אושר בטרומית: ניתן יהיה לשלם בתשלומים גבוה מ-250 ש"ח

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה (תשלום קנס בתשלומים), התשפ"א-2021 של חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי. 49 תמכו ללא מתנגדים וההצע...

אושר בטרומית: ניתן יהיה לשלם בתשלומים גבוה מ-250 ש"ח אילוסטרציה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה (תשלום קנס בתשלומים), התשפ"א-2021 של חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי. 49 תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת הכלכלה.

מוצע לקבוע כי מי שקיבל הודעת תשלום קנס בשל עבירות תעבורה יהיה רשאי לשלם אותו בתשלומים שווים ובלבד שסכום הקנס גבוה מ250 ₪.

בדברי ההסבר נכתב: "בהתאם להוראות פקודת התעבורה, אדם, אשר עבר עבירת תעבורה שהוכרזה כעבירת קנס, נדרש לשלם את סכום הקנס בתוך מועד הקבוע בחוק, ומשלא יעשה כן, יחויב בתשלום קנס מוגדל. סכומי הקנסות נעים בין מאות לאלפי שקלים חדשים – סכומים לא מבוטלים – בפרט נוכח נתוני העוני. פעמים רבות מעוניין אדם שנקנס לשלם את עבירת הקנס אך מצבו הכלכלי אינו מאפשר זאת, בוודאי לא בפעימה אחת.

כיום, אין אפשרות לתשלום הקנס בתשלומים הוגנים. האפשרות שישנה היא לתשלום הקנס במזומן בלבד, וככל שישנה אפשרות לתשלום הקנס בתשלומים, הם גוררים תוספת תשלום ריביות לחברות האשראי. נהיר לכל, כי במתן בחירה לאדם שנקנס כאמור, אשר עיקרה בחירה בין רכישת לחם וחלב למשפחתו לבין תשלום הקנס, התשובה ברורה, שכן המצב המתואר מביא את האדם שנקנס, בעל כורחו, לדחיית תשלום הקנס וממילא לתשלום חיוב מוגדל."

ח"כ מלכיאלי: "ההצעה הזו נועדה לעזור לאנשים החלשים. אדם שיש לו כסף משלם את הקנס במידי ונפטר מזה. אנשים שאין להם כסף מעבירים את החוב הלאה. מה שקורה במצב הנוכחי זה שאותם אנשים משלמים בריבית עד שמגיעים למצב של עיקול."

אושר: 10 מיליון ל-10 ערים לפרוייקטים למניעת הגירה שלילית
שר האוצר חתם על צו לביטול מכסים למוצרי חלב
האם כ-100 עובדים זמניים הם צוואר הבקבוק ליוקר המחיה בישראל?
126 מיליון ש''ח: מבקר המדינה חשף את הגרעונות בכספי המפלגות
400 מיליון ש''ח: אומדן הנזק מפריקה בלתי יעילה בנמלים
ועדת הכספים אישרה את המיסוי על כלים חד-פעמיים מפלסטיק
16 מיליארד: נוספו לתקציב המדינה
משרד השיכון: חצי מיליון דירות חדשות בארבע השנים הקרובות
משרד האוצר: לאן נעלמו 33 מיליון שקלים כספי פיקדון של עובדים זרים?
אושר סופית: העלאת מס הרכישה על דירה שנייה