ח''כ בן צור: "במקום שנגמר ההיגיון שם מתחיל האמונה" • צפו

סגן שר הפנים, יואב בן צור, נאם אמש במשכן הכנסת לזכר נספי אסון מרון. בן צור דיבר על הצער העצום למשפחות: "שום קולמוס לא יוכל לבטא על הכתב את הכאב וגודל הא...

ח''כ בן צור: "במקום שנגמר ההיגיון שם מתחיל האמונה" • צפו

סגן שר הפנים, יואב בן צור, נאם אמש במשכן הכנסת לזכר נספי אסון מרון. בן צור דיבר על הצער העצום למשפחות: "שום קולמוס לא יוכל לבטא על הכתב את הכאב וגודל האובדן, הלב שותת דם ממאן להכיל את גודל השבר נוכח האסון הכבד שהכה בנו. עשרות משפחות איבדו את יקיריהן עשרות אלמנות נותרו ללא בעל ניעוריהן הורים איבדו את ילדיהן הרכים מול עיניהם".

עוד אמר: "אין מילים לנחם אמא שקוברת את בניה, אבא שקובר את שני בניו, אישה שקוברת את בעלה. בעת הזו אין לנו אלא לנהוג במידת "וידם אהרון".

"השתיקה של אהרון הכהן ששני בניו נפטרו בקודש פנימה בעודם צעירים אין פירושה חולשה". אמר בן צור והוסיף: "בשתיקתו, ביטא אהרן את הכרתו בהשגחת הא-ל על ברואיו, ובכך שלא רק מעשיו ופועליו של האדם הם המכריעים את גורלו, אלא שיד ההשגחה והרצון האלוקי מנווטים את דרכו של האדם בעולמו".

עוד אמר כי: "אין אנו מבינים בחשבונות שמים, השכל האנושי מוגבל בראייתו ואינו יכול להבין כיצד מתרחש אסון מר ונמהר שילדים, נערים, בחורים, זקנים, עולים בסערה השמימה בציון התנא האלוקי רשב"י זיע"א ועוד ביומא דהילולא שהוא יום גדול ונשגב לעם ישראל".

לסיום אמר: "דווקא במקום שנגמר ההיגיון שם מתחיל האמונה התמימה בקב"ה שכל מידותיו בחסד ורחמים כפי שהתורה הקדושה מצווה אותנו "הַצּוּר תָּמִים פָּעֳלוֹ כִּי כָל־דְּרָכָיו מִשְׁפָּט אֵל אֱמוּנָה וְאֵין עָוֶל צַדִּיק וְיָשָׁר הוּא".

ח''כ בן צור: "במקום שנגמר ההיגיון שם מתחיל האמונה"

ערוץ הכנסת

הדף היומי מסכת יומא דף לח
תיעוד: יו"ט שבועות בחצר הקודש סאווראן‎
מרן ראש הישיבה: "נחפשה דרכינו ונחקורה" • צפו
מרן רה"י בשיחה מיוחדת בעקבות המצב הביטחוני והאסונות • שידור חוזר
הדף היומי מסכת יומא דף לז
רבותנו תקנו לנו ברכות לכל המצוות • הלכה יומית
שְׁלַח רְפוּאָה שְׁלֵמָה: התפללו לרפואת הפצועים באסון הפרנצ'עס
קורע לב: הרוגי האסון מובאים למנוחות
טיש נעילת החג בחצר הקודש סאדיגורה • צפו
הכנסת ספר תורה בקהילת המתמידים • תיעוד מלא