מזעזע: משחיתים קברים ומעלים לטיק-טוק

סרטון ממושב נבטים שבנגב מעורר סערה • המשטרה: "רואים בחומרה ונדליזם ומעשי בריונות פסולים מעין אלו" • יועז הנדל תקף: "שנים של היעדר משילות"

מזעזע: משחיתים קברים ומעלים לטיק-טוק

תיעוד מזעזע של הרס מצבות יהודיות בנגב על ידי ערבים

תיעוד מזעזע של השחתת קברים במושב נבטים פורסם היום (חמישי) ומעורר סערה. כך מפרסם די גולן בישראל היום.


הסרטונים של המשחיתים הועלו לרשת הטיק-טוק. מתנועת רגבים נמסר כי רכז השטח שלהם בנגב הגיש תלונה למשטרה.


ממשטרת ישראל נמסר: "אנו רואים בחומרה ונדליזם ומעשי בריונות פסולים מעין אלו. בעקבות התיעוד המשטרה פתחה בחקירה במטרה להתחקות אחר המעורבים ובמטרה למצות עמם את הדין".


מתנועת רגבים נמסר: "בית הקברות של מושב נבטים בנגב. לראות ולבכות. לראות ולתלוש את השיער מזעם ומכאב. אנטישמיות וחילול קברים במדינת ישראל, בשנת התשפ"א 2021. התמונות המחרידות האלו, הן תוצאה של חוסר המשילות המתמשך של מדינת ישראל בנגב. אין שום דרך יפה לומר את זה, אין שום דרך לטייח את היקף הבעיה".


ראש המועצה האזורית בני שמעון, ניר זמיר, התייחס לסרטון: "האירוע המזעזע בבית העלמין בנבטים הוא לצערנו לא המקרה הראשון של השחתת קברים כאן והוא מדגיש שוב את הצורך הברור להגברת נוכחות משטרת ישראל ברחבי הנגב ולעצירת האירועים האלימים והפשעים שמתרחשים באזור בשגרה. אסור לאפשר לנגב להיות המערב הפרוע. היישוב נבטים, כמו מקומות נוספים בנגב, סובל כבר תקופה ארוכה מאירועים אלימים חוזרים ונשנים, פגיעות ברכוש, פריצות, גניבות וניסיונות פגיעה בצוות השמירה של היישוב, והיום גם המקרה המזעזע של השחתת קברים.


"אסור לאפשר לפושעים להמשיך להלך אימים על היישוב הזה ועל אזור הנגב בכלל. אני קורא למשטרה לפעול במלוא העוצמה כנגד התופעה הזאת ולהעמיד את כל המשאבים הנדרשים כדי לשים סוף למצב הבלתי מתקבל הזה. צריך לשים סוף למצב הזה ואני מאמין ביכולתה של המטרה לעשות זאת".


ח''כ יעקב מרגי הגיב: "למי שצריך עוד ראיה שהמשטרה אבדה שליטה בנגב".


השר לשעבר יועז הנדל (תקווה חדשה), הגיב לסרטונים בחשבון הטוויטר: "שנים של היעדר משילות. בזדון או בשגגה ויתרנו על הנגב. זה הכישלון הכי גדול. משרד לביטחון פנים לא מתפקד. פשיעה, פרוטקשן, הברחות מהגבול במצרים, השתלטות התנועה האסלאמיות על החינוך והוצאת מדינת ישראל. אסור שזה יימשך".


ח"כ איילת שקד (ימינה): "מצער לראות שתופעות מזעזעות של חילול קברי יהודים הגיעו גם לארץ. ממשלת נתניהו הפקירה את המשילות בדרום".


ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה): משטרת ישראל צריכה לעשות הכל כדי לתפוס ולהביא את העבריינים לדין עוד היום! ההפקרות הנגב היא משהו שלא ניתן לקבל. זה כבר מזמן לא רק בניה בלתי חוקית."

ח''כ בן צור: "ראש עיריית חריש חצה קו אדום"
150,000 ש''ח: תביעה על הוצאת דיבה נגד ד''ר פרייס
חכמי הדור: להרבות בתפילה בעקבות המצב הקשה
אבל בויזניץ: איש השמחה, הרב שמואל מאיר ע"ה
חורבן היהדות: ראש העיר ה'חרדי' אישר חילול שבת בחריש
בת עין: אין כניסה לשוטרים
נעצר: מבריחי סחורה בשווי 110,000 ש''ח
אושר: הסגר מתארך בעשרה ימים
מודיעין עילית: בית כנסת עלה באש
שמחת הבר מצווה לנכד האדמו"ר מדעעש קרית יואל • גלרייה