מכירת החיסול: רע''מ חתמה על ההסכם הקואליציוני

מפלגת רע''מ משלימה את מכירת החיסול בממשלת השמאל הבאה • בין הדרישות: 33 מיליארד ₪ לתוכנית החומש

מכירת החיסול: רע''מ חתמה על ההסכם הקואליציוני מנסור עבאס, בנט ולפיד חותמים על החוזה לפני כשבוע

יו"ר רע"מ, ח"כ מנסור עבאס חתם אמש על הסכם קואליציוני עם יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. בהסכם מוענקים "מתנות" ענקיות לתנועה האיסלמית, הכוללות עשרות מיליארדים שלא יגיעו לציבור היהודי ואף המשך מצב ההפקרות בנגב.

לפי ההסכם המתגבש, ועדת הפנים וועדת הגנת הסביבה תפוצל כעת לשתי ועדות: האחת ועדת פנים, הגנת הסביבה וכן ועדת בטחון הפנים. בסיעת רע"מ יתפסו את תפקידי סגן שר במשרדו של ראש הממשלה הבא וכן יו"ר ועדת הפנים יחד עם סגן יו"ר הכנסת ואף יו"ר וועדה לכל ענייני החברה הערבית.

בהסכם נכתב: "הממשלה תפעל לתת פתרון הולם למצוקת הדיור והקרקעות ובעיות תכנוניות ביישובים הערביים תוך הפעלת אמצעי אכיפה מקובלים ומידתיים לצורך יישום וביצוע של תוכניות המתאר. במסגרת זאת תבחן הממשלה תוך 100 ימים הצורך בתיקונים הנדרשים לתיקון 116 לחוק התכנון והבנייה זאת בשים לב לאינטרס הציבורי הכולל ולעקרונות המנהל התקין".

"תוארך ההקפאה של האכיפה בגין בנייה בלתי מורשית, במתכונת מתווה ממשלת נתניהו מחודש נובמבר 2020, וזאת עד סוף שנת 2024 .במקביל יפנו ראש הממשלה וראש הממשלה החליפי ליועמ"ש לממשלה במטרה לבחון ביטול קנסות ועיצומים שכבר ניתנו בגין בנייה לא מוסדרת של מבני מגורים. במסגרת תוכנית החומש ייועד תקציב יעודי להסרת חסמים תכנוניים".

בכדי לתת לגיטימציה להחלטות, מבססים את ההחלטות על נתניהו: "בהמשך להצעת החלטה שעלתה בממשלת נתניהו, הממשלה תאשר בתוך 45 ימים מיום כינונה החלטת ממשלה בעניין הכרה ב-3 ישובים בדואיים (עבדה, ח'שם-זנה, רח'מה); במקביל, בתוך תשעה חודשים מיום כינונה תוצג בפני הממשלה לאישור תכנית להסדרת התיישבות אזרחים בדואיים בנגב וזאת על פי כל דין ובהתאם לאינטרס הציבורי הכולל בנגב".

"במהלך תקופה זו, ובשים לב למסמך מדיניות ממשלת נתניהו בעניין תיקון 116 מחודש נובמבר 2020 תועבר בקשה לגורמי האכיפה להקפיא הריסת בתי מגורים שאוכלסו ובנייתם הסתיימה עד האחד בינואר 2321, במרחב העומד להסדרה בנגב".

"הצדדים מסכימים לפעול לאישור תכנית חומש לצמצום פערים לבחרה הערבית, הדרוזית, הצ'רקסית והבדואית בהיקף תקציבי של 33 מיליארד ₪ עד תום שנת 2026, וזאת מבלי לפגוע בהחלטות ממשלה קודמות (לפחות 50% תקציב תוספתי)".

"תכנית החומש תגובש על-ידי הרשות לפיתוח כלכלי בחברה הערבית ואגף התקציבים במשרד האוצר, ובהתייעצות עם הוועדה לענייני החברה הערבית. התענית תכלול, בין היתר, לתחומי הבריאות, רווחה, תעסוקה, חינוך והשכלה גבוהה, תכנון שיכון ודיור, חיזוק השלטון המקומי, חדשות והייטק, עידוד עסקים ויזמות, תיירות, חלקות, תשתיות מים וביוב".

"הממשלה תאמץ את התכניות האסטרטגית של נתיבי איילון בהיקף של 20 מיליארד ש"ח (עד 2030) לתחבורה עירונית במגזר הערבי. התכנית תתוקצב ב-1 מיליארד ₪ לשנה, למשך שנתיים (2022-2023). הממשלה תאשר במסגרת תקציב המדינה השנתי תקציב של 100 מלש"ח לשנה, למשך 5 שנים, לתיקון עיוותים בקידום פרויקטים ביישובים הערביים.

"הממשלה תאריך את תוקף הוראת השעה בעניין פעילות הותמ"ל ובכלל זה התחדשות עירונית ותרחיב את סמכויותיה מעבר לתחום הדיור (מתחמי תעסוקה). כמו כן תוענק לרשויות המקומיות סמכות להעביר כל תוכנית מהוועדה המחוזית לותמ"ל במידה והיא לא תטופל תוך 12 חודשים מיום הגשתה".

"הממשלה תפעל להגדיל את יעד השיווק של יחידות דיור במגזר הערבי ל-10,000 יחידות בשנה. הממשלה תפעל לחתום על לפחות חמישה הסכמי גג עם רשויות ערביות".

בנוסף, "תוקם ועדת שרים לענייני החברה ערבית בראשות ראש הממשלה. שאר הנקודות במחלוקת יסוכמו בפורום של ראש הממשלה, ראש הממשלה החלופי, ויו"ר רע"ם – אשר יבחן את הדרכים לטפל בבעיות, ויעקוב אחר מתן פתרונות בנושאים שטרם הוכרעו".

המסמך להסכם הקואליציוני של רע''מ ויש עתידהמסמך להסכם הקואליציוני של רע''מ ויש עתיד
ח''כ מרגי: "מספיק עם האמירות של "כבודה של הכנסת"
הממשלה אישרה את תקנון עבודת הממשלה
"אני מתכוון לנצח": אדלשטיין מתכונן להחלפת נתניהו
סופית: נתניהו יעזוב את בלפור
גנץ יגיש הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות
ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים"
הסתה חמורה ברשת נגד בן גביר • קצין הכנסת מתנער מהאחריות
בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים