מאות ליוו למנוחות את החסיד אשר שימש את אדמור''י ביאלא

רבי אברהם לור ז''ל זכה עוד לשמש בקודש את האדמו''ר בעל ה'חלקת יהושע' ובנו האדמו''ר בעל ה'להבת דוד' מביאלא זיע''א • שמו הלך לפניו כצדיק וכעובד ה' אמיתי

מאות ליוו למנוחות את החסיד אשר שימש את אדמור''י ביאלא

מאות חסידי ואוהדי בית ביאלא יחד עם תושבי העיר ירושלים ליוו בערב יום הכיפורים אחר חצות היום את הרב החסיד רבי אברהם לור ז''ל בדרכו האחרונה אשר נפטר לבית עולמו לאחר שנות יסורים קשים והוא בשנת החמישים ושש לחייו.

המנוח, הרב החסיד רבי אברהם לור ז''ל זכה עוד לשמש בקודש את כ''ק האדמו''ר בעל ה'חלקת יהושע' ובנו כ''ק האדמו''ר בעל ה'להבת דוד' מביאלא זיע''א. שמו הלך לפניו כצדיק וכעובד השם אמיתי בלב ונפש.

לאחר פטירת האדמורי''ם זכה המנוח ונקשר בעבותות של אהבה לאדמו''ר מביאלא בית שמש אשר חיבבו והעריצו עד למאוד. מכריו של המנוח מספרים על אדם שעשה הכל על מנת לעזור לנזקקים ולקשיי יום.

מכריו של המנוח מסרבים לעכל את דבר פטירתו ומספרים כי: "רבי אברהם ז''ל היה אדם שתמיד עזר לכולם, בכל מצב ובכל שעה, הוא היה מראשוני העוזרים בקודש לממלכת בית ביאלא בבית שמש, והוא תמיד עזר לנזקקים ולאנשים רבים שהוצרכו לעזרה, כאשר הכל נעשה במאור פנים ובנפש חפצה".

בשנים האחרונות סבל המנוח מיסורים קשים אך עמד בהם בעוז ובגבורה. בתקופה האחרונה מצבו הלך והידרדר עד שבערב יום הכיפורים השיב הוא את נשמתו ליוצרה למגינת לב מכריו הרבים.

במסע ההלוויה שיצאה מבית ההלוויות 'שמגר' בירושלים השתתף האדמו''ר מביאלא בית שמש אשר נשא דברי הספד בשבחו של הנפטר החשוב. מי שעוד נשא דברים היה המשב''ק לבית ביאלא רבי לייבל פרוש אשר עמד על פעולותיו הברוכים של המנוח ואף ביקש מחילה בשם עדת חסידי ביאלא. לאחר מכן הספיד בנו של המנוח הרב מרדכי לייב לור שיחי'.

הספד המנוחהספד המנוחהאדמו''ר מביאליא בית שמש בהלווית המנוח
אושר: מעונות לפעוטות הפועלים במבני מגורים לא ידרשו לקבל היתר
הלך לעולמו: הגאון רבי מכלוף פחימה זצוק״ל
ראש ישיבות באר יהודה השיא את נכדו • גלריה‎‎
התינוקת אלטע פיקסלר נותקה והומתה באכזריות
בנצי הדייר המיוחד ערך סיום מסכת לע"נ הוריו ● צפו
"רחל! תתפללי שילדינו ישובו הביתה": עשרות ניצולות העתירו בקבר רחל
אבל כבד: ר' קלמן שטקל הלך לעולמו
מערך החינוך של 'אהל שרה' מוביל בשילוב תלמידים עם מוגבלויות
שמחת החלאקה לנכד האדמו"ר משומרי אמונים קרית גת • גלריה
תיעוד הספד התמרורים על פטירת הגר''א אדרת זצ"ל