אדלשטיין נגד חולדאי: "עושה פוליטיקה על חשבון בריאות הציבור"

לאחר שראש עיריית תל אביב הכריז כי יפתח את אולמות התרבות בעיר למתחסנים, שר הבריאות יצא נגד ההכרזה • "ההפקרות שלו צריכה להדליק נורת אזהרה"

אדלשטיין נגד חולדאי: "עושה פוליטיקה על חשבון בריאות הציבור" שר הבריאות יולי אדלשטיין

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב ויושב ראש מפלגת הישראלים, אמר הבוקר (ראשון) כי בכוונת העירייה לפתוח את אולמות התרבות בעיר בעוד 10 ימים. כך מדווח דניאל רוט-אבנרי בישראל היום.

"יש קהל גדול של אנשים מחוסנים עם דרכון ירוק – אין סיבה שמי שהתחסן לא יהיה יכול להגיע לקאמרי", אמר בריאיון שהעניק לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן ב'. "אי אפשר לחכות שנתניהו יפתח את זה יום לפני הבחירות".

בפוסט שפרסם בעמודי הרשתות החברתיות שלו, כתב חולדאי כי למוסדות התרבות בעיר יוכלו להיכנס כל מי שקיבל שתי מנות של חיסונים: "לא נחכה לממשלה של ביבי-גנץ שלא יודעת לנהל כלום. אצלנו זה מעשים ולא דיבורים. ככה באמת חוזרים לחיים, ולא רק עוסקים במסיבות עיתונאים".

גורמים בכירים בעולם התרבות הרימו גבה באשר לקריאתו של חולדאי, שמשמעותה לדבריהם הינה הפרת חוק במדינה, ומנגד היו מי שברכו על כך, מכיוון שסוף סוף עולה עולם התרבות לשיח הציבורי, גם אם זה כחלק מקמפיין בחירות.

שר הבריאות יולי אדלשטיין תקף את החלטתו של חולדאי: "הוא עושה פוליטיקה על חשבון בריאות הציבור. ההפקרות של רון חולדאי, שהתחילה בחלוקת חיסונים בניגוד להחלטת ועדת התעדופים המורכבת מאנשי מקצוע בלבד וממשיכה בפתיחת מקומות באופן מסוכן, היא שערורייתית וצריכה להדליק נורת אזהרה לכל אזרח שבריאות הציבור חשובה לו".

בתגובה להכרזתו של חולדאי, שר התרבות והספורט חילי טרופר הגיב: "כפי שהודענו בשבוע שעבר, עולם התרבות עומד להיפתח ראשון במתווה 'תרבות באחריות' והדרכון הירוק הכולל מתחסנים, מחלימים ונבדקים. אני שמח על כל דמות ציבורית נוספת שבוחרת להעלות על נס את חשיבות התרבות, אך מוטב שזה לא יהיה לצרכי בחירות אלא מתוך תפיסה אחראית ואמיתית. כשמדובר בממלכתיות ובבריאות, אני מציע לכולם להניח את הפופוליזם בצד".

למרות רווחיו הפוטנציאליים דחה מנהל תיאטרון אספקלריא חגי לובר את רעיונו של חולדאי: "לא אפתח את מוסד התרבות שלי כמענה לגחמה פוליטית של חולדאי ולא אשחק בחייהם של המנויים שלי כדי ליצור מצג פתטי של מחאה"

עוד אמר חגי לובר: "כאזרח אני המום מניסיון ההמרדה של ראש עיר בישראל , המתיימר להיות ראש ממשלה. אנשים שרוממות החוק בגרונם ובפועל הם מוכנים לדרוך עליו בשביל אמביציות פולטיות.

סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש הגיב לחולדאי: "בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם עלייה בתחלואה ונלחמת על חייהם של חולים קשים, רון חולדאי ממשיך עם האנרכיה והפופוליזם. קודם חיסונים למורים ועכשיו פתיחת עולם התרבות על דעת עצמו. הניסיונות הפתטיים של חולדאי לקושש קולות על גבם של תושבי ת"א, עלולים לסכן חיי אדם".

"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן