דרעי באזכרת מרן: "צריכים לעשות מאמץ גדול להוריד את השיח המפלג"

טקס לזכרו של מרן רבי עובדיה יוסף זצ"ל התקיים בכנסת במעמד ראה"מ, שרים וחברי הכנסת מכל הסיעות • בני גנץ: "למדתי מדרכו של מרן הרב עובדיה שלצד לימוד התורה ומעגל החיים היהודי, הוא חתר תמיד לחיות בשלום עם כלל המגזרים״

דרעי באזכרת מרן: "צריכים לעשות מאמץ גדול להוריד את השיח המפלג" חה''כ דרעי מדליק נר לעילוי נשמת מרן

במעמד ראש הממשלה, שרים וחברי כנסת קיימה היום (ד׳) סיעת ש״ס טקס זיכרון מיוחד בכנסת לדמותו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ״ל במלאת 7 שנים לפטירתו.

באירוע נטלו חלק ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראה״מ החליפי בני גנץ, יו״ר הכנסת יריב לוין, יו״ר ש״ס הרב אריה דרעי, שרים וחברי כנסת מכל סיעות הבית. במהלך הטקס נשאו האישים דברים לזכרו של מרן והדליקו נר לעילוי נשמתו.

ראה״מ נתניהו אמר בטקס הזכיר את דמותו של הגר''י יוסף זצ''ל: ״מרן הרב עובדיה היה איש ההלכה הגדול של דורנו. אדם ששוקד על לימודיו המתמיד הענק והמלמד עד אין קץ. אהבת ישראל שלו קרנה לבחוץ גם לגבי מורשת ישראל חידושים והלכה. איש משכמו ומעלה והוא חסר לכולנו. אין לי ספק שהוא היה מעורר כעת על הציווי של ונשמרתם לנפשותיכם להקפיד על כל ההנחיות״.

בימה - המעודכנים מעדכנים

יו"ר כחול לבן שר הביטחון וראה"מ החליפי בני גנץ הזכיר מה הייתה דרכו של מרן: ״אני אומר לעצמי, בסופו של דבר נתגבר על הקורונה בעזרת השם, אולם בסופו של יום אנחנו נשארים אחד עם השני, ואנחנו צריכים לעשות הכל בשביל לחיות אחד עם השני מתוך שלום וכבוד הדדי. למדתי מדרכו של מרן הרב עובדיה שלצד לימוד התורה ומעגל החיים היהודי, הוא חתר תמיד לחיות בשלום עם כלל המגזרים״.

יו"ר הכנסת יריב לוין אמר בטקס: "מרן הרב עובדיה הקים רשת חינוך מפוארת מעיין החינות התורני. גדלים מידי שנה עשרות אלפי תלמידים בדרך של יהדות המזרח"

יו"ר תנועת ש"ס, אריה דרעי העצים את האירוע: "עצם האירוע הזה משקף את דרכו של מרן, יושבים סביב שולחן עגול כל באי המשכן, כולם מדברים בניחותא ומקשיבים על דרכו של מרן".

עוד הוסיף דרעי: "אם מרן היה איתנו היום הוא היה מעורר את העם לחשבון נפש ציבורי. אי אפשר לנתק את מרן שהיה מנהיג רוחני, מביטול התורה שיש היום. ומרן היה אומר בקורונה לסגור בתי כנסת אולם צריך לשמור שלא תיפסק תורה לעולם. זו דרכו של מרן ואנחנו חייבים למצוא את הדרך לאפשר שלא תיפסק תורה מעולם. אין ספק שאנחנו צריכים לעשות מאמץ גדול להוריד את השיח המפלג והשיסוי בעם. בתקופה של מגיפה זה יותר קשה, אנשים פגועים".

יהי רצון שכולנו נהיה מאוחדים לא רק לאחר שנפטרים גדולי ישראל, וביום פטירתם, אלא כל ימי חיינו.

בימה - המעודכנים מעדכנים
תחזית מזג האוויר לסוף השבוע
עדכון קורונה: מגמת עלייה נמשכת
ברוך דיין האמת: מזקני המחנכים, הגאון רבי משה טורק זצ"ל
ח''כ בוסו: "קואליציה ואופוזיציה כאחד הצטרפו להצעתי"
הפתרון הישראלי: רחפנים שולטים בבקר במקום כלבים • צפו
'השלטר הסגול' בכיכר ספרא הורם והמדינה נצבעה
סמוטריץ': "הערכים היהודיים לא נספרים בתהליכי קבלת ההחלטות"
שידור חי: מסע הלווית זקן המשגיחים זצ"ל
נדיר: כלב ים נצפה אתמול סמוך להרצליה!
למה נצבע מגדל הפיקוח של נתב"ג בסגול?