הצעת חוק: למנוע את מקרה גולדרייך הבא

ועדת השרים תדון בחוק שנועד להגביל הענקת פרסים ממלכתיים למי שפועל נגד המדינה • ח"כ אופיר כץ: "מי שמבקש לפגוע בלגיטימיות של מדינת ישראל אינו ראוי לקבל פרס"

הצעת חוק: למנוע את מקרה גולדרייך הבא פרופסור גולדרייך עם פרס ישראל בידיו, לפני שהוחלט לבטלו

אחרי הסערה סביב ההחלטה שלא להעניק את פרס ישראל למתמטיקה לפרופ' עודד גולדרייך, שקרא בעבר לחרם על אוניברסיטת אריאל, תגיע ביום ראשון לוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק שתמנע מקרים דומים בעתיד, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

על פי הצעת החוק של ח"כ אופיר כץ (הליכוד), אדם שפרסם קריאה להטלת חרם על ישראל או השתתף בחרם, לא יוכל לקבל את הפרס. "הצעת החוק באה לתת מענה למצב האבסורדי הזה, שבו המדינה נותנת תמריץ ועידוד לאלו שפוגעים בה", אמר כץ.

לדבריו, "לא ייתכן שאנחנו כמדינה נעניק פרסים לאלו שפוגעים במעמדה של ישראל, מעודדים חרם עלינו ותומכים בגופים אשר פועלים נגדנו. מי שמבקש לפגוע בלגיטימיות של מדינת ישראל, על כל חלקיה, אינו ראוי לקבל פרס מטעמה. אני רוצה להאמין שאחרי ההחלטה המבורכת של השרה שאשא ביטון, הממשלה לא תביך את עצמה, ותתמוך בהצעת החוק שלי".

כזכור, ביום רביעי האחרון עתרה ועדת השופטים להענקת פרס ישראל במתמטיקה ומדעי המחשב לבג"ץ נגד החלטת שרת החינוך יפעת שאשא ביטון שלא להעניק את הפרס לפרופ' עודד גולדרייך. נציגי הוועדה האשימו כי החלטת השרה נגועה "בשיקולים זרים ובחוסר סבירות קיצוני".

חוצפה: סירב למכור תצלום - המיסיונרים תובעים את הצלם
ניקו את בורות הטבילה - לא תאמינו מה מצאו בפנים
השוטר העליל תקיפה על העצור - מח''ש סגר את התיק
דרישה: לפתוח בחקירה פלילית נגד הפרופסור שהסתיר את שולחיו לכנסת
קרה באמת: חתול פלש לרכב ונעל את עצמו מבפנים • צפו
אושר בקריאה ראשונה: הוצאה לפועל לא תבטל החזקת רישיון נהיגה
היכונו לקראת סופת חול חזקה
חוק הרכב העצמאי: יאפשר 400 מוניות אוטונומיות בישראל
מס על מיצים טבעיים? משרד הבריאות מציג נתונים בניגוד לדעת המומחים
כמה תלונות יש על הדואר? תלוי את מי תשאלו