נתניהו ושגרירנו באו"ם בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו

ראש הממשלה נתניהו בהתייחסות להצבעה באו"ם: "כמו מאות ההחלטות המעוותות נגד ישראל שהתקבלו בעצרת הכללית של האו"ם במהלך השנים, כן ההחלטה הבזויה שהתקבלה היום ...

נתניהו ושגרירנו באו"ם בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו

ראש הממשלה נתניהו בהתייחסות להצבעה באו"ם:

"כמו מאות ההחלטות המעוותות נגד ישראל שהתקבלו בעצרת הכללית של האו"ם במהלך השנים, כן ההחלטה הבזויה שהתקבלה היום לא תחייב את ממשלת ישראל.

העם היהודי אינו כובש בארצו ואינו כובש בבירתנו הניצחית ירושלים. שום החלטה של האו"ם לא תעוות אמת היסטורית זאת.

בימים האחרונים קיימתי שיחות עם מנהיגים בעולם ששינו בעקבות כך את הצבעתם.

יחד עם נשיא המדינה יצחק הרצוג, שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן ואנשי משרד החוץ הגענו להישג חשוב. בהחלטה שהתקבלה באו"ם בחודש נובמבר היה לפלסטינים רוב מוחלט מהמדינות החברות באו"ם שתמך ביוזמה שלהם. אלה שלא תמכו, שהתנגדו, נמנעו, נעדרו, הם היו במיעוט - כעת, לאחר התערבותנו, 11 מדינות שינו את אופן הצבעתם וכתוצאה מכך התהפכו היוצרות - אלה שתמכו ביוזמה הפלסטינית הפכו למיעוט מכלל החברות באו"ם ואלה שלא תמכו בפלסטינים היו רוב המדינות החברות באו"ם.

אני מבקש להודות לנשיא המדינה יצחק הרצוג, לשגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן וציוותו, ולאנשי משרד החוץ על שיתוף הפעולה בהבאת הישג חשוב זה. נמשיך להילחם למען האמת".

שגרירנו באו״ם, גלעד ארדן:

שבוע טוב חברות וחברים יקרים!

ההצעה הבזויה לפנות נגד ישראל לבית הדין בהאג, עברה אמש באו״ם. החלטה מגוחכת שקובעת שנוכחותנו ביהודה ושומרון ובירושלים אינה חוקית ומבקשת מבית הדין המלצות לצעדים נגדנו.

אנחנו לא מתרגשים מההצעה ושום גוף בינ״ל לא יחליט שישראל כובשת בארצה אבל עדיין צריך להילחם נגד הלגיטימציה של ההחלטה הזו וזה מה שעשינו. והיו תוצאות!

הרוב האוטומטי שיש לפלשתינים באו״ם- נסדק ורוב מדינות האו״ם בחרו הפעם שלא לתמוך בהצעה הפלשתינית: חלק התנגדו, חלק נמנעו וחלק העדיפו שלא להגיע להצבעה.

נמשיך להילחם כאן באו״ם כנגד הצביעות והשקרים של הפלשתינים ולהציג את האמת על ישראל ואני מאמין שעוד נשבור את ״הרוב האוטומטי״ שקיים באו״ם נגדנו. אתמול זה היה צעד בדרך לשם.

ראש הממשלה נתניהו בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו

בימה

שגרירנו באו״ם, גלעד ארדן על ההצבעה באו"ם | צפו!

בימה

תגובת שר החוץ אלי כהן בעקבות ההצבעה בעצרת האו״ם:

"החלטת עצרת האו"ם לפנות לחוות דעת מייעצת של ה-ICJ בנושא הסכסוך הפלסטיני ישראלי היא החלטה אנטי-ישראלית שמעניקה רוח גבית לארגוני הטרור ותנועת ה-BDS האנטישמית ופועלת נגד העקרונות המוסכמים על האו"ם עצמו.

היוזמה הזו היא טעות נוספת של ההנהגה הפלסטינית אשר במשך שנים תומכת ומסיתה לטרור ומובילה את עמה בדרך שפוגעת בפלסטינים עצמם ובאפשרות לפתרון הסכסוך. במקום לפעול לטובת האוכלוסייה הפלסטינית ולהילחם בטרור, ההנהגה הפלסטינית מקדמת מאמצים חסרי תוחלת לפגוע בישראל.

ההחלטה הזו לא תשנה את המצב בשטח ולא תמנע מאיתנו להמשיך להילחם בטרור, להגן על אזרחי ישראל ולקדם את האינטרסים של מדינת ישראל.

ישראל מצפה מהאו"ם לדחות את הניסיונות הפלסטינים לפוליטיזציה של מוסדות האו"ם אשר פוגעת במעמדם הבינ"ל וביושרתם.

אני מודה לעשרות המדינות שלא תמכו בהצעה. מדינות אלה מבינות כמונו כי ההצעה הפלסטינית אינה מובילה לפתרון הסכסוך ורק תוביל להקצנה והסלמה בשטח.

אנחנו מודים לידידנו הרבים, ובראשם ארה"ב, על המאמצים למנוע קבלת ההחלטה.

אני רוצה להודות לגם לאנשי משרד החוץ, בארץ ובנציגויות ישראל ברחבי העולם, ולגורמים הרבים שהתגייסו למאמץ הדיפלומטי שהביא לכך שמרבית מדינות העולם לא תמכו ביוזמה הפלסטינית

ההצבעה בעצרת הכללית של האו"ם היא רק שלב במאבק. אני ומשרד החוץ מחויבים להמשיך ולהילחם בקמפיין הדה לגיטימציה שמתנהל נגד ישראל".

ח"כ דני דנון בתגובה להחלטה בעצרת האו"ם: ‏אבו מאזן ממשיך בטרור דיפלומטי נגד חיילי צה"ל באו"ם. ישראל חייבת לגבות מחיר כבד וכואב מהרשות באופן מיידי. כצעד ראשון, יש להפעיל סנקציות כלכליות משמעותיות ולשלול את תעודות המעבר של בכירי הרשות.

על ישראל להבהיר באופן ברור - מי שמנסה לפגוע בחיילינו בבית הדין בהאג ישלם מחיר קשה.

סיכום חדשות השבת: מסר מהפכני מארצות הברית לרוסיה
בהובלת "מרכז רבני אירופה": המהפכה היהודית בקזחסטן בעיצומה
ראש ממשלת אוקראינה במכתב מיוחד לרבה של קייב
סין בצעד חריג: מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מהקורונה
נשיא אוקראינה זלנסקי נחת הלילה בוושינגטון
זלנסקי מאשר: "בדרכי לארה"ב"; בערב ינאם בפני הקונגרס
הפליט מאוקראינה הדליק את החנוכיה המרכזית במולדובה
"נגועה בשחיתות": דרישה להקפיא את הוועדה האירופית בהצבעה נגד ישראל
הממשל האמריקני משתמש ברוגלה ישראלית
פוטין: "הסיכון למלחמה גרעינית גדל - אין מה להסתיר"