תו ירוק יחול בכנסת אך לא על חברי הכנסת

ועדת הכספים מטילה חובת על עובדי הכנסת בניגוד גמור לחברי הכנסת • מנכ''ל הכנסת על החכ''ים: "לא יהיו מחויבים להציג את התו הירוק, כל אחד לפי השקפת עולמו"

תו ירוק יחול בכנסת אך לא על חברי הכנסת מליאת הכנסת

ועדת הכספים בראשות ח"כ אלכס קושניר, אישרה הבוקר (א') את כללי שירות המדינה (מינויים)(מסירת ידיעות ותעודות רפואיות במצב חירום נגיף הקורונה)(עובדי הכנסת) – החלת הכללים שנקבעו בשירות המדינה על עובדי הכנסת, במסגרתם יוכלו הגורמים המוסמכים בכנסת לבקש מעובדי הכנסת, מידע לגבי קיומו של תו ירוק או הצגת אישור בדבר בדיקת קורונה שלילית, על מנת לאפשר את המשך פעילותה הסדירה של הכנסת. הנחיות דומות יוצאו לעניין יתר באי הבית, למעט חברי הכנסת.

יועמ"ש הכנסת וועדת הכספים, עו"ד שגית אפיק הציגה את התקנות וציינה: "למעשה מאז פרוץ מגפת הקורונה, הכנסת פעלה כמוסד, עקב לצד אגודל לאור תקנות הקורונה שנקבעו בכנסת, וכך הוחלו מגבלות שונות ביחס לכנסת, שהיו קשורות בתו הירוק, בתו הסגול, מספר נוכחים בחדרי הוועדות וכיוצא באלה. הנהלים שנקבעו בכנסת נקבעו על ידי היו"ר, המנכ"ל, ועד היום הוחלו בדרך של מכתבים, או הנחייה ממנכ"ל הכנסת. כאן יש צורך בוועדת השירות, וביחס לעובדי הכנסת זו ועדת הכספים, נציב השירות הוא יו"ר הכנסת, שהאציל את סמכותו למנכ"ל הכנסת".

עוד ציינה: "יש מספר שינויים טכניים לצורך התאמת הכללים לעבודת הכנסת, מטרת הכללים מניעת הדבקה במקום העבודה, הפחתת סיכון בריאותי לצד הבטחת קיומם של שירותים חיוניים. מנהלת משאבי אנוש תהייה רשאית לבקש מעובדים הצגת צו ירוק או בדיקה שלילית, אם מצאה שהדבר מתבקש לצורך עבודה סדירה של הכנסת".

לטענתה, "זה כבר קיים בשירות המדינה וכעת תהייה החלה על הכנסת. מנכ"ל ויו"ר הכנסת יוציאו הנחיות דומות ביחס ליתר באי הבית - עוזרים, עובדי מיקור חוץ וכדומה. הדרישה לתו ירוק לא תחול ביחס לחברי הכנסת, מכוח חוק החסינות וחופש התנועה שחל על חברי הכנסת, כדי שיוכלו למלא את חובתם וזכותם הפרלמנטרית".

מנכ"ל הכנסת, גיל סגל טען: "מבקש להציג מספר דגשים: הראשון, אנחנו מיישרים קו עם כלל שירות המדינה. הדגש השני הוא שיו"ר הכנסת ואני נחיל את זה על שאר באי הבית, הדגש השלישי הוא החרגה של חברי הכנסת, הם לא יהיו מחויבים להציג את התו הירוק, כל אחד לפי השקפתו ינהג. בכניסה למשכן נבדוק את התו הירוק ואנחנו נערכים בצורה הזו להורדת התחלואה של כל מי שנכנס למשכן הכנסת".

יו"ר ועד העובדים בכנסת, הודיה קין: "כמובן שאנחנו כוועד מבינים את החשיבות, ורוצים לשמור על בריאות העובדים ובריאות כל באי הבית. במקביל חשובה לנו ההחלה השוויוניות, לעיתים היו פה ילדים שהסתובבו בבניין והם לא היו של עובדי הכנסת, לכן חשובה לנו ההחלה השוויוניות".

יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר סיכם את הדיון: "אני רוצה לברך את הנהלת הכנסת ועובדי הכנסת, אנחנו מיישרים קו עם יתר שירות המדינה, זה מאוד חשוב לבריאות של כולנו".

תחזית מזג האוויר: אפשרות לגשם מקומי
זיהום נרחב בנחלי הצפון
יו"ר ועדת החוקה: פטור מתו ירוק לילדים עד גיל 12 לחוה"מ סוכות
שוב: המשטרה "התלבשה" על חסיד ברסלב ששב מאומן
החל מהלילה: ההסכמון יופעל על כלל חבי הבידוד
מודיעין עלית: תלמוד תורה עלה באש
מעקב פולשני: התו הירוק יעבור לברקוד
"ההתנהגות שלהם כמו של הטאליבן או הקו קלוקס קלאן"
אושרה המשך חובת עטית מסכה בהתקהלויות בשטח פתוח
"מתנות" לחופש: המשטרה חילקה 2,000 דוח''ת ביום על אי-עטיית מסכה