נדיר: שתי לידות בשבוע אחד במרפאה במודיעין עילית

מודיעין עילית: שתי לידות בשבוע אחד במרכז בריאות האשה של כללית • לדברי מנהל המרפאה ד"ר ישראל יולס, הוא לא זוכר כזה דבר במשך כל 30 שנות עבודתו

נדיר: שתי לידות בשבוע אחד במרפאה במודיעין עילית

ד"ר ישראל יולס, מנהל מרפאת נשים של כללית במודיעין עילית, לא זוכר בכל 30 שנות עבודתו כגינקולוג בכיר ומומחה בחדר לידה, שתי לידות במרפאה בהפרש של מספר ימים. השבוע זה קרה. פעמיים שמעו הצוות הרפואי והנשים שהמתינו לבדיקה את הבכי הראשון של התינוק בין כתלי המרפאה.

היולדת הראשונה הגיעה עם לחצים ובבדיקה ראשונית כבר נראה היה שהיא בתהליך לידה פעיל. צוות המרפאה נערך בזריזות בתהליך ולאחר מספר דקות כבר נולד תינוק בריא והיולדת והתינוק הועברו להמשך טיפול בביה״ח.

היולדת השניה, ש.כ., שזהו הבן הרביעי שלה, גננת במקצועה, תושבת מודיעין עילית, הגיעה למרפאה של הכללית ביום שני האחרון בשבוע 40 להריונה ( סוף חודש תשיעי) עקב לחצים קלים בבטן ובבדיקתה נמצא שהיא בתהליך לידה פעיל. דר׳ יולס: ״היולדת עברה את תהליך הלידה בחיוך וברוגע וילדה תוך מספר דקות בן (בתמונה) במשקל 3.5 ק״ג שבכה מיד וגרם לדמעות לאמא המאושרת ולצוות המרפאה״.

היולדת הודתה בחום רב לכל הצוות שטיפל במסירות בה ובתינוק, ביניהם מנהל מרכז לבריאות האשה וראש תחום רפואת הנשים ד"ר ישראל יולס, ולאחיות גב' מרדכי וגב' רביבו, וכן למנהלת האדמניסטרטיבית גב' מינצברג. ״אני מרוצה מאוד מהתפקוד של הצוות, תשומת הלב והמקצועיות והרוגע״.

דר׳ יולס מסביר שכמי שלמוד ניסיון עבר של שש לידות נוספות במהלך השנים, המרכז לבריאות האישה ערוך לקבלת לידה. ״יש ערכת לידה מלאה, היילוד עובר ניטור במהלך הלידה כמו בחדר לידה. קיים כל הציוד הנדרש לניהול וקבלת לידה, כולל אפילו מכשיר ללידת וואקום, במידת הצורך וכן משקל דיגיטאלי לשקילת היילוד״.

לעניין הלידה במרפאה ולא בחדר לידה בבית חולים כמקובל, דר׳ יולס: ״קבלת לידה במרפאה היא חוויה ייחודית, למרות שיש אלמנט של דאגה, כי לצערנו, גם לידות רגילות עלולות להסתבך באופן פתאומי. אירועים כמו עיכוב בלידה, כליאת כתף לאחר יציאת ראש העובר ודימום רב, הם בלתי צפויים. בבית חולים אתה יודע שמאחוריך מערכת גיבוי של מיילדות, צוות רופאים וכוננים בכירים, חדר ניתוח, בנק דם ועוד. בלידה במרפאה זה אתה, הנסיון שלך ושיקול הדעת בלבד. ולכן השמחה כפולה ומלאה כשהכל נגמר בשלום."

ד
תיעוד: שמחת החאלקה אצל ר' בערל
יוצא לדרך: טלפונים כשרים לתלמידי החינוך החרדי
'צורבא מרבנן': רבני ארגון צורבא מרבנן עלו למעונו של הגר''ש בעדני
ח''כ אזולאי: מנכ"לית המשרד לשיוון חברתי מצפצפת על ועדת הכספים
טיפים להתמודות עם הסגר השלישי!
כל מה שצריך לדעת לפני שקונים איפור
לאחר שנשרפה הגופה המשפחה ביקשה לקבור; המשטרה-לנתח
בזכות הקורונה? ירידה במספר הגירושין
צפו: הגר"ש אלתר בשיחה חינוכית בבר מצוה
צפו: הגרי"ח אוהב ציון על שם האדם