"אנא מלך": שמעון עקיבא שפיץ בקליפ לכבוד שבת

"אנא מלך": שמעון עקיבא שפיץ בשר בקליפ לכבוד שבת על קבלת השבת והקדושה הנפלאה שנותנת לנו השבת ומי שנתן לנו אותה • צפו:

"אנא מלך": שמעון עקיבא שפיץ בקליפ לכבוד שבת

שמעון עקיבא שפיץ - אנא מלך

"אני לא הזמר הגדול הבא, ואני לא מחפש לקחת את עולם המוסיקה היהודית בסערה". אז אולי אתה תוהה מיהו שימי ומדוע הוא מוציא את השיר החדש הזה. אני אתן לו לענות לך במילותיו שלו. "המטרה שלי היא לשתף את השיר הזה עם העולם. אני רוצה שאנשים ישמעו את זה ויתחברו אליו. אשמח לעורר השראה. זו התחושה הכי גדולה שיש".

שימי התחיל להלחין שירים כבחור. כבר מגיל צעיר מאוד תמיד התלהב ממוסיקה. הוא נהנה לשיר והיה חלק ממספר פרויקטים ובהם מקהלת הנערים המפורסמת צליל וזמר בהנהגתו של אברהם רוזנברג. סגנון השירים שהלחין היה מאוד בתבנית דויקוס של אבי רוטנברג או רגש של שמואל ברזיל.

הוא נהנה להלחין שירים שהרגיש שהגיעו ישר מלבו. כפי שהוא אומר זאת, "אני לא מנגן על שום כלי. אני לא מתיישב ליד מקלדת ופשוט מחליט ליצור שיר. השירים שלי פשוט הגיעו אלי דרך רגעי השראה שונים".

"זהו למעשה השיר הראשון שלי שאני מפרסם ברבים כי הוא מתאים לסגנון המוסיקה העכשווית. אין לי ממש תשוקה לשיר על הבמה בחתונות, קונצרטים וכדומה. אני פשוט משתף את ליבי ומקווה לעורר מישהו".

המשמעות מאחורי השיר; אחרי שבוע קדחתני שדוחק לפרנסנו, אנו מאבדים פוקוס, והקשר שלנו עם הבורא עלול להחלש. ואז מגיעה שבת - זו התחלה חדשה - אנו מדליקים את נרות השבת - המסמלים את נשמת ישירה. אנו מחליפים בגדים. אנו לובשים בגדים נקיים, המסמלים את "נשמת ישירו" - "נשמה ורינה" - נקייה וטהורה.

אנו מתחננים אל ה' למרות שלא מגיע לנו כלום - אלא רק "בגלל שהדלקתי את הנרות (שבת) והחלפתי את בגדי לכבוד השבת" - רק בשביל הפעולה הקטנה מצדי - אנא קדש אותי - אנחנו מוכנים בקדושת השבת הנצחית.

״אודך״ ניגון מבית סבא • דודי פרידמן
זה הזמן לסלוח: הגרסה המרגשת של ארז יחיאל • צפו
'מחר יפציע האור': שמעון בר יוחאי שער בקליפ מילים חדש
השיר על השוויגער: דוד שפירא - "אמא שלי"
שלומי גרטנר מקפיץ עם הלחן הגנוז של פינקי וובר: "ותתן לנו"
'אותו חלום': אליהו חייט ואריה קונסטלר בקליפ מילים
'הוא יברך': עקיבא אלבוגן ואלי דקס בסינגל חדש
"לחן טישים": קלי למה למה עזבתני
'שפע עד בלי די': מוישי שווארץ בקליפ לשמחת פורים
'לבוא אל המלך': ארי היל, יואלי קליין & שייע גרוס