האצה בעבודות הקמת הרכבת הקלה בגוש דן; ומה השם החדש שנבחר לקווי הרכבת?

שרת התחבורה רגב מאיצה את עבודות הקמת הרכבת הקלה בגוש דן; השם החדש שנבחר לקווי הרכבת הקלה: "דנקל" • הקו האדום שאורכו 24 ק"מ, 12 מתוכם מתחת לקרקע, יחבר את בת ים לפתח תקווה דרך תל אביב, רמת גן ובני ברק

האצה בעבודות הקמת הרכבת הקלה בגוש דן; ומה השם החדש שנבחר לקווי הרכבת?

סרטון מחאה של עיריית בני ברק על הכוונה שהרכבת לא תעבור דרך העיר

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ תא"ל מיל' מירי רגב חשפה היום (שלישי) במהלך סיורה הראשון במרכז התפעול של הרכבת הקלה את שמה החדש של הרכבת הקלה בגוש דן – " דנקל".

שרת התחבורה ציינה, כי יש חשיבות לשם עברי שמתייחס לגוש דן ולרכבת הקלה. הסרת הלוט התקיימה במהלך ביקורה של השרה רגב במרכז התפעול של הרכבת הקלה, במטרה לעמוד מקרוב אחר האצת העבודות לקידום הקוו האדום. השרה סיירה בדיפו ((depot– מרכז התפעול, ונסעה במסגרת נסיעת מבחן של אחד הקרונות עד לפורטל אם המושבות. ומשם במנהרת הרכבת עד לתחנת אם המושבות, שבנייתה הולכת ומסתיימת.

בסיום הסיור אמרה השרה כי פרויקט הרכבת הקלה הוא הגדול והמורכב בישראל, פרויקט הסעת המונים נגיש וידידותי שיסייע בפתרון הפקקים ההולכים וגדלים במטרופולין תל אביב. השרה אמרה למנכ"ל חברת נת"ע חיים גליק שהוביל את הסיור, כי התרשמה מהתקדמות הפרויקט המורכב, מרצינות ומסירות עובדי החברה. לצד זאת הבהירה רגב: "לא נסבול עוד עיכובים בלוחות הזמנים, ולא נגלה הבנה לדחייה נוספת – מדובר בכסף ציבורי ויש לנו אחריות כבדה".

מנכ"ל נת"ע חיים גליק אמר לשרה רגב כי הוא שם את כל יהבו על עמידה בלוחות הזמנים, על מנת שהרכבת תפעל בהקדם האפשרי לרווחת תושבי גוש דן. עוד הבטיח המנכ"ל לשרה כי כבר במהלך השנה הבאה, תחל הרכבת לנסוע באזור פתח תקווה - כחלק מנסיעות המבחן.

לסיור התלווה גם ראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג שאמר: "לצד הפיתוחים התנועתיים שאנחנו מקדמים בימים אלו עם משרד התחבורה וחברת נת"ע, סקרנו יחד עם שרת התחבורה את התקדמות פיתוח מערך הרכבת הקלה בעיר ובכלל. פתח תקוה בדרך להפוך למטרופולין החזק והמשמעותי במדינה ואין ספק כי פעילות הרכבת הקלה במהלך השנים הקרובות תהווה נדבך מרכזי לקראת היעד אליו אנחנו מקדמים את העיר".

הקו האדום שאורכו 24 ק"מ, 12 מתוכם מתחת לקרקע, יחבר את בת ים לפתח תקווה דרך תל אביב, רמת גן ובני ברק. צפי הנסיעה ברכבת עומד על 6 דקות נסיעה מתחנת אבא הלל ברמת גן לתחנת קרליבך בתל אביב, כ-6 דקות מתחנת בן גוריון בבני ברק לתחנת שאול המלך בתל אביב וכ-9 דקות מתחנת ביאליק ברמת גן לתחנת בילינסון בפתח תקווה.

מהיום: תימנע יציאה מישראל למחויבים בבידוד
חוזרים לטייל בטבע - בהתאם למגבלות
עד 2030: בתים פרטיים או נמוכי קומה ומבני ציבור יהיו 'מאופסי אנרגיה'
מקלב: פיקדון על בקבוקים נוספים יחריף את יוקר המחייה
עידן חדש בתחבורה הציבורית בבית שמש: הגדלת כמות האוטובוסים ושיפור השירות
התחבורה הציבורית לכותל המערבי תשוב לפעול
אל על מכפילה טיסות לקייב ואתונה • 92$ טיסה ישירה לבלגרד שבסרביה
ניצלנו מהגזרה: השחיטה היהודית הותרה!
סגן שר התחבורה מקלב מודיע: "נציג ביום הקרוב מתווה מסודר לטיסות החל משבוע הבא"
יהיה קשה יותר להיות מדביר: תקנות חדשות אושרו בכנסת