אלפים משתתפים כעת בריקוד הדגלים

אלפים משתתפים בשעות אלו בריקוד הדגלים המתקיים סמוך לעיר העתיקה בירושלים. "באנו להעביר מסר ברור לחמאס-ירושלים היא בירת ישראל הנצחית" אמר אחד המשתתפים

אלפים משתתפים כעת בריקוד הדגלים מצעד הדגלים כעת בירושלים

אלפי משתמשים הגיעו היום (שלישי) לציין את ריקוד הדגלים בירושלים לאחר שבחודש שעבר חגיגות האירוע הופסקו בעקבות אירועי טרור שהחל החמאס. על אף זאת מארגני מצעד ריקוד הדגלים לא התייאשו והודיעו על קיומו של האירוע.


אלפי הצועדים החלו את צעידתם ברחוב הנביאים בירושלים, המשיכו משם לשער שכם בו נערכה הרקדה מרכזית ומשם המשיכו אל שער יפו ונכנסו לעיר העתיקה דרך השוק ברובע היהודי המתחדש.


בין הארגונים שהשתתפו באירוע ניתן היה למצוא את : תנועת "אם תרצו", מועצות אזוריות שומרון, קריית ארבע, גוש עציון, בנימין, הר חברון, חניכי תנועות הנוער בני עקיבא, עזרא ואריאל,ישראל שלי ועוד.


נתנאל וקנין, תושב בית שאן שהשתתף באירוע מסר כי: "מציאות בה ישראל לא יכלה לחגוג את יום איחוד ירושלים היא הזוייה. באנו כאן אלפי צועדים מכל רחבי הארץ כדי להניף את דגלי ישראל בגאון ולהעביר מסר ברור לחמאס- ירושלים היא בירת ישראל הנצחית".


מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" ממארגני האירוע אמר כי: "ירושלים מעולם לא הייתה חופשית ובטוחה יותר לכלל העדות והדתות מאשר בזמן הריבונות הישראלית. אסור לנו לקפל את הדגלים ולוותר על הנכסים ההיסטוריים הללו בגלל ארגוני טרור ושאר מבקשי רעה ואנו שמחים שאלפי אנשים בחרו להניף את דגלי ישראל פה בגאון וללא כל פחד. מדובר באירוע ערכי, חינוכי, לאומי וציוני מהמעלה הראשונה. נגד ארגוני נטרור אנחנו מעבירים מסר חד וברור- ירושלים היא בירתה הנצחית של ישראל".


דביר עמיאור מזכ"ל תנועת הנוער אריאל אמר: "אנחנו שמחים שהצעדה יוצאת לפועל במתווה מוסכם עם המשטרה, אני מקווה שלא יכנעו שנית לאיומי הטרור ונוכל לשמוח ולחגוג באיחודה של בירת ישראל לאחר 2000 שנה".


מוקדם יותר היום אמר יו"ר רע"מ ח"כ מנסור עבאס כי מצעד הדגלים בירושלים היום הוא התגרות משולחת רסן, עיקרו צעקות שנאה והסטה לאלימות, וניסיון להבעיר את האיזור למטרות פוליטיות. השר לביטחון פנים והמשטרה היו צריכים לבטל אותו. אני קורא לכל הצדדים לא להיגרר להסלמה ולשמור על איפוק מירבי.


לטענת עבאס "אין ספק שמטרת יוזמי המצעד לאתגר את הממשלה החדשה ולהתיש אותה בסדרת אירועים נפיצים בתקופה הקרובה, ולהחזיר אותנו אחורה להסלמה מיותרת שתסכן חיי אדם כפי שחווינו בחודש האחרון". 


עוד הוסיף כי "הרשימה הערבית המאוחדת קוראת להשקיע מאמצים מדיניים כדי להגיע להסדר מדיני בין שני העמים הישראלי והפלסטיני، שמגשים את החזון אליו אנו שואפים: השגת שלום, ביטחון הדדי, שותפות וסובלנות בין שני העמים. זהו החזון היחיד שיכול לשים קץ לסכסוך עקוב מדם".


בתגובה לדבריו של מנסור עבאס מסר יושב-ראש עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "זה הפרצוף של ממשלת בנט, הבסיס של הקואליציה שלהם מתנגד למצעד הדגלים בירושלים וקורא לה פרובוקציה. במקום שנפתלי בנט יצעד איתנו, הוא צועד ביחד עם ממשלת שמאל קיצונית. אנחנו לא נתקפל בירושלים בירת העם היהודי".

השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"
ארבע מדינות נכנסו לרשימת מדינות בסיכון גבוהה
תחזית מזג האוויר: חם מהרגיל