ברוך דיין האמת: הלך לעולמו מזקני חסידי ביאלא

בירושלים הלך לעולמו הגאון רבי משה קרויזר זצ"ל בעל מחבר הספרים 'תפלה למשה' מזקני וחשובי חסידי ביאלא בית שמש, והוא בן 77 בפטירתו. הבוקר הוא לא חש בטוב, ונ...

ברוך דיין האמת: הלך לעולמו מזקני חסידי ביאלא הרב קרויזר לצד האדמו

בירושלים הלך לעולמו הגאון רבי משה קרויזר זצ"ל בעל מחבר הספרים 'תפלה למשה' מזקני וחשובי חסידי ביאלא בית שמש, והוא בן 77 בפטירתו. הבוקר הוא לא חש בטוב, ונפטר בביתו ברחוב רבינו גרשום בירושלים.

המנוח זצ"ל נולד בי"א אייר תש"ד בירושלים לאביו הגאון רבי יעקב זונדל קרויזר זצ"ל שהיה אחראי ומומחה בדיני עירובין וחיבר את הספרים 'תפארת יעקב' על מסכת עירובין, וכיהן כרב אחראי על העירוב בירושלים, והיה מסתופף רבות אצל הרבי בעל ה'חלקת יהושע' מביאלא זיע"א.

היה חתנו של הרה"צ רבי חיים יהודה יעקובזון זצ"ל מחבר סדרת הספרים "למשמעות". וכל חייו ישב והגה בתורה בהיותו תלמיד חכם עצום. ר' משה ז"ל התאלמן לפני מספר שנים.

אחרי אביו רבי משה זצ"ל המשיך לדבוק בבנו בעל ה'להבת דוד' מביאלא זיע"א, ולאחמ"כ דבק ביתר שאת בצל בנו כ"ק האדמו"ר מביאלא בית שמש שליט"א אשר היה מחשובי החסידים שעסקו בהכתרת כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א, וגם זכה להקריא את מגלת ההכתרה כ"ה אלול תשנ"ח, – י'א חודש לאחר הסתלקות אדמו"ר הרה"ק בעל ה'להבת דוד' מביאלא זצקולה"ה.

בנו מספר: "תמיד היה מסתופף בביטול גמור אצל האדמו"ר שליט"א, ציפה וחיכה תמיד ל'נסיעה' (כינוי לביקור של חסיד אצל רבו..) הבאה שלו להאדמו"ר מביאלא בית שמש שליט"א, כאשר היה נזכר בצורתו של הרבי בעל ה'חלקת יהושע' מביאלא זיע"א היה מתעורר בחיל ורעדה ובגעגועים עזים גם יחד".

כמו כן המנוח חיבר את סדרת הספרים 'תפילה למשה' על הלכות תפילין, וכן את ספר 'מצות תפילין', - ספרים שהתקבלו בבתי המדרשות במזרח של ספרי פוסקי זמנינו, וכן בארוני הספרים בכל בית יהודי. בסדרת הגמרות עם הפירוש 'שוטנשטיין' על מסכת מנחות העוסקת בענייני תפילין ובסדר עשייתן הסתייעו רבות בספרין הכבירים, ולצד זאת היה ידוע כאחד שעוסק רבות למען הפצת תורת השל"ה הקדוש.

לקראת החופש: כל הסיבות לבואן של הכינים ואיך לטפל בהן אחת ולתמיד
בני ברק: ילד נפצע מהתנגשות ברכב חונה
"מגיע גם לחרדים": בשורת הענק של ליאון לעשרות אלפי ירושלמים
בני ברק: אצבע של ילדה בת שנה נקטעה במלואה
ברדק: שובו של מיסטר גולדבלום
אלו המדינות העויינות ביותר ליהודים באירופה
החידושים, הטרנדים וכל מה שצריך לדעת לקראת 'עונת השיפוצים' ‎‎
מחסור חמור בעובדים זרים בישראל: "הבעיה רחוקה מלהיפתר"
טרגדיה בבני ברק: נפטרה הפעוטה בת 4 חודשים שאיבדה את ההכרה
"מאד חוששים שמדובר בחטיפה": אביו של משה קלינרמן בכנסת