון שממשלת האחדות תעשה הוא להקים את קבינט הקורונה כדי להכין את המענה לאתגר הגל השני."


התייחס למשבר הכלכלי שנהיה בעקבות משבר הקורונה ולכמות המובטלים הגדולה: "באותה מידה ניתן מענה לאתגר הכלכלי העצום שעומד לפנינו. נצטרך להעביר תקציב מושכל ואחראי. זה יהיה תקציב מורכב, שימנע את קריסת המשק, שיבטיח יציבות, שיחזיר את הצמיחה ושייתן לכם אזרחי ישראל אופק ותקווה. כבר השקענו משאבים כבירים כדי לעזור לעצמאים לעסקים קטנים לשכירים ומבקשי העבודה, אני יודע שהדאגה לפרנסה היא בראש מעייניכם אזרחי ישראל ואני רוצה שתדעו שדאגה הזו היא גם בראש מעיינינו הממשלה החדשה תעשה הכול להחזיר את המצב הכלכלי לקדמותו ככל שניתן".


נתניהו התייחס לאתגרים הביטחוניים כמו להתבססות הצבאית של איראן בסוריה: "בתחום הביטחוני נמשיך לסכן ולהרחיק איומים במדינת ישראל. אני חייב להגיד לכם כולל מהימים האחרונים שאיומים אלה לא נפסקו אפילו ליום אחד בתקופת הקורונה. אנחנו ננהל בנחישות רבה את המאבק בין מבקשי נפשנו, בכל זירה שבה נזהה איום נפעל בלא היסוס, סמוך לגבולותינו והרחק מגבולותינו. נוסיף להיאבק ללא פשרות בניסיונותיה של איראן להתבסס צבאית בסוריה בניסיונותיה להשיג נשק גרעיני. כמו כן ניאבק בניסיון המקומם של בית הדין הבינלאומי בהאג, ניסיון שלצערי מתעצם מאוד לאחרונה, להאשים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה כמו גם את מדינת ישראל, על "הפשע הנורא" של בניית גני ילדים בגילה, בשובנו לשילה לבית אל ולחברון".


התייחס להחלת הריבונות ביו"ש : "חבלי ארץ אלו הם מחוזות לידתה וצמיחתה של האומה היהודית, הגיע הזמן להחיל עליהם את החוק הישראלי ולכתוב פרק מפואר נוסף בתולדות הציונות. כולם יודעים שמאות אלפי המתיישבים ביהודה ושומרון אחינו ואחיותינו יישארו תמיד במקומותיהם כחלק מכל הסדר קבע לשלום, והגיע הזמן שהעם הפלסטיני וגם אנשים בבית הזה יכירו בזה. והגיע הזמן שכל מי שמאמין בצדקת זכויותינו בארץ ישראל יצטרף לממשלה ברשותי כדי להוביל מהלך היסטורי זה יחד. הרי כל נושא הריבונות עומד על הפרק רק בגלל שפעלתי אישית לקדם אותו במשך 3 שנים תמימות, בגלוי ולא בגלוי".


בסיום דבריו אמר : "מעל במה זו אני נושא תפילה על הצלחתנו, משימות חשובות לפתחנו באחדות ובשיתוף פעולה יכול נוכל להם. בעברנו הקדום עמדנו בצמתים שבהם יד איש שהייתה באחיו, שילמנו על-כך מחיר איום ונורא, אני רוצה להאמין שהפקנו את הלקחים הדרושים."


נתניהו נושא דברים היום

דוברות הכנסת

נתניהו שבעת הממשלה היום
דרעי: ההיסטוריה לא תסלח לנו אם אנחנו נגרור את ישראל לבחירות רביעיות
אושר חוק תקנות החירום. ח"כ מיקי לוי: "טירוף מערכות. דיקטטורה"
כינוס מטה בני תורה הצרפתי
ליצמן בתגובה לגוב ארי - "זורע פחד על חרדים לצורך יחסי ציבור"
בצלמו: 'לא נוותר לתומך בטרור' - 'יש להשהותו לחצי שנה מהכנסת'
מינויים חדשים ביהדות התורה: ח"כ ברוכי ישמש כסגן יו"ר הכנסת, פינדרוס ישמש כיו"ר יהדות התורה
אייכלר: בשם הקורונה - זורעים פחד ואימה - מפני "הנגיף החרדי"
בג''ץ: שוב אפליה נגד חרדים
ממשלת אחדות? ראשי הממשלה בעימות
החוק הנורבגי הביא פנים חדשות לכנסת - 4 חכי"ם חרדים