ליברמן 'מצא' את הסיבה ליוקר המחייה: הציבור החרדי

ליברמן מאשים: "בציבור החרדי יותר מ-50% לא משתתפים בכוח העבודה". מקלב: "ליברמן שעד לפני שבוע טען כי אין יוקר מחיה גילה פתאום כבר את ה'אשמים' ליוקר המחיה"

ליברמן 'מצא' את הסיבה ליוקר המחייה: הציבור החרדי

שר האוצר, אביגדור ליברמן: ״אדרוש ביום ראשון בישיבת הממשלה להקים ועדת חקירה ממלכתית - שום ועדה ממשלתית, פנימית או משרדית״.

עוד התייחס השר למאבק ביוקר המחיה- ״יש התעלמות מאחד הגורמים המרכזיים ליוקר המחיה והוא העובדה שבציבור החרדי יותר מ-50% לא משתתפים בכוח העבודה. לו שיעור התעסוקה בקרב גברים חרדים היה דומה לשאר האוכלוסייה, זה היה מייצר עוד 20 מיליארד שקל ואפשר לעשות בכסף הזה הרבה מאוד דברים״.

שר האוצר ויו״ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן בפתח ישיבת הסיעה התייחס לפרשת הריגול וההאזנות: ״לצערי אי אפשר שלא לפתוח את ישיבת הסיעה מבלי להתייחס לכל מה שקורה סביב אותה פרשייה של השימוש לרעה בתוכנת הריגול מול מנכ״לים של משרדי ממשלה, אישי ציבור ומנהיגי מחאה ציבורית. אם הדברים הם נכונים, מדובר ברעידת אדמה בדרגת 9 בסולם ריכטר".

ליברמן ניסה לתקוף את המשטרה על השחיתות שהתגלתה במפלגתו: "אני עברתי משהו דומה לפני הרבה שנים. ב-2010 פורסם דו״ח מבקר המדינה על האזנות סתר, כשאני הייתי במרכז הפרשה וכל מי שמכיר את העובדות יודע שדובר על עבירות חמורות, שבוצעו בהוראה של ניצב מזרחי וכל מי שעבר על העובדות מבין שניצב מזרחי התנהל כמו אחרון העבריינים ולא קיים סעיף בחוק שהוא לא עבר עליו, ולמרות כל זה ולמרות דו״ח מבקר המדינה היה ניסיון שהצליח לצערי לטייח את הפרשה תחת ״במסגרת פעלתנות יתר״.

עוד טען כי: "אותו טיוח הביא אותנו לפרשה שאנחנו מדברים עליה היום. לכן שוחחתי עם מזכיר הממשלה ואמרתי שאדרוש ביום ראשון בישיבת הממשלה להקים ועדת חקירה ממלכתית, שום ועדה ממשלתית ולא פנימית ולא משרדית, צריך להביא שופט או שופטת עליון בדימוס שיעמוד בראש הוועדה".

עוד תקף את חברי הכנסת החרדיים: "אני גם מתכוון להופיע בפני הוועדה ואני רוצה לראות את כל השימוש שנעשה באותם חקירות מול פאינה קירשנבאום ודוד גודובסקי מאז 2014-2015, אי אפשר לעבור לסדר היום. ברור שאותו גזר דין שראינו ושמענו הוא לא מידתי ולא מתקבל על הדעת, בטח לנוכח עסקת הטיעון עם אריה דרעי, עסקת טיעון עם ליצמן והניסיון להגיע לעסקת טיעון עם בנימין נתניהו".

עוד תקף את השופט: "להערכתי אותו שופט שכתב את פסק הדין פעל משיקולים פסולים, זרים, לא ברור לי המוטיבציה שלו והמניעה שלו. אף אחד חוץ ממני לא קרא את כל חומרי החקירה והעדויות, איו שום קשר בין הראייות והעדויות לבין פסק הדין ולכן אנחנו נדרוש לבדוק אם גם בחקירות האלה נעשה שימוש באמצעים פסולים".

