גורם מדיני: "סוגיית רמת הגולן כלל לא עלתה בשיח עם האמריקנים"

בימין לעגו לממשלה על ה"הישג", לאחר דיווחים בהם נטען כי ממשל ביידן שוקל לסגת מההכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן • בממשלה הגיבו בתקיפות

גורם מדיני: "סוגיית רמת הגולן כלל לא עלתה בשיח עם האמריקנים"

הדיווח אתמול (חמישי) כי במזכירות המדינה האמריקנית שוקלים לחזור מהכרתו של נשיא ארצות הברית הקודם, דונלד טראמפ, בהכרה בריבונותה של ישראל בגולן, מעורר סערה פוליטית בישראל. גורם מדיני בכיר אמר בתגובה לדברים: "סוגיית רמת הגולן כלל לא עלתה בשיח עם האמריקנים. מובן מאליו כי רמת הגולן תישאר בריבונות ישראל לנצח". כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

חבר הכנסת המורד מימינה, עמיחי שיקלי, עקץ את הממשלה בציוץ בטוויטר וכתב: "אני מבקש לברך את שר החוץ ורה״מ החליפי יאיר לפיד על שורה של הישגים פורצי דרך כבר בשבוע הראשון לכהונתו: ביטול ההכרה האמריקנית ברמת הגולן, מעבר למדיניות אפס הפתעות מול ארה״ב וגינוי תקדימי מסוכן כנגד סין. יש במה להתגאות".

גולשים בימין הזכירו ציוץ של ראש הממשלה מחודש פברואר, ותהו אם בכוונת בנט לעמוד במילתו: "רמת הגולן היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. מה שיקבע את עתיד ארצנו הן פעולות ישראל, ולא מילים. ממשלת ישראל בראשותי תפעל לחיזוק אחיזתנו ברמת הגולן, בשומרון, בבקעה וביהודה ובשאר חלקי הארץ".

השר לביטחון פנים, עמר בר לב, הגיב לדברים וכתב: "רמת הגולן לא הייתה יותר ישראלית בגלל החלטת טראמפ - והיא לא תהיה פחות ישראלית אם תתבטל ההחלטה עכשיו".

השר לפיתוח הנגב והגליל, עודד פורר, היה היחיד שנקט בצעדים מעשיים, וכתב בטוויטר: "רמת הגולן היא חבל ארץ חשוב ובלתי נפרד ממדינת ישראל ותמיד תהיה כך. לכן, הנחתי את הגורמים המקצועיים במשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל לגבש בהקדם החלטת ממשלה מורחבת לתמיכה ברמת הגולן ובקצרין במטרה להכפיל את האוכלוסייה ברמת הגולן".

חשוב לציין כי הדיווח, שפורסם באתר החדשות השמרני "וושינגטון פרי ביקון", הכיל ציטוט של גורם בודד במזכירות המדינה מבלי לציין את שמו או תפקידו.

הגורם, שלא ברור עד כמה הוא בכיר והאם הוא אמון על המזרח התיכון, מסר בתגובה לאתר כי השטח לא שייך לאף אחד והשליטה בו יכולה להשתנות בהתאם לתמורות הדינמיות שתמיד קיימות באזור ורמז שלמעשה, הממשל בבוא היום עשוי להסיר את התמיכה הרשמית בריבונות הישראלית.

לטענת אותו גורם: "ברמה הפרקטית רמת הגולן מאוד חשובה למדינת ישראל, וכל עוד בשאר אסד בשלטון, וכל עוד איראן נמצאת בסוריה עם המיליציות שלה, כל אלו מהווים סיכון בטחוני משמעותי לישראל. באופן הפרקטי, שליטה על רמת הגולן היא בעלת חשיבות אמיתית לביטחונה".

הישוב החדש רמת טראמפ
גפני: "כהנא הוא איש הזוי"
השר לביטחון פנים מפרסם את שמות חברי ועדת הבדיקה לבריחה מהכלא
ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו