סיכום חדשות השבת: קייב מתריעה מפגיעה בעולי רגל לאומן

מעל 1,000 טילים התפוצצו בתקיפת מחסן איראני בסוריה • שירות הביטחון באוקראינה הביע חשש ממתקפות טרור שתיזום רוסיה נגד עולי הרגל באומן • הסכם בציונות הדתית

סיכום חדשות השבת: קייב מתריעה מפגיעה בעולי רגל לאומן המונים שופכים את ליבם בציון רבי נחמן באומן

נחתם הסכם בין הציונות הדתית לעוצמה יהודית

האיחוד הושלם: הסכם סמוטריץ' ובן גביר נחתם בצהרי שישי. מפלגות הציונות הדתית ועוצמה יהודית החליטו על ריצה משותפת לכנסת ה־25. על פי ההסכם בן גביר מקבל את שלושת המקומות בשמונת הראשונים, וכן את מקומות תשע ועשר. כך התפרסם ב'ישראל היום'.

יו"ר האופוזציה בנימין נתניהו זימן מוקדם יותר היום את יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר לביתו בקיסריה ונערכה פגישה משולשת.

דיווח: התקיפה בסוריה - נגד מחסן טילים איראניים

אחרי התקיפה במסיאף שיוחסה לישראל בכלי תקשורת בסוריה ביום חמישי: מקורות מסרו היום (שבת) למרכז הסורי לזכויות אדם כי הפיצוצים במסיאף שבמחוז חמה שבמרכז המדינה, התרחשו במתקן לייצור טילי קרקע-קרקע בטווח בינוני.

על פי הדיווח של המרכז, שמזוהה עם האופוזיציה הסורית, הפיצוצים התרחשו במרכז מחקרי שנמצא תחת פיקוח של קצינים מומחים ממשמרות המהפכה של איראן. עוד נטען בדיווח כי יעד אחר היה מחסן טילים מתוצרת איראנית, שהועברו בחודשים האחרונים. ככל הנראה בדרכם לחיזבאללה בלבנון.

הולך וגובר החשש מדליפה רדיואקטיבית באוקראינה

סוכנות האנרגיה הגרעינית של אוקראינה, אנרגטום, הודיעה היום (שבת) על חשש מדליפה רדיואקטיבית חמורה בתחנת הכוח הגרעינית בזפוריז'יה.

על פי הסוכנות, מדדים חריגים של קרינה נרשמו באזור. תחנת הכוח הכבושה על ידי צבא רוסיה, לאחר שאחד ממתקני התחנה ככל הנראה נפגע מירי או שריפה.

בן גביר וסמוטריץ'

צבא רוסיה טען מוקדם יותר היום כי צבא אוקראינה ירה 17 פעמים לעבר שטחה של תחנת הכוח, וכי 23 פגזים נפלו בשטחה של התחנה. האוקראינים האשימו את הרוסים בירי מהמתחם.

צילומי לוויין ותיעוד מתוך שטחה של התחנה, שצולם על ידי עובדים, הוכיח כי צבא רוסיה מחזיק כלי רכב צבאיים ומשוריינים במתחם, כולל באולמות הייצור הקרובים לכורים הגרעיניים.

אוקראינה באזהרה חריפה לישראלים: "אל תגיעו לאומן בראש השנה"

שירות הביטחון האוקראיני (SBU) והמשטרה המקומית, בשיתוף רשויות האכיפה של ישראל, קוראים לישראלים שלא להגיע השנה להילולת ראש השנה באומן, בעקבות המצב הביטחוני באוקראינה.

הדברים נאמרו בהודעה שפורסמה בדף הפייסבוק של ה-SBU, שבה אף הובע חשש ממתקפות טרור שתיזום רוסיה נגד עולי הרגל, במטרה להאשים בהן את האוקראינים. עם זאת, מההודעה עולה כי לא תיאסר הגעתם של עולי רגל להילולה, בניגוד לאזהרות קודמות של גורמים אוקראיניים.

ארבעה טבעו בחופי ת"א: שלושה במצב קשה

גבר כבן 41 טבע בחוף ירושלים ביום שישי. צוותי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים איכילוב במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם. בנוסף, פונה לבית החולים ילד בן 10 כשהוא במצב קל. מאוחר יותר הערב שני גברים, כבני 30, טבעו סמוך לחוף מציצים וחולצו למרינה סמוך לחוף גורדון בתל אביב.

לאחר שנפצע קשה בתאונה: מצבו של נירו לוי התייצב

השחקן נירו לוי נפגע קשה מרכב אתמול (שישי), בשעה שרכב על אופנוע ברחוב הרב שלמה גורן בתל אביב. מבית החולים איכילוב נמסר כי מצבו של כוכב "רמזור" התייצב לאחר שנותח. הוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי.

במשטרה בודקים אם הרכב המסחרי שפגע בלוי נסע באור אדום, ואם אחרי שנפל מהאופנוע רכב נוסף פגע בו.

התקיפה האווירית במערב סוריה
מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו