רה"י הגר"ש אלתר התקבל בכבוד גדול ב'בורו פארק'

עם נחיתתו בניו יורק התקבל ראש הישיבה על ידי מאות מחסידיו שהמתינו בציפייה רבה לבואו • רה"י יצא מיד עם הגיעו לסדרת ביקורים מרגשים על אף הטיסה המייגעת • סיקור

רה"י הגר"ש אלתר התקבל בכבוד גדול ב'בורו פארק'

המסע הגדול לארה"ב: ראש הישיבה הגר"ש אלתר נחת בשדה התעופה 'קנדי' בניו יורק לקראת ביקורו ההיסטורי בבורו פארק. עם נחיתתו בשדה התעופה התקבל ראש הישיבה לטקס קבלת פנים קצר על ידי מאות מחסידיו בהם אברכים, בחורים וילדים כאשר ההתרגשות העצומה מבואו של ראש הישיבה ניכרת על פניהם. את ראש הישיבה ליוו בכבוד גדול פמליה של שוטרי משמר הגבול המקומיים, עד לעזיבתו את שטח שדה התעופה.

עם צאתו משדה התעופה נסע ראש הישיבה הגר"ש אלתר לתפילת שחרית באוהל הענק שנבנה בבורו פארק לקראת מסעו. בתפילת השחרית המרוממת השתתפו מאות מחסידיו. בקריאת התורה בירך ראש הישיבה את ברכת הגומל כדין מי שבא במטוס. מיד לאחר תפילת שחרית התקיים מעמד 'לחיים', והחסידים זכו לעבור על פניו של ראש הישיבה ולקבל את ברכתו.

לאחר תפילת שחרית יצא ראש הישיבה הגר"ש אלתר לביקור מרגש אצל רב חסידי גור בבורו פארק, הגאון ר' משה פויגל, שמונה לרב על העיר החרדית על ידי כ"ק מרן האדמו"ר הבית ישראל זצ"ל, שם שוחחו השניים בדברי תורה.

משם יצא ראש הישיבה הגר"ש אלתר לסדרת ביקורים במוסדותיו בבורו פארק. ביקור מרגש במיוחד נרשם בתלמוד התורה שם עבר ראש הישיבה בין כל הכיתות, כאשר בכל כיתה ראש הישיבה מתאים עצמו במסירות לילדים. בכיתת המכינה דיבר ראש הישיבה עם הילדים כיאה לגילם ובכיתות הגבוהות פלפל עם הילדים בחידושי תורה. מהתלמוד תורה המשיך ראש הישיבה לישיבה קטנה שם שוחח עם הבחורים בלימוד, ולאחר מכן הגיע לכולל של אברכי קהילת הגר"ש שם הפליא מחידושי תורתו.

יצוין כי כלל הביקורים נעשו לאחר הטיסה המייגעת וללא מנוחה כלל, תוך התמסרות מעוררת השתאות של ראש הישיבה.

בשעות הערב התקיימה הכנסת ספר תורה שכמותו לא ידעה בורו פארק שנים רבות. את ספר התורה תרם הנגיד החסיד ר' פנחס ירט, והוא הוכנס לאוהל הענק שנבנה בבורו פארק. באירוע המרגש לקחו חלק אלפי איש שבאו לחלוק כבוד גדול לראש הישיבה הגר"ש אלתר.

מסע ראש הישיבה הגר"ש אלתר לניו יורק • חלק א'

בימה

בבני ברק חגגו שבע ברכות לנכדת המרא דאתרא
שמחת הווארט בחצרות מודזיץ- שידלובצא- ערלוי בני ברק
רה"י נגד שרת התחבורה היוצאת: "את ואלף כמוך ילכו לאבדון"
הדף היומי מסכת נדרים דף לג
מצפון נקי? יש רק דרך אחת! - הרב אליהו רבי
גם אבא, גם חבר וגם מורה לכל החיים! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף לב
צפו בשידור חוזר: הלווית הגאון רבי חנוך הכהן ארנטרוי זצ"ל
הדף היומי מסכת נדרים דף לא
מעשה שלך יכול להרוס לך, לילדיך ולנכדיך! | הרב אליהו רבי