הנשיא ריבלין: "אנחנו עם התושבים שעברו שעות של ירי ונפילות"

על רקע ירי הרקטות לדרום הארץ אמש, ביקר נשיא המדינה באוגדת עזה ונפגש עם הלוחמים המוצבים בגזרה

הנשיא ריבלין: "אנחנו עם התושבים שעברו שעות של ירי ונפילות" ריבלין

על רקע ירי הרקטות לדרום הארץ אמש, ביקר נשיא המדינה באוגדת עזה ונפגש עם הלוחמים המוצבים בגזרה

נשיא המדינה על ירי הרקטות לדרום אמש:
"גם היום, אנחנו עם התושבים שעברו שעות של ירי ונפילות, מלאי הערכה לחוסן שלהם. אנו שולחים תפילות להחלמת הפצועים מירי הרקטות אמש באשדוד ומחזקים את ידי צה״ל, את ידיכם, יקירנו, על הפעילות המבצעית הבלתי פוסקת מאז שעות הלילה בתגובה לירי. לא נאפשר לטרור הרקטות לחלוף באין מפריע ובטחון אזרחינו לא יהיה הפקר"

הנשיא לחיילי פלוגת תומר של גבעתי:
״בהחלטה שלכם להתגייס לשירות קרבי משמעותי בצה"ל אתם מוכיחים שניתן למצוא איזון בין שמירה על המדינה לשמירה של כל אחד ואחד על אמונתו, על ערכיו ועל אורחות חייו. אתם לא תורמים רק לביטחון מדינת ישראל. אתם תורמים גם לחברה הישראלית. עם כיפה שחורה על הראש וכומתה סגולה בכותפת - אתם מהווים גשר בין חלקי העם. סמל ודוגמא שנועדנו לחיות כאן יחד״

ברקע אירועי הלילה בגזרה, ביקר היום, יום רביעי, כ"ז באלול, 16 בספטמבר, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בגזרת עוטף עזה ונפגש עם חיילי פלוגת "תומר" של חטיבת גבעתי.

ריבלין

במוצב נחל עוז שבעוטף עזה קיבל הנשיא סקירה אודות אתגרי השעה ממפקדי הגזרה, מח"ט גבעתי אלוף-משנה איציק כהן ומח"ט צפונית אלוף-משנה יואב ברונר בליווי הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי. לאחר מכן שוחח עם החיילים המגיעים ברובם מהחברה החרדית והרים עמם כוסית לכבוד השנה החדשה.

הנשיא פתח את פגישתו עם מפקדי הגזרה בהתייחסות ללילה הקשה שעבר על תושבי הדרום ואמר: "גם היום, אנחנו עם התושבים שעברו שעות של ירי ונפילות, מלאי הערכה לחוסן שלהם. אנו שולחים תפילות להחלמת הפצועים מירי הרקטות אמש באשדוד, ומחזקים את ידי צה״ל, את ידיכם, יקירנו, על הפעילות המבצעית הבלתי פוסקת מאז שעות הלילה בתגובה לירי. לא נאפשר לטרור הרקטות לחלוף באין מפריע ובטחון אזרחינו לא יהיה הפקר."

יו"ר ועדת החוץ והבטחון, ח"כ צבי האוזר, אמר הבוקר בסיורו באשדוד כי "תושבי עוטף עזה הם האוכלוסיה היחידה בעולם שמתמודדת באופן שגרתי עם ירי רקטות. ישראל הגיעה לקצה גבול ההכלה של ירי על אוכלוסיה אזרחית. חייבים לשנות את האסטרטגיה, במערכה הבאה ההישג הנדרש הוא: פירוז עזה מטילים".

גם שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט אמר בתגובה על ירי הטילים הלילה לעבר הדרום: "אנחנו איתכם, תושבי הדרום היקרים. ‏באתי אתמול בלילה לפגוש את תושבי השכונה באשדוד שספגו את פגיעת הרקטה שפצעה קשה אדם מבוגר, ‏בזמן שהוא אסף מזון במאפייה כדי להעביר לנצרכים. ‏חנויות שחטפו את ההדף. ברוך השם רובן היו כבר סגורות".

ריבלין

"במהלך כל הלילה המחבלים המשיכו להמטיר רקטות על בתי תושבי הדרום, ללא פחד. ‏לילה לבן, ללא שינה, למאות אלפי ילדים ומשפחות בדרום הארץ. ‏זר לא יבין. ‏התחושה הרווחת היתה ״זו גזירת גורל״. כך הורגלנו. ‏לא. זו לא גזירת גורל שתושבי דרום מדינת ישראל יחטפו טילים לנצח נצחים. זו תוצאה של שנים רבות של אובדן הרתעה, חוסר יוזמה ופאסיביות".

"‏אפשר לייצר מציאות אחרת. לא בין-לילה. לא אבטיח ״לחסל את הנייה״, או ״למוטט את חמאס״ תוך 48 שעות. ‏אפשר לייצר מציאות אחרת לגמרי. ‏זה לא יהיה קל. אך חשוב לי שתושבי הדרום ידעו: זה אפשרי וזה הכרחי. ‏מחזק אתכם, ואוהב אתכם תושבי הדרום היקרים", דברי בנט.

ריבלין
כ-7,000 שוטרים - פרוסים ברחבי הארץ כשמטרתם היא אכיפת הנחיות
הפר בידוד ונתפס על חם: תושב הצפון בחוף הים בנהריה
הרב ברכיהו הטיף לשוטרים: דרך האיפוק והשתיקה נעביר מסר לחברה הישראלית
המתקת הדינים: שוטרים ומתנדבים במתן מנשר ודבש לתושבי אזור יו"ש
לקראת הסגר: האכיפה המתוכננת בכבישים
מבצע "אחריות מנצחת" - היערכות ופעילות משטרת ישראל בימי חגי תשרי בצל הקורונה
היערכות לחגים בבתי סוהר
שב"כ חשף גיוס של תושבת מזרח ירושלים על-ידי כוח קודס האיראני וארגון חיזבאללה
אז מענישים על תלישת דגלים של מדינה ידודתית?
בשבוע האחרון ניתנו 8,935 דו"חות בגין ההפרות השונות