ברוב של 36 מתנגדים: הצעת חה"כ פינדרוס נפלה

נדחתה הצעת יהדות התורה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת התנהלות משטרת ישראל באכיפת תקנות הקורונה • לפני ההצבעה קרא פינדרוס לכל חברי הסיעות לתמוך בהצעה "מי שיתנגד או יימנע בהצבעה כמי שתומך בהכאת ילדים" • בש"ס השיבו כי הצבעה בעד ועדת חקירה בנושא כנגד עמדת הקואליציה משמעותה שבירת כלים שתגרור השלכות חמורות

ברוב של 36 מתנגדים: הצעת חה"כ פינדרוס נפלה ח

מליאת הכנסת דחתה את הצעתו של חבר הקואליציה יצחק פינדרוס מיהדות התורה בדבר הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת התנהלות משטרת ישראל באכיפת תקנות הקורונה. 12 ח"כים תמכו בהצעה מול 36 שהתנגדו. חברי סיעת ש"ס התנגדו להצעה.


ביהדות התורה שיגרו הודעה טרם התכנסות המליאה וקראו לכל חברי הכנסת מכל הסיעות לתמוך בהצעה. "מי שיתנגד או יימנע בהצבעה כמי שתומך בהכאת ילדים" נכתב בהודעה.


קודם ההצבעה שיגרו מפלגת ש"ס הודעה לתקשורת בה הסבירו מדוע יצביעו כנגד ההצעה "סיעות הליכוד וכחול לבן הודיעו לנציגי ש״ס, כי הצבעה היום בעד ועדת חקירה בנושא, כנגד עמדת הקואליציה משמעותה שבירת כלים שתגרור השלכות חמורות. כזכור, בפעם הקודמת שפעלו כנגד עמדת הקואליציה, כחול לבן הצביעו בעד חוק פוגעני".


ח"כ יצחק פינדרוס עלה לנאום במליאה טרם ההצבעה ואמר: "בסוף ימצאו חיסון לקורונה, אבל לא לשסע שגורמות התמונות האלה, את השנאה והאיבה שנגרמים מאותן תמונות של המרדפים אחרי ילדים ואחרי נשים. צריך שהביקורת הזו תישמע והנושא ייבדק על ידי גורם מחוץ למשטרה. אנחנו צריכים משטרה טובה וחזקה, זה אינטרס של כולנו, אבל שיפעלו מתוך גישה של שירות ולא של כותרות. אני מקווה שכל החברים בבית הזה שמנסים לשכנע אותנו שהם בעד הציבור החרדי, שיצביעו בעד הקמת ועדת החקירה הזו".


השר לביטחון פנים אמיר אוחנה השיב בשם הממשלה: "אם לא די לשוטרים במה שהם חוטפים ברחוב בזמן שהם נופלים מהרגליים ומסכנים את עצמם ואת בני ביתם, ובזה שהם שומעים ברחוב קריאות "נאצים, רוצחים במדים" ועוד קללות נאצות וגידופים, אז עכשיו הם נאלצים לחטוף גם בכנסת. שמענו השבוע השתלחויות קשות מאוד מעל הדוכן הזה כנגד שוטרים במילים שקשה לשמוע, כשאחד מחברי הכנסת העדיף להתיישר עם הטון של מיעוט קטן וקיצוני.


מתוך עשרות אלפי מפגשים בין שוטר לאזרח שעוברים בשלום, מה שמגיע לתקשורת ולצערי גם למליאה כאן, אלה אותם אירועים שבהם השוטרים מפעילים כוח. המשטרה אכן מפעילה לעתים כוח, מה ציפיתם שהממשלה והכנסת יחוקקו חוקים והמשטרה לא תאכוף אותם? מה נעשה באותם המקרים שבהם הציבור לא נשמע להוראות המשטרה? לא נאכוף? צדיק ורע לו רשע וטוב לו?


יש בשולי הדברים גם מקרים של הפעלת כוח לא סביר והמקרים הללו מטופלים משמעתית ובמקרים שיש צורך גם נפתחת בדיקה פלילית. ועדיין המקרים הללו הם יוצאי הדופן, הם מקרים נדירים ולא מאפיינים."


כאמור בעד החוק הצביעו אך 12 חכי"ם למול 36 שהתנגדו וביניהם סיעת ש"ס.


לאחר ההצבעה עלה סמוטריץ לנאום וקרא: "אל מול הציבור החרדי יש אלימות שאי אפשר לקבל בחברה דמוקרטית. לא זורקים ילד על קורקינט לתוך עמוד ברזל, לא זורקים דלי על ילד, לא נותנים בירכיות ואגרופים לפרצוף, לא עושים את זה במדינה דמוקרטית. וזה קורה כי הם חרדים, לא כי הם עוברים על החוק, גם החילונים עוברים על החוק. כמו שזה קרה למתנחלים שפיצצו את הצורה כשחסמנו כבישים לפני הגירוש מגוש קטיף, מה שלא עושים לאף מגזר אחר במדינת ישראל. אי אפשר להתעלם מן הדבר הזה ואת זה צריך לחקור".

מעמד פתיחת הזמן בישיבת תורת דוד שעברה לבאר יעקב
הגאב"ד: הסכנה הגשמית או הסכנה הרוחנית?
פרשה ופירשה: הרב ברוך רוזנבלום פרשת לך לך והקשר לקורונה
פרשת לך לך עם הרב ליאור גלזר
מאמע רחל: אירוע מיוחד לרגל יום פטירתה • צפו
המקובל הגר"ד קוק: מבאר וממחיש את 'יראת הרוממות' והכוונה הנצרכת לכך בקריאת שמע
שבע ברכות לרגל נישואי נכד האדמו"ר ממכנובקא - בעלזא • גלריה
דבר תורה לפרשת לך לך מרב קהילת לך לך בעיר מינסק
בר מצוה לבן זקוניו של האדמו''ר מראחוב • גלריה
הגאון הגר"מ מאזוז בשיעור השבועי