צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר

תיעוד ממצלמות הקסדה של לוחמי הימ"מ של משמר הגבול מהפעילות המשותפת עם היחידה המבצעית של שב"כ וצה"ל ללכידת שני המחבלים הנמלטים הלילה במזרח ג'נין. כפי שנית...

צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר

תיעוד ממצלמות הקסדה של לוחמי הימ"מ של משמר הגבול מהפעילות המשותפת עם היחידה המבצעית של שב"כ וצה"ל ללכידת שני המחבלים הנמלטים הלילה במזרח ג'נין.

כפי שניתן לראות בתיעוד - הלוחמים מבצעים באישון לילה סגירה על הבניין שבו נמצאו המחבלים, במכשירי הקשר של היחידה ניתן לשמוע את ההתנהלות הלוחמים מול מפקד היחידה.

במהלך הלילה, נכנסו כוחות צה"ל, ימ״מ ושב״כ למרחב ג'נין, ביצעו פעולות בידוד וכיתור ולכדו את המחבלים הנמלטים. למבצע סייעו בפעילות משותפת מאמץ מודיעיני וגם כלי טיס מטייסת 100 מחיל האוויר וצוותים של יחידה 9900 מאגף המודיעין.

החל מערב ראש השנה טסו צוותים מטייסת 100 בשיתוף עם צוותים של 9900 וסייעו בחיפושים אחר המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע. הצוותים עסקו במשימות שונות שתרמו להצלחת לכידת המחבלים, וביניהן משימות חוזי, צילום, איסוף מודיעין, וכן ליווי הכוחות בשטח במהלך המבצע למעצרם.

התפקיד המרכזי של הפעילות המשותפת לטייסת 100 ויחידה 9900 במבצע היה להיות "העיניים מהאוויר" של הכוח הקרקעי. שני מטוסי צופית של הטייסת המצוידים בסנסורים איכותיים השתתפו בפעילות אתמול בלילה, כאשר אחד מהמטוסים עסק בחוזי צילום מהאוויר מגובה, והמטוס השני עסק בממסר והעברת מידע בין החפ״ק, בפיקוד מח"ט מנשה, לכוחות הקרקע בשטח.

הצוותים סייעו בהפללת האיתור בו שהו שני האסירים, 'סגר' פאה של מבנה וסרק את השטח על מנת להתריע מפני איומים. בנוסף, זיהו הצוותים ניסיון של האסירים הנמלטים לברוח דרך הגג וכן סייע לכוח באיתור הפס״ד ובאיתור חסימות בציר הנסיעה המתוכנן של הכוח.

ההכוונה מהאוויר סייעה לכוח הקרקעי לקבל החלטות "שני צעדים קדימה" ובכך ללכוד את שני המחבלים האחרונים שנמלטו מכלא גלבוע.

מעצר שני המחבלים בג'נין מקסדת החיילים

דוברות המשטרה

מעצר המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע מהאוויר

דובר צה''ל

גנץ הכריז על שישה ארגונים של החזית העממית ביו''ש כארגוני טרור
בן גביר: "לא מנהלים משא ומתן עם הטרור, צריך להשמיד אותו"
"מדינת ישראל צריכה 'כיפת ברזל' סייברית"
400 שוטרים - עשרות עצורים: החלה הפשיטה על הנגב
לאחר שריפת מתבן: מרדף מלווה ירי
מתנה לאבו-מאזן: 4,000 פלסטינים יקבלו יירשמו ביו''ש
אזעקות שווא בדרום: הנסיבות נבדקות
בחסדי ה': נמנע פיגוע בשומרון
חמאס מאיים: העבירו 8 מיליון דולר עד יום שלישי
אחים חרדים הותקפו ע"י בני מיעוטים: המשטרה בחרה לחקור את האחים