הוחלט: נחמן אש הפרויקטור החדש לקורונה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין סיכמו היום (שלישי) על מינויו של פרופ' נחמן אש לראש "מגן ישראל"

הוחלט: נחמן אש הפרויקטור החדש לקורונה פרופסור נחמן אש

לאחר התלבטויות רבות, הוחלט על ידי ראש הממשלה ושר הבריאות אדלשטיין למנות את פרופסור נחמן אש לראש התוכנית "מגן ישראל". נחמן אש יחל ממחר חפיפה עם פרופ' רוני גמזו.


אש, בן 59, נשוי לד"ר שפרה אש ואב לשלושה ילדים, היה עד לאחרונה ראש חטיבת הבריאות של מכבי והוא פרופסור חבר במחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטת אריאל בשומרון.


נולד בשנת 1961. בשנים 1989–1991 שירת כרופא בסיירת מטכ"ל. לאחר מכן התמחה ברפואה פנימית במרכז הרפואי שיבא. בשנת 1992 נבחר להשתתף כרופא הכוח במבצע "שיח אטד", ולקח חלק באימון המודל למבצע בו אירע אסון צאלים ב'. אש מיהר למקום התאונה והיה הרופא הראשון שטיפל בפצועי הסיירת.


בשנים 1994–1995 שימש אש כקצין הרפואה הראשי של אוגדת איו"ש. בשנת 1997 סיים את התמחותו ברפואה פנימית ונבחר לשמש כראש ענף הרפואה במפקדת קצין רפואה ראשי.


בשנת 1999 יצא ללימודים בארצות הברית, במסגרתם קיבל כעבור שנתיים תואר שני במחשוב רפואי מטעם תוכנית משולבת של האוניברסיטאות הארוורד ו-MI בבוסטון. עם שובו לארץ מונה לתפקיד מפקד הרפואה של פיקוד הדרום.


2007-2011 שימש כקצין רפואה ראשי, ושימש בתפקידו בין היתר במבצע עופרת יצוקה.


שר הבריאות, יולי אדלשטיין ברך את הפרופסור: "שמח להודיע על מינויו של פרופ' נחמן אש לראש "מגן ישראל" אשר יתחיל ממחר חפיפה עם פרופ' רוני גמזו. פרופ' אש בעל ניסיון רב ומגוון מקצין רפואה ראשי בצה"ל, סמנכ"ל בכיר למידע ומחשוב במשרד הבריאות. ראש חטיבת הבריאות של מכבי שירותי בריאות ופרופסור במחלקה לניהול מערכות בריאות באוני' אריאל".


שר החינוך, יואב גלנט לרגל המינוי מברך את הפרופסור: "מברך את פרופ׳ נחמן אש עם כניסתו לתפקיד ראש ״מגן ישראל״ ומודה לפרופ׳ רוני גמזו על עשייתו ותרומתו למאבק נגד התפרצות הקורונה. תא״ל (במיל׳) נחמן אש שירת כרופא וקצין מצטיין בצה״ל, מוכר לי היטב משירות משותף, בין היתר בזכות הסיוע לפיקוד הדרום בהצלת חיי לוחמים שנפצעו במבצע עופרת יצוקה". 


יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, פרופ' חגי לוין: "מברך על הבחירה בפרופ' נחמן אש לראש תכנית מגן ישראל ומודה לפרופ' גמזו על שירותו המסור למען עם ישראל. בעבודה עם נחמן, בין היתר בשפעת הפנדמית 2009, עת שימש כקרפ"ר ואני כאפידמיולוג של צה"ל: הוא מקצוען, מנהיג, יוזם, מתכנן ומבצע

מפתח להצלחה-גיבוי של הדרג הפוליטי ומחויבות לבריאות הציבור".


שר החוץ, גבי אשכנזי, על מינוי פרופ' (תא"ל במיל'.) נחמן אש, לפרויקטור הקורונה: "אני מברך את ידידי, פרופ' (תא"ל במיל') נחמן אש, על מינויו לפרויקטור הלאומי למאבק בקורונה.


פרופ' אש כיהן תחתי כקצין הרפואה הראשי בצה"ל בהיותי רמטכ"ל והוא מתאים מתוקף נסיונו, מקצועיותו ואישיותו, להוביל את המערכת הרפואית והלאומית במאבק בנגיף הקורונה ולהמשיך את פעילותו המקצועית והאיכותית של פרופ' רוני גמזו.


תודתי והערכתי לפרופ' גמזו על קבלת האתגר לעמוד בראש 'מגן ישראל' במהירות וללא תנאי ועשה זאת בצורה מרשימה ומקצועית".

תיקי ציוד רפואי חולקו לחובשים החדשים באומן
טיפול מקיף באירוע מוחי, הכולל ניתוח מורכב , בתוך חמשה ימים בלבד
המרכז הרפואי 'צאנז' השיק יחידה לכירורגית ילדים
שוב: תן נגוע בכלבת נמצא בקיבוץ רשפים
כרבע מיליון שקלים לעובד בית הזיקוק שנפגע בתאונה
נחנך האמבולנס הראשון ביישוב החרדי 'טלזסטון'
שוחרר המאושפז האחרון מפיגוע התופת בכניסה לירושלים
בית שמש: סב הכלה התמוטט לפתע במהלך החתונה
מת מפצעיו הפצוע אנוש מפיגוע בכניסה לירושלים
רגע לפני הממשלה החדשה: השר העניק אות הוקרה לארגון 'רפואה ושמחה'