קץ בישיבות: שר האוצר מתנגד לתקציב המיועד לבני הישיבות

שר האוצר מתנגד לתקציב המיועד לישיבות: "אף אחד לא הביא סעיף להעברת 400 מיליון שקלים לבני הישיבות מחוץ לתקציב"

קץ בישיבות: שר האוצר מתנגד לתקציב המיועד לבני הישיבות בימה - המעודכנים מעדכנים

ישראל כ"ץ, שר האוצר הביע התנגדות לרצונו של נתניהו להעבת 400 מיליון ש''ח לישיבות בטענה כי: "אף אחד לא הבטיח. אין סעיף כזה. אף אחד לא הביא סעיף להעברת 400 מיליון שקלים לבני הישיבות מחוץ לתקציב. אני לא מסכים לשום מהלך עוקף תקציב, מלבד מערכת הביטחון".

ישראל כ''ץ איים בהתקרבות לבחירות: "כולם יודעים, גם בני גנץ, שהוא לא יוכל לעבור עד ה-25 באוגוסט. אם לא ימצאו הסדר חדש אנחנו נתגלגל לבחירות". עוד סיפר כ"ץ כי ישב "במאות שעות של דיונים כדי להכין את חוקי התקציב. אי אפשר לחלק מאות מיליארדים לאנשים ומצד שני להשית עליהם גזרות".

ביחס למחלוקת בסוגיות התקציב ציין השר, כי: "החשב הכללי גמיש ביכולת שלו. אני פעלתי לפי הסיכומים כדי להקצות כספים להגנה והמיגון של ילדים בית הספר. שר החינוך יואב גלנט הולך היום להעביר את זה בוועדת הכספים. מתוך התקציב הקיים אפשר להקצות סכומים, כי אין מאיפה לקחת".

כ''ץ דחה את האשמות לכך כי פועל בשליחותו של נתניהו בכדי להפר הסכם קואליציוני אשר יוביל לבחירות: "אני לא עושה כלום עבור אף אחד. המסקנה הייתה שצריך לפעול בצורה שונה. החלטנו לעשות דברים שמתאימים לתקופה של היום ולא למה שהיה בחודש מרץ. לתקציב דו שנתי יש משמעות פוליטית כי אז עד מרץ 2022 הממשלה לא תוכל ליפול".

כ"ץ הציע פתרון לבחירות בצורה של מתווה פשרה: "נלך בדרך שהצעתי, שהיא פשרה. המדינה לא צריכה בחירות אלא עשייה. אני מגבש סופית תוכנית שיש בה מיליארד וחצי שקלים עם סיוע להייטק, תשתיות ביוב, כבישים, נכים, עובדות סוציאליות".

התחזית היום ועד לסוף שבוע
צפו: שריפה בחנות בני ברקית במהלך הלילה
הח"כ זעק: לכלוא את הרבנים בבית הכנסת? • צפו
יועצי רה״מ הגישו תביעת דיבה: ״לא ביימנו הפגנה״
התפילות ביום הכיפורים ברחוב • דרעי מסכים לסגור את הבתי כנסת אם ייאסרו ההפגנות
עץ קרס על כלה בת 20 ופצע אותה קשה
הרב הראשי לנתניהו: "אי אפשר לסגור בתי כנסת ביום כיפור – אנשים לא יצייתו"
ההמלצות של גמזו להחמרות נוספות כמו סגירת בית הכנסת
מה מותר ומה אסור בימי הסגר? עושים לכם סדר
נשיאת ביהמ"ש העליון אסתר חיות הוכנסה לבידוד אחר שיועצה האישי נדבק בקורונה