הלם: מברשות איפור הן מדגרת חיידקים

אם את מורגלת באיפור יום-יומי הקפידי על שטיפת המברשות כדי להימנע מסכנה של גירוי עור או דלקות עיניים • מה מסתתר בתוך מברשות האיפור שלך?

הלם: מברשות איפור הן מדגרת חיידקים המברשת הנדרשת

מברשות בשימוש יומיומי וקרוב לעיניים עלולות להפוך לפצצה מתקתקת אם לא תקפידי על ניקיונן. מברשות שלא נשטפות ומסתבנות היטב, אינן מאפשרות פיזור שווה של האיפור, יוצרות משטחים עבים ולא אחידים, אבל יותר מכל - משמשות מצע פורה לבקטריות שנאגר בין השערות ועלול הוביל לגירויי עור ודלקות עיניים.

הדרך הנכונה לשמירה על היגיינת המברשות היא חפיפה, אחת לשבועיים עם מים ובשמפו (לא שומני). משרים את המברשות (רק את השיער, בלי הידית) בכלי עם מים ושמפו למשך 15 דקות. לאחר מכן שוטפים עם מי ברז בכיוון הזרימה ולא נגדה. אם חשוב לך המגע הרך על הפנים ניתן בסיום החפיפה לרכך את שיערה עם קונדישנר. מייבשים את המברשת כשהשיער סחוט כדי להבטיח שלא תהיה נשירה (צפיפות השיער קריטית לפיזור שווה של אבקת האיפור). פטנט נוסף לייבוש– שימוש בפן אבל עם רוח קרה בלבד, כשהאצבעות מהדקות את השיער ודואגת שיישאר צמוד בזמן הייבוש.

המברשות ככלל אחראיות להנחה מדוייקת של כמות האיפור על פני העור ויצירת מראה איפור מדוד ומאוזן. המברשת עשויה להיות חברה נאמנה שתלווה אותך כל החיים, אם רק תשמרי על נקיונה.

מה כדאי לדעת לפני שקונים מברשת חדשה?

בעוד שנשים רבות משקיעות כסף רב באיפור עצמו, תחום המברשות נותר זניח. אל תחסכי בקניית מברשת איכותית. את המברשות שאת מקבלת במתנה יחד עם מארז צלליות או סומק תזרקי לפח ומייד. בלי מברשות טובות אין שום סיכוי לתוצאה הולמת. לכל אזור בפנים יש מברשת ייעודית: מברשת מייק אפ, מברשת פודרה, סומק, קונסילר, צללית בסיס, צללית פינה, מברשת אייליינר ומברשת שפתיים.

שימי לב: ככל שראש המברשת צפוף ומלא יותר כך היא תלכוד טוב יותר את החומר והתוצאה תהיה ריכוז גבוה של פיגמנט. ראש מברשת דליל יאסוף פחות ולכן המראה יהיה טבעי ודק יותר. בנוסף למברשות הייעודיות כדאי להחזיק מברשת מניפה שמתאימה לניקוי שאריות איפור.

איך להשתמש והיכן לאפסן?

יש לוודא שהנגיעה של המברשת על אבקת האיפור תהיה קלה ומרפרפת. כך שומרים על שיער המברשת מפני פיצול ובמקביל יוצרים מראה איפור מעודן בלי ליפול למלכודת המתאפרת המתלהבת. זכרי, קל יותר להוסיף בכל פעם, מאשר להערים כמויות ואחר כך לנסות לטשטש. המברשת צריכה להיות נעימה למגע וקלה לשימוש. מנסים את שיער המברשת על גב כף היד או הפנים בכדי לבחון את המגע. העדיפו מברשות וסטים של מכחולים הנמכרים בתוך נרתיקי נשיאה ייעודים כדי שישמרו על צורתן המקורית. מברשות לא מאפסנים באמבטיה אלא במקום נקי קריר יבש ונטול לחות.

מאת ירין שחף, בית הספר למקצועות האיפור, הסטיילינג והתסרוקות

החידושים, הטרנדים וכל מה שצריך לדעת לקראת 'עונת השיפוצים' ‎‎
מחסור חמור בעובדים זרים בישראל: "הבעיה רחוקה מלהיפתר"
טרגדיה בבני ברק: נפטרה הפעוטה בת 4 חודשים שאיבדה את ההכרה
"מאד חוששים שמדובר בחטיפה": אביו של משה קלינרמן בכנסת
טיפים ועצות לריענון הבית
גם מחר: שביתת עובדי הוראה בבוקר
"לייצר להם תחושה שאנחנו באמת איתם": המשטרה על משפחת הנעדר החרדי
אושר לקריאה ראשונה: חוק אסונות פיצוי לנפגעי אסונות אזרחיים
תחת אש תופת: יתומות מאב ואם חולצו מלב חרסון הכבושה
ראיתם אותו? נעדר חרדי מאשדוד