מיצג בכניסה לירושלים: כך נהרג אהוביה סנדק

מפגינים חסמו את הכניסה לירושלים עם מיצג של רכב הפוך, גופה מתחת ודם סביבה. אחד המפגינים: "אנחנו קוראים מכאן גם הערב, לעשות צדק ולהעמיד השוטרים לדין"

מיצג בכניסה לירושלים: כך נהרג אהוביה סנדק

עשרות פעילים חסמו הערב (ראשון) את הכניסה לעיר ירושלים. הפעילים הקימו במקום מיצג המדמה את מותו של אהוביה סנדק ז"ל על מנת להמחיש לעוברים ולשבים את מה שאירע ואת גודל המחדל של המשטרה במהלך התנהלותה באירוע.

כחלק מהמיצג, חסמו המפגינים את הכניסה לירושלים עם רכב הפוך. מתחת לרכב שמו המוחים בובה אשר מדמה את גופתו של אהוביה ז"ל שהייתה תחת לרכב, וכן מסביב לרכב הם שפכו צבע אדום על מנת לדמות את דמו. על הרכב נתלו שלטים שעליהם נכתב "צדק לאהוביה" וכן "דורשים וועדה חיצונית – דם יהודי אינו הפקר" כמו כן המפגינים קראו קריאות לסגור את ימ"ר שי.

"חשוב לנו להמחיש לציבור איך אירע מותו הטרגי של אהוביה" מספר אחד המפגינים במקום ומוסיף: "אנחנו מתקרבים ליום השנה להריגתו, וזה פשוט לא ייתכן שהשוטרים שהרגו אותו עדיין לא עמדו לדין, ולא רק זה אלא גם חזרו לעבודתם כרגיל בימ"ר ש"י".

"אנחנו קוראים מכאן גם הערב, שזהו ערב קשה לאחר עוד פיגוע רצחני, לעשות צדק ולהעמיד את השוטרים לדין, צריך לעשות הכל על מנת שמקרה כזה לא יקרה חלילה פעם נוספת", הוסיף.

כזכור, בשבועת האחרונים חודשה המחאה נגד משטרת ישראל בעקבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל. מאות פעילים, יחד עם בני משפחתו של אהוביה הפגינו מספר פעמים בירושלים. הקריאה של המשפחה להגיע לחקר האמת של מה שקרה באירוע התחזקה לאחרונה בעקבות פרסומים שונים על מחדלים וסימני שאלה בחקירתם של השוטרים שהיו שותפים להרג. במשפחה מקווים כי כבר בקרוב יחליטו להעמיד לדין את השוטרים ובכך לעשות מעט צדק עם בנם שנהרג.

מיצג מות אהביה סנדקמיצג פרשת סנדק
חוצפה: סירב למכור תצלום - המיסיונרים תובעים את הצלם
ניקו את בורות הטבילה - לא תאמינו מה מצאו בפנים
השוטר העליל תקיפה על העצור - מח''ש סגר את התיק
דרישה: לפתוח בחקירה פלילית נגד הפרופסור שהסתיר את שולחיו לכנסת
קרה באמת: חתול פלש לרכב ונעל את עצמו מבפנים • צפו
אושר בקריאה ראשונה: הוצאה לפועל לא תבטל החזקת רישיון נהיגה
היכונו לקראת סופת חול חזקה
חוק הרכב העצמאי: יאפשר 400 מוניות אוטונומיות בישראל
מס על מיצים טבעיים? משרד הבריאות מציג נתונים בניגוד לדעת המומחים
כמה תלונות יש על הדואר? תלוי את מי תשאלו