האביב כבר פה - ככה שומרים על העור

מתברר שהגנה מפני קרינת השמש היא חיונית - לא רק בקיץ. מאחר שקרינת השמש מורכבת מסוגים שונים של רמות קרינה, יש את אלו שלא עושים הנחות גם בימים בהם השמש לא ...

האביב כבר פה - ככה שומרים על העור אילוסטרציה

מתברר שהגנה מפני קרינת השמש היא חיונית - לא רק בקיץ. מאחר שקרינת השמש מורכבת מסוגים שונים של רמות קרינה, יש את אלו שלא עושים הנחות גם בימים בהם השמש לא בשיאה. לכן, חשוב לשמור ולהגן על העור, בייחוד באזורים העדינים כמו הפנים והידיים גם בימים של עונת המעבר האביב.


קרני השמש האולטרה סגולות (UV) מזיקות לעור ומהוות אחד הגורמים העיקריים להתפתחות מחלות עור. מקובל לחלק אותה לסוגים שונים לפי אורכי הגל. מי ששוהה בחוץ במהלך שעות היום חשוף לקרינה ישירה של הקרניים האולטרה סגולות. קרני UVA היא הקרינה בעלת אורך הגל הארוך ביותר ולכן גם חודרת הכי עמוק לעור. אחראית למקרים רבים של מלנומה (סוג של סרטן עור). ארגון הבריאות העולמי מזהיר שגם חשיפה חד פעמית מוגזמת לשמש עלולה להגביר משמעותית את הסיכון לסרטן העור.


חשיפה לקרינה הזאת מובילה להזדקנות מואצת של העור. קרניים אלו חודרות עמוק יותר לעור מקרני ה-UVB, והן האחראיות העיקריות לקמטים והזדקנות מוקדמת של העור, לכתמי עור, פיגמנטציה, יובש ואדמומיות ולפעמים גם לכוויות עור. נוסף על כך, עלולות להיות לה השלכות הרסניות לטווח ארוך.


ד"ר סילבי פואניונק, מומחית רפואת עור ופלסטיקה מסבירה: "חשיפה לשמש יכולה להיות מסוכנת לבריאות. קרינת UVB גורמת לכוויות שמש וקרינת UVA מפריעה לרמות העמוקות ביותר של העור עד לדרמיס, הורסת סיבי אלסטין וקולגן ומשבשת את ייצור המלנין. כאשר העור נתון לחשיפה כרונית לשמש סימני ההזדקנות מופיעים בטרם עת ובולטים יותר".


מדוע הגנה משמש הכרחית גם באביב? ראשית, פה זה לא אירופה. בישראל יכולים להפתיע אותנו ימים שמשיים במיוחד, גם באביב. נוסף על כך, הקרינה חודרת דרך העננים. לכן, גם ביום מעונן אנחנו חשופים לנזקי השמש. זאת ועוד: מים וחול מחזירים קרני UV ולכן אפשר להישרף גם בצל: חול מחזיר 25 אחוז קרינה! קחו אתכם הרבה קרם הגנה.


אם כן, כולנו חשופים לנזקי חשיפה ממושכת לשמש, ללא קשר לגוון העור ולכן חשוב מאוד להשתמש בתכשירים שיספקו הגנה מלאה. קרם הגנה +50SPF וגם 30SPF יספק הגנה מלאה לעור הפנים ומומלץ למרוח כרבע שעה לפני היציאה מהבית, עד מנת שייספג כראוי. ההמלצה למי ששוהה בחוץ לזמן ממושך היא לחזור ולהימרח בכל שעתיים, במיוחד אם הזעתם או שחיתם.


מעבדות ליראק פריז השיקו בימים אלו בישראל סדרת מוצרי הגנה משמש המאפשרת להגן על עור הפנים מקרינת השמש ובו זמנית לטפל בו. המוצרים בעלי הגנה מלאה 30SPF ו +50SPF ובעלי רכיבים המחזקים את העור בזמן חשיפה לשמש ואף מעודדים את התחדשותו. מכילים חומצה היאלורונית Hyalu-3 (פטנט רשום) להחלקת העור ושיפור מאגרי המים בכל שכבות העור למראה חלק מקמטוטים.

פיגמנטציה - בואו נדבר על זה רגע
סקר: כפי החיבור לדת כך הישראלים מרגישים חיבור ליהדות העולם
המדריך המלא להגנה מהשמש ומנזקי הקרינה • טיפים ועיצות
אסתמה: כמה עובדות חדשות ומעודכנות שחשוב להכיר
ניטור דינמיקה מוחית ותפקוד קוגניטיבי בתנאי שהייה בחלל
שלושה ניסויים מהטכניון ישוגרו לתחנת החלל הבין-לאומית
בית חב"ד 77 מצרפת העניק תפילין ופמוטים ל140 חיילי וחיילות צה"ל
הדור המתקדם של האנטיביוטיקה: פינצטה מולקולרית
טכנולוגיה חדשנית למיפוי שדות אלקטרומגנטיים ואינטראקציית אור-חומר
מחקר פורץ דרך בתחום שיקום לאחר אירוע מוחי ב"עדי נגב- נחלת ערן"