לאחר נתק ממושך: טראמפ ופנס נפגשו

גורם בכיר בבית הלבן דיווח כי הנשיא וסגנו קיימו "שיחה חיובית" שבה התחייבו להגן על המורשת המשותפת • בכיר נוסף בממשל הודיע על התפטרותו

לאחר נתק ממושך: טראמפ ופנס נפגשו טראמפ

שיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, וסגנו, מייק פנס, נפגשו היום (שלישי) לאחר כמה ימים של נתק מוחלט בין השניים, בעקבות אירועי הפריצה לבניין הקפיטול בשבוע שעבר. כך מדווחת נטע בר בישראל היום.

על פי מקור בבית הלבן, השניים קיימו "שיחה חיובית" וגינו את המתפרצים. "השניים חזרו ואמרו כי הפורצים אינם מייצגים את רוח תנועת 'אמריקה תחילה' שהביאה 75 מיליון אמריקנים להצביע עבורה בבחירות האחרונות", אמר המקור לרשת החדשות CNN.

המקור מסר כי השניים התחייבו להוסיף ולעבוד למען ארצות הברית ואזרחיה ביתר הכהונה שנותרה ועבור המורשת וההישגים של נשיאות טראמפ בעתיד. למרות הדברים החמים שנאמרו, טראמפ ופנס נמנעו מלשוחח לאחר השתוללות תומכי טראמפ במהלך אישור תוצאות הבחירות לנשיאות בקונגרס. פנס עצמו נאלץ להימלט מההצבעה בשעה שההמון קרא "לתלות את מייק פנס".

טראמפ העביר את היומיים האחרונים בבית הלבן בבידוד יחסי וקיים שיחות מעטות עם אנשי הצוות או הקבינט. הבוקר הודיע על התפטרותו מזכיר ביטחון המולדת הזמני, צ'אד וולף, חבר ותיק בצוות ושל הנשיא טראמפ.

וולף טוען כי לא מדובר בהתפטרות מחאה, אך הזכיר את פסיקת בית המשפט שהגבילה את יכולותיו למלא את תפקידו. "אני עצוב לסיים את תפקידי לפני המועד שנקבע, אך האירועים שהתרחשו לא מאפשרים לי להמשיך לכהן", כתב וולף.

הבית הלבן: התנצלות ראשונה לביידן
מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו
שוב הר הגעש אטנה פרץ ב-2 סילונות
לאן הולך השלג? טונות שלג מובלים ביפן וברוסיה?
רוצים להיכנס לארה''ב? תבודדו שבועיים!
עם כניסתו לתפקיד: ביידן חתם על שורה של צווים נשיאותיים
הנשיא ה-46: החל טקס ההשבעה של ג'ו ביידן
טראמפ נפרד מהבית הלבן: "אלה היו ארבע שנים נפלאות"
מדריד: פיצוץ ענק במרכז העיר
נבלני חשף את ארמון הפאר של פוטין