סוף סוף: מיצג חילול שם ה' הוסר סופית

לאחר ימים רבים בהם הוצג המיצג הבזוי בו נשרף שמו הגדול של בורא עולם, הוסר לבסוף הביזיון מהמשכן לאומנויות

סוף סוף: מיצג חילול שם ה' הוסר סופית המיצג הבזוי לחילול שמו של בורא עולם

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, במיצג ‏המשכן "לאמנויות" עין חרוד שרפו בשם "האומנות" את שם השם המפורש, שם אלוקי ישראל הגדול והנורא בורא שמים וארץ! במשכן "לאומניות" המתיימר לחנך את ילדי ישראל לאומנות ביקרו באותו היום, אפילו בנות מגן ממלכתי דתי, במסגרת יום "תרבותי".

לאחר הפצרות רבות ומאבקים מתמשכים הוסר לבסוף הביזוי הנורא של בורא עולם. ח״כ משה אבוטבול אמר בתגובה להסרת המיצג הפוגעני: ״פניתי מעל בימת הכנסת ושוב אמש לשר התרבות להסיר את המיצג הפוגעני ממוזיאון עין חרוד אשר מבקש לחלל את הקדוש ביותר לעם היהודי שם ה׳".

ח''כ אבוטבול שמח על הסרת המיצג המזוויע ואמר כי מכאן: "ילמדו להבא האומנים למיניהם שלא ניתן שיפגעו בקודשי ישראל".

"הרי אף אחד מהם לא היה מעז להציג איזשהו מיצג עם חילול הקוראן" זעם ח''כ אבוטבול והוסיף כי "לא היה מתקבל אף "מיצג עם סממנים של הדרת נשים או פגיעה מגדרית, שאז הח״כים מהשמאל היו מיד נחפזים לתקוף ולהוקיע אותם״.

בנצי גופשטיין יו"ר להב"ה מסר בתגובה: "אסור לשתוק על חילול ה', בעקבות החשיפה של אלעד צדיקוב התחלנו יחד עם עוד גורמים נוספים לארגן מחאה גדולה מול המוזיאון".

יו''ר ארגון להבה תיאר את מהלך השיחה עם מנהלת המוזיאון: "אורית לב שגב התקשרה אלי וניסתה להצדיק את האומנות. אמרתי לה: "בדבר כזה אין שום הבנה ושום הצדקה. יש גבול שאסור לחצות אותו, כל יהודי שרואה את המיצג המזוויע חייב לקרוע את בגדיו ולמחות. ושעליהם להוריד מיד את המיצג ולהתנצל".

הסוד לכחות עצומים בכל בוקר מחדש! - הרב אליהו רבי
בני הישיבה פיזזו בהוצאת ספרו של ראש הישיבה
הדף היומי מסכת נדרים דף מ
תזהר לא להרוס לילד את החיים! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף לח
חסדי השם: ראש הישיבה שוחחר אחר אשפוז ארוך
הדף היומי מסכת נדרים דף לז
המתחזקים ובעלי הבתים בראשון לציון ולוד סיימו מסכתות
המפתח האמיתי לשלוות הנפש - הרב אליהו רבי
הילולת הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זיע"א בפולין