עוד התייחס השר לקמפיין ש״ס: ״לגבי המתקפה המתוזמנת מצד אריה דרעי, ברגע שדרעי שולף את השד העדתי זה כנראה מצביע על מצוקה, אין לו שום מסר חוץ מהסתה פרועה ועדתית. ראיתי את כל התגובות בפייסבוק שלו על אותו סרטון ומדובר בהסתה פרועה מהסוג הנמוך ביותר ואני מצטער שבן אדם מדרדר לרמה כזאת".

עוד אמר: "אנחנו נשתדל כמה שפחות להגיב אבל מבחינת ההתנהלות ומבחינת הרצון להחזיר את השיח העדתי למרכז השיח הציבורי זה ניסיון להערכתי מיותר ופוגע, זהו פשוט ניסיון שמצביע על המצוקה שהאיש נמצא בה״.

בנוסף התייחס למאבק ביוקר המחיה: ״לגבי יוקר המחיה, באופן מוזר כולם מתעלמים מאחד הגורמים. בציבור החרדי יותר מ-50% לא משתתפים בכוח העבודה וזו אחת מהסיבות המרכזיות ליוקר המחיה. אחוז התעסוקה בקרב גברים יהודים במדינת ישראל בגילאים 25-67 עומד על 85% אצל גברים חרדים זה פחות מ-50%. אילו שיעור התעסוקה בקרב גברים חרדים היה דומה לשאר האוכלוסייה, זה היה מייצר עוד 20 מיליארד שקל ואפשר היה לעשות בכסף הזה הרבה מאוד דברים.

עוד הסתמך על דו''ח להצדקתהשיטות הכלכליות במדינה: "אתמול קרן המטבע פרסמו את הדו״ח שלהם על הכלכלה הישראלית, דו״ח שהוא תעודת הצטיינות לכלכלה הישראלית ולממשלת ישראל ולניהול הכלכלה הישראלית. אני מניח שהמומחים והכלכלנים של קרן המטבע הם לא פחות מקצועיים מהפרשנים הכלכלים במדינת בישראל. הממשלה עושה כל יום משהו כדי להיאבק ביוקר המחיה".

ליברמן התפאר בתוספות שנתן לחיילים: "דמי הקיום לחיילי סדיר עלו ב-50%".

עוד אמר: "אנחנו החזרנו כחצי מיליארד שקל על חשבון המקדמות של מס הכנסה ומע״מ לחשבונות העצמאים. עוד כ-600 מיליון שקל שולמו ומשולמים עכשיו על ידי החשב הכללי לכל הספקים של משרדי הממשלה. אנחנו חתמנו על הסכם קיבוצי עם עובדי מנהל ומשק וכל זה בתוך עשרה הימים האחרונים".

עוד טען כי: "נכון שחבית נפט עולה כבר יותר מ- 90 דולר ומחירי הפחם עלו יותר מ-100%, אבל אנחנו מתמודדים, גם עם אתגר ההוצאות סביב המחיר של ההובלה הימית שעלה למעלה מ-600%. למרות כל הנסיבות מדינת ישראל מתמודדת הרבה יותר טוב מכל המדינות בעולם״.

ח"כ אורי מקלב על דברי ליברמן בישיבת הסיעה כי הציבור החרדי אשם ביוקר המחיה: "בנסיון להציל עצמו מהכשלון הקולוסאלי בטיפול ביוקר המחיה ליברמן מסית ומגלגל את האשמה כלפי הציבור החרדי בצורה בזויה, יהירה ושפלה, - 'הכה בחרדים והצל את מוסקבה'. ליברמן שעד לפני שבוע טען כי אין יוקר מחיה גילה פתאום כבר את ה'אשמים' ליוקר המחיה ו'הסיבה' לכך!".

עוד זעם: "מפלגה שרוקנה את הקופה הציבורית בשחיתות בגניבה כארגון פשע לטובתם האישית צריכה להעלות מיסים כדי שיהיה להם מהיכן לגנוב שוב".

יו''ר ישראל ביתנו, אבידגור ליברמן
"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל