למרות העלבונות: השוטרים לא יועמדו לחקירה

לאחר הרג אהוביה סנדק: למרות הביזיונות שקיבלו הורי הנער על ידי החוקרים, חוקרי המשטרה לא יעמדו לדין • עו"ד נתי רום: "בלתי מתקבל על הדעת"

למרות העלבונות: השוטרים לא יועמדו לחקירה אביו של אהוביה הסנדק-אילוסטרציה

מענה התקבל מהיועמ"ש למשטרה לתלונה נגד חוקרי המשטרה בגין אמירות פוגעניות וגזעניות כלפיי אביו של אחד מהעצורים בתקרית המרדף המשטרתי שכתוצאה ממנו נהרג אהוביה סנדק ז"ל.

המכתב אשר נשלח מלשכתו של היועמ"ש למשטרה ונכתב ע"י עו"ד ניר גטניו, נאמר כי "הננו מנועים מלטפל בתלונתך כנגד השוטרים בשעה שמתנהל הליך פלילי בקשר לעובדות הנטענות בתלונה. לאחר סיום ההליכים הפליליים ולאורם, תוכל לשוב ולפנות אל יחידתנו".

עו"ד נתי רום מארגון חוננו מסר כי המענה שהתקבל הוא שערורייתי וכי ההתנהלות של צוות החקירה לקויה "יחד עם ניסיונות הטיוח משטרת ישראל והחוקרים העומדים בראש חקירת האירוע נותנים יחס פוגעני תוך אמירת אמירות גזעניות וניסיונות הפחדת העדים במקום להגיע לחקר האמת. בזה אחר זה יוצאים עדים מחקירתם ומספרים שמוטחים בהם אמירות גזעניות ופוגעניות".

כפי שפורסם, האב אשר זומן לחקירה, תיאר כי ספג עלבונות קשים כלפיו וכלפיי הציבור הדתי בכלל וכך קרה גם בחקירה של אשתו. במכתב התלונה שהגיש עו"ד רום תואר כי "לאורך החקירה החוקר רס"ב אביטן הטיח עלבונות קשים במרשי, כינה אותו פעמים רבות "שקרן" והוסיף הטחה פוגענית כוללנית כלפי הציבור הדתי בכללותו באומרו "אתם עם הכיפה, הפאות והציציות כולכם חבורת פושעים". מעת לעת במהלך החקירה הארוכה נכנס לחדר פקד גרוסמן והצטרף לאלימות המילולית שהטיח רס"ב אביטן במר גוזלן".

עוד הוסיף עו"ד רום על תגובתו של היועמ"ש "לא ייתכן שהורים שמגיעים לתת עדות יקבלו יחס כזה. יש להוקיע את ההתנהלות הפסולה הזו, ואני מקווה שמשטרת ישראל תדע להוקיע זאת. לצערי כרגע המענה שקיבלנו הוא בלתי מתקבל על הדעת, נראה שמשטרת ישראל ממשיכה בניסיונות הטיוח".

אימה בבני ברק: שוטר ירה ליד חרדים • צפו:
בעקבות הקורונה: צפי לעלייה באנטישמיות
העצור שפונה לבית חולים - מובא לדיון
ראש עיריית בני ברק: "מעגל האלימות כנגד אזרחים תמימים חייב להיחקר"
תיעודים מזעזעים מליל אמש בבני ברק
הרג אהוביה סנדק - אלפים הפגינו ברחבי הארץ - 15 נעצרו
דיווח בסוריה: תקיפה ישראלית במחוז חמה
לאחר שעתיים: תיעוד מרדף שודדי בסיס צבאי ממעוף המסוק
בג''ץ מונע את הרס בית רוצח אסתר הורגן ז''ל
עושק המילונים: כך עלו על עקבותיהם של הלווים הבלתי חוקיים