הצעת חוק: למנוע את מקרה גולדרייך הבא

ועדת השרים תדון בחוק שנועד להגביל הענקת פרסים ממלכתיים למי שפועל נגד המדינה • ח"כ אופיר כץ: "מי שמבקש לפגוע בלגיטימיות של מדינת ישראל אינו ראוי לקבל פרס"

הצעת חוק: למנוע את מקרה גולדרייך הבא פרופסור גולדרייך עם פרס ישראל בידיו, לפני שהוחלט לבטלו

אחרי הסערה סביב ההחלטה שלא להעניק את פרס ישראל למתמטיקה לפרופ' עודד גולדרייך, שקרא בעבר לחרם על אוניברסיטת אריאל, תגיע ביום ראשון לוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק שתמנע מקרים דומים בעתיד, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

על פי הצעת החוק של ח"כ אופיר כץ (הליכוד), אדם שפרסם קריאה להטלת חרם על ישראל או השתתף בחרם, לא יוכל לקבל את הפרס. "הצעת החוק באה לתת מענה למצב האבסורדי הזה, שבו המדינה נותנת תמריץ ועידוד לאלו שפוגעים בה", אמר כץ.

לדבריו, "לא ייתכן שאנחנו כמדינה נעניק פרסים לאלו שפוגעים במעמדה של ישראל, מעודדים חרם עלינו ותומכים בגופים אשר פועלים נגדנו. מי שמבקש לפגוע בלגיטימיות של מדינת ישראל, על כל חלקיה, אינו ראוי לקבל פרס מטעמה. אני רוצה להאמין שאחרי ההחלטה המבורכת של השרה שאשא ביטון, הממשלה לא תביך את עצמה, ותתמוך בהצעת החוק שלי".

כזכור, ביום רביעי האחרון עתרה ועדת השופטים להענקת פרס ישראל במתמטיקה ומדעי המחשב לבג"ץ נגד החלטת שרת החינוך יפעת שאשא ביטון שלא להעניק את הפרס לפרופ' עודד גולדרייך. נציגי הוועדה האשימו כי החלטת השרה נגועה "בשיקולים זרים ובחוסר סבירות קיצוני".

ראיתם אותו? מחפשים אחר אברהם ישעיה בן ה-30
הרסיס שחדר לספר התהילים נעצר במילים: "נפשנו כציפור נמלטה"
הנער אלחנן ביטון שנפצעו קשה בפיגוע - שוחרר לביתו
כביש 6 ייחסם השבוע ממחלף חורשים למחלף ניצני עוז בשני הכיוונים
המשטרה פעלה נגד חשודים אשר נהגו בפראות בשטחים חקלאיים
משטרת בת-ים עצרה בסוף השבוע חוליית גנבי כלי רכב בעיר
המשטרה אכפה אזרחים המטפלים ברכבם במוסכים באזור יו"ש
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 531
התחזית: מעונן חלקית, הטמפרטורות יעלו
צוותי רכבת ישראל התגברו על התקלה במערכת האיתות