אסון המטוס: אלו שמות הנספים

הרב הלל כהן, מנהל איחוד הצלה באוקראינה חשף: "אוקראינה זה מדינת עולם שלישי, הם עלו על מטוס שלא היה מומלץ לאף אחד לעלות עליו"

אסון המטוס: אלו שמות הנספים בחורי הישיבה אשר נספו באסון:  מימין אליעזר בריל ז

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, שלושה בחורי ישיבת מיר התרסקו עם מטוס קל בהרי הקרפטים. ההתרסקות התרחשה כאשר מטוס קל התרסק על בית באוקראינה, כאשר שלושת בחורי הישיבה והגוי שהיו על המטוס נספו באסון הכבד.

הבחורים שנספו באסון טסו לקברי צדיקים ונופש באוקריאנה, מדיווח ראשוני עולה כי הינם מחסידי ויז'ניץ וסאטמר בעלי אזרחות של ארצות הברית שהתגוררו במונסי ובגולדס גרין ולמדו בישיבת מיר בירושלים.

כעת, התפרסמו שמות הנספים, כאשר ביניהם אחד היה חתן. החתן היה עמרם פרומוביץ' ז"ל ממונסי, בנוסף נספה הבה"ח הערשי וייס מויליאמסובג והבה"ח הערשי וייס מלונדון.

חיים וינגרטן ראש אגף המבצעים בזק״א: "לפני מספר שעות קיבלנו דיווח במוקד זק"א על מטוס קל שהתרסק על בית בהרי הקרפטים שבאוקראינה. מדובר בשלושה בחורי ישיבה תושבי חו״ל הלומדים בירושלים שיצאו לנפוש חופשת בין הזמנים בהרי הקרפטים, שם עלו על טיסת אקסטרים ובמהלך הטיסה התרסק המטוס לתוך בית, שלושתם נהרגו במקום, שניים מהם תושבי ארצות הברית והשלישי מלונדון".

ראש אגף המבצעים חשף כי אחד הנספים הינו עמד להתחתן בקרוב: "כואב הלב, אחד ההרוגים חתן שהיה אמור להתחתן בקרוב. הזנקתי למקום מתנדבי זק״א יחד הרב מנחם מענדל גליצנשטיין שליח חב״ד והרב של צ׳רנוביץ שפועלים בזירת ההתרסקות יחד עם נציגי המשטרה והכבאות המקומית כדי לסייע בזיהוי, בטיפול ובשחרור גופות הנפטרים.״

חיים וינגרטן הוסיף: ״מרגע קבלת הדיווח אנו פעלים יחד עם הרב משה ראובן אסמן הרב הראשי לאוקראינה ושליחי חב״ד באוקראינה הרב יוסף אסמן והרב מרדכי לייב קולסניק בסיוע מול הרשיות המקומיות ונציגי המשטרה. נציגי זק״א בארצות הברית ובלונדון יחד עם ארגון 'מתעסקים' פעלו ועדכנו את המשפחות על האסון הכבד".

הרב הלל כהן, מנהל איחוד הצלה באוקראינה, גילה למשה גלסנר בקול ברמה: "אוקראינה זה מדינת עולם שלישי, הם עלו על מטוס שלא היה מומלץ לאף אחד לעלות עליו".

אבל בחב''ד: הלך לעולמו הצייר ברוך נחשון ז''ל
ככלות השבעה: תולדות חיי הרבנית אהובה שרעבי ז''ל
ישיבת אהלי תורה חנכו את הבנין החדש • גלריה
ראיתם אותו? נעדר חרדי ממודיעין עילית
לאחר שעקצו אלפי קשישים: החברה נקלעה לחדלות פירעון
ארונו של אברהם לוי ז''ל יובא ארצה
ברדק: כשאפי מזמין מונית
שוב: ישראלי נפצע קשה בתאונה נוספת בחזור מאומן
כך עמותת החסד חילקה מאות סלי מזון לקראת החגים
תלמידי הישיבה התחזקו בתורה ותפילה לקראת הימים הנוראים