הקדים את בנט: הרמטכ"ל האיראני נחת במוסקבה

באקרי, שהגיע לרוסיה בהזמנתו של שר ההגנה סרגיי שויגו, אמר: "הגעתי במטרה לחזק את שיתוף הפעולה הצבאי בין המדינות"

הקדים את בנט: הרמטכ"ל האיראני נחת במוסקבה הרמטכ

חמישה ימים לפני הגעתו של ראש הממשלה נפתלי בנט למוסקבה, לביקור שבמרכזו תעמוד פגישה עם הנשיא ולדימיר פוטין שתתמקד בשאיפת ירושלים להרחיק את הכוחות האיראניים מגבול הצפון, הרמטכ"ל האיראני מוחמד באקרי נחת אתמול (ראשון) ברוסיה. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

באקרי הגיע למוסקבה בעקבות הזמנתו של שר ההגנה סרגיי שויגו, לאחר ביקור באסלאמבאד שהחל ביום שישי - ובו הוא התמקד בחיזוק הקשרים הביטחוניים בין איראן לבין פקיסטן. "הגעתי לרוסיה כדי לשפר את שיתוף הפעולה הצבאי בין המדינות", סיפר באקרי שציין כי ביקורו הוא חלק ממדיניותו של נשיא איראן "התליין מטהרן" אברהים ראיסי, "מבט לעבר המזרח".

לפיד בפגישתו עם שר החוץ הרוסי: "צריך לעצור את איראן בכל מחיר"

ההתקדמות ביחסים בין מוסקבה לבין טהרן החלה כבר ב-17 בספטמבר, עת ארגון שנגחאי לשיתוף פעולה (SCO) אישר את צירופה של איראן כחברה מלאה במסגרת הוועידה ה-21 של SCO שתתקיים בדושאנבה. הצעד הזה עלול לחזק את שיתוף הפעולה הביטחוני בין איראן לבין רוסיה וסין כאחד. "יש לנו שיתוף פעולה פורה עם צבא רוסיה", אמר הרמטכ"ל האיראני. "מעבר לכך, שיתוף הפעולה הבילטראלי השתפר בשנים האחרונות".

"המצב מול איראן מטריד מאוד"

בתוך כך, משלחת האיחוד האירופי לאיראן נכשלה השבוע להשיג התחייבות מצד ממשלתו של ראיסי לחזרה לשיחות הגרעין בווינה. כך דווח במגזין "פוליטיקו". "הם עדיין לא מוכנים לעשות זאת", סיפר בכיר באיחוד האירופי לפוליטיקו. "איראן מסכימה לפגישה עם בכירים באיחוד האירופי בבריסל בלבד, שבה ישוחחו על הטקסטים שעימם עצרו את השיחות בחודש יוני".

לטענתו של הבכיר באיחוד האירופי, "זה לא רעיון רע לשבת לפגישה ארוכה עם נציגי הממשל החדש ולהבהיר שאלות משמעותיות". מנגד, דיפלומט בכיר הסביר לפוליטיקו כי "זה נראה כמו דרך ללא מוצא ואני מוטרד מאוד. כולי תקווה שאני טועה, אולם אם הדברים יימשכו בדרך הזו, אנחנו לא נגיע לשום מקום".

מדינות המפרץ מתקרבות לאיראן: "ביידן ערער את הברית האזורית"
5 הרוגים ועשרות פצועים באירוע דריסה בוויסקונסין
הדוב הלבן: קטעים משעשים מהיצור הענק • צפו
שניים במכה: אוסטריה הודיעה על סגר מלא וכפיית חיסונים
בריטניה תכריז על חמאס כארגון טרור
רוסיה: התגלו שרידי בית כנסת בחצי האי-קרים
ניסיון חיסול הישראלי בקולומביה: "המתכננים - אנשי כוח קודס"
בעקבות ההסלמה: משרד החוץ מזהיר מפני נסיעה לאתיופיה
צפו: כך השתלטו האיראנים על המיכלית מול האמרקאים
מעולם לא נראה מתחת למים: יצור מוזר בקרקעית הים