לקראת ראש השנה: משרד החוץ מזהיר מפני טיסה לאומן

משרד החוץ אלקראת ראש השנה והנסיעה לאומן מוציא אזהרת מסע לנוסעים לאוקראינה ולאומן: בשל המלחמה והקרבות בין כוחות רוסיה לבין כוחות אוקראינה, קורא משרד החוץ...

לקראת ראש השנה: משרד החוץ מזהיר מפני טיסה לאומן ציון רבי נחמן באומן

משרד החוץ אלקראת ראש השנה והנסיעה לאומן מוציא אזהרת מסע לנוסעים לאוקראינה ולאומן:

בשל המלחמה והקרבות בין כוחות רוסיה לבין כוחות אוקראינה, קורא משרד החוץ לאזרחי ישראל להימנע מלהגיע לשטחי אוקראינה, כולל לעיר אומן וסביבותיה.

אזרחים ישראלים הנמצאים באוקראינה נקראים לצאת באופן מיידי את גבולות המדינה.

המצב הביטחוני הנפיץ, כולל סכנת הפצצות מהאוויר או ירי רקטות גם על ישובים ושטחים אזרחיים, כולל במרכז ובמערב המדינה, ומהווה סכנת חיים ממשית ומיידית.

ממשלת אוקראינה הכריזה על מצב חרום החל מה-24/2/22, שמביא להגבלת חופש התנועה והטלת עוצר על אזורים שונים, וכן להכבדת אמצעי הביטחון והשיטור הננקטים באזורים השונים (כולל בדיקות, מעצרים וגרוש).

לשגרירות ישראל אין נוכחות רציפה בשטחי אוקראינה בימים אלה, ולכן לא ניתן לספק שירותים קונסולריים.

נשיא המדינה יצחק הרצוג התייחס לסגירה של רוסיה את הסוכנות היהודית בארצה: ''אופן טבעי, הנושא שמעסיק אותנו בימים האחרונים לגבי פעילות הסוכנות היהודית ברוסיה הוא נושא שבאמת קרוב לליבי, אז אני נוקט בשני כלים: אחד, יש דברים שהשתיקה יפה להם. אני חושב שככל שנדבר פחות כן ייטב, וזה ייאפשר טיפול נכון בכל הסוגיה. שניים, אני עובד בשיתוף פעולה מלא עם ראש הממשלה לפיד, באמון מלא. אנחנו פועלים למען מדינת ישראל ולמען העם היהודי. אנחנו משתפים פעולה, ואיפה שאני אוכל לסייע אני אסייע

עוד אמר: 'רוסיה היא מדינה חשובה במרחב כולו ובכלל, ויכולים להיות תרחישים שונים ועשרה נימוקים שונים ללמה ואיך האירוע התפתח. אני מעדיף לא ללכת לניתוחים. לעתים אנחנו רואים דברים שלא תמיד מבינים אותם, ודברים שרואים מכאן לא רואים משם. בואו ניתן לתהליכים להתבצע. ככל שנדבר פחות ונעשה יותר כך יטב.

"הזוי": יעקב אשר על "התכנית למאבק בהדרת נשים בתח"צ"
"בבחירות נדיר אותה ממשרד התחבורה": אבוטבול על מירב מיכאלי
"נתונים מטורפים, הון שלטון": קרעי על יוקר המחיה • צפו
ביבי על המחירים ששוברים שיאים: "הכל עולה" • צפו
פרשת גלעד קריב: נאום האזהרה מהשחיתות של הרפורמים • צפו
יעקב אשר עקץ את גדעון סער: "המחנה הממלכתי הפך למחנה פליטים" • צפו
בן גביר פותח מפלגה - סמוטריץ׳ נלחץ
סופית: בנט התפלג מימינה
"גזענות ואפליה": בן גביר מסר בתגובה להרס הבתים ברמת מגרון
חברי הכנסת על מינוי מני מזוז ליו"ר הועדה למינוי בכירים