ונדליזם בדרום אפריקה: 30 מצבות חוללו בבית הקברות היהודי

בעיר אודסהורן בדרום אפריקה התרחש מקרה הוונדליזם האנטישמי הגדול שהתרחש אי פעם בקהילה. לפחות שלושים מצבות חוללו בבית הקברות היהודי "אנו נאבקים לשרוד בקהילה היהודית הקטנה והמתכווצת שלנו", אמר ראש החברה קדישא המקומית

ונדליזם בדרום אפריקה: 30 מצבות חוללו בבית הקברות היהודי קברים מחוללים

ההשחתה של המצבות התרחשה בבית הקברות היהודי בעיר אודסהורן, המקרה הוא האירוע הגדול הראשון מסוגו שם, כך לפי דבריו של ברנרד ברמן, ראש החברה קדישא המקומית.


"בכוונתנו לשחזר את כל המצבות שנפגעו בשלב זה", אמר ברמן במאמר שפורסם ביום חמישי האחרון באתר של ארגון הגג של הקהילות היהודיות בדרום אפריקה. אך לא דווח מתי חוללו הקברים.


"אנחנו מתכוונים להניח את המצבות במצב שטוח כפי שהייתה המדיניות בשנים האחרונות, אבל זה יהיה הפרויקט הבא לאחר ביצוע התיקונים", הוסיף ברמן.


ברמן אמר כי התיקונים יבוצעו על ידי קהילת העיר קייפטאון, מאחר והקהילה שלהם הולכת ומתמעטת ואין לה מקור הכנסה לצורך אחזקת בית הקברות. "אנו נאבקים לשרוד בקהילה היהודית הקטנה והמתכווצת שלנו", אמר.


בשנים האחרונות הקהילה עבדה על קיר הגבול הדרומי של בית הקברות והוציאה עצים ישנים שהזיקו לקברים ובעיקר תלוליות אדמה, הקברים שם מתוארכים למגיפת השפעת הספרדית בשנת 1918 ומסמנים את מקומות הקבורה של ילדים.

הרץ בערב שבת וכלי בידו, מה ניתן לדעת עליו? • דף היומי
צפו: כיצד לברך ולנענע את ארבעת המינים?
ההכנות האחרונות לחג הסוכות • האושפיזין • צפו
היכן מצינו שהחלפת סדר המילים שווה ממון רב? • דף היומי
ברדק: כשאפי מנסה לבנות סוכה בעצמו
מבצע "מצווה על גלגלים": סוכת האמבולנס הנודדת של מד"א חוזרת
לקראת חול המועד: היכונו לברכת הכהנים והקפות שניות בכותל
צפו: שיעורו של הגר"י רצאבי למוצש"ק האזינו התשפ"ב
מפתיע: האם כלבים אוהבים לאכול תפילין?
מסירות נפש לקיום המצוות! • חג הסוכות וברית המילה • צפו