מיליארד ש''ח: נתניהו בסיוע ממשלתי לעוטף עזה

נתניהו כינס את ראשי הרשויות של עוטף עזה, עם שר האוצר ושר הפנים דרעי, ופרס את התוכנית בתקציב של כמיליארד ש"ח • דרעי: ״אנחנו מציינים היום את יום בן גוריון"

מיליארד ש''ח: נתניהו בסיוע ממשלתי לעוטף עזה

ראש הממשלה נתניהו, שר האוצר כ"ץ ושר הפנים דרעי גיבשו את התכנית בהיקף של למעלה מיליארד ש"ח, ושותפים לה משרדי ממשלה רבים. מטרות התכנית היא להביא לחיזוק רשתות התמיכה הקהילתית, חיזוק ופיתוח הכלכלה המקומית והאזורית וחיזוק השלטון המקומי.

כלי הסיוע העיקריים שיינתנו במסגרת התכנית: תקצוב פעילות מרכזי חוסן, הטבות מס והנחות בארנונה, מענק ביטחוני מיוחד, פיתוח תחום האגריטק, תגבור פעולות רווחה, חיזוק הביטחון האישי, פיתוח תיירותי, תגבור חינוך פורמלי וא-פורמלי, קידום אזורי תעשייה, מרכיבי ביטחון, העצמה קהילתית, פיתוח תשתיות ועוד.

בפגישה השתתפו ראשי הרשויות אלון דוידי ראש עיריית שדרות, ראש המועצות של עוטף עזה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "לאחר שהבאנו לפני כמה שבועות בשורה על הקמת יישוב חדש בעוטף עזה, אנחנו מביאים היום בשורה נוספת - תכנית סיוע רחבת היקף של למעלה ממיליארד ש"ח ליישובי העוטף. התכנית כוללת, בין השאר, הטבות מס והנחות בארנונה, יצירת מנועי צמיחה כמו פיתוח תחום האגריטק, תגבור פעולות רווחה, חיזוק הביטחון האישי, השקעות בתחומי החינוך, פיתוח תשתיות ועוד.

עוד הוסיף נתניהו: "אני רוצה להודות לכל משרדי הממשלה, לשרי הפנים והאוצר, למשרדיהם, ולאנשים בין המשרדים, שתרמו תרומה גדולה מאוד, ולכל משרדי הממשלה – 29 משרדי ממשלה תרמו למאמץ הזה. תודה לכם, השרים וכל עובדי המשרדים".

שר האוצר ישראל כ״ץ: "זוהי בשורה אדירה ומשמעותית לכל תושבי העוטף. אני מודה לגורמים השונים שלקחו חלק בגיבוש ההחלטה, שתקדם פיתוח כלכלי לתושבי העוטף, חיזוק יציבות הרשויות המקומיות ויצירת מקומות עבודה חדשים באזור. בזכות סיוע כלכלי בכמיליארד שקלים, נוכל גם לשפר שירותים לתושבים על-ידי הגדלת תקציבי הרשויות המקומיות, הרחבת פעילות מרכזי החוסן ומרכזי הבריאות ביישובים והרחבת שירותי הרווחה והחינוך באזור".

שר הפנים אריה דרעי: ״אנחנו מציינים היום את יום בן גוריון וזה מועד מצוין לחיזוק נוסף ומשמעותי של יישובי עוטף עזה בתקציבים גדולים שיופנו לשיפור השירות לתושבים ולשמירה על ביטחונם. תושבי העוטף הם החלוצים האמיתיים של ימנו ועבדנו קשה כדי לאשר את ההחלטה לסייע להם. זאת כמובן בעזרת המנהיגות המקומית והמקצועית שפועלת יום יום אל מול אתגרים יוצאי דופן באופן אחראי. מוטלת עלינו האחריות להמשיך לספק את כל הכלים הדרושים לרשויות בעוטף כדי להתחזק ולהצליח".

נתניהו
מהן ההשלכות של קריסת חברת אוונגרד הסינית?
ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1