אסון בכלא איילון: האסיר גור המל מת בתאו, המשפחה מאשימים את שב"ס

לאחר מצב רפואי קשה של מספר ימים, ולאחר שלא קיבל טיפול הולם מרשויות שב"ס האסיר גור המל (בן יאיר) מת הבוקר בתאו בבית הסוהר איילון. בימים האחרונים, וכן אמש...

אסון בכלא איילון: האסיר גור המל מת בתאו, המשפחה מאשימים את שב"ס

לאחר מצב רפואי קשה של מספר ימים, ולאחר שלא קיבל טיפול הולם מרשויות שב"ס האסיר גור המל (בן יאיר) מת הבוקר בתאו בבית הסוהר איילון. בימים האחרונים, וכן אמש והבוקר פנה עו"ד עדי קידר מארגון חוננו בדרישה כי שב"ס יתן לו טיפול רפואי, ויפנה אותו לטיפול דחוף בבית החולים, כל פניותיו של עו"ד קידר נדחו. עד כה לא קיבלה המשפחה הודעה רישמית מרשוית שב"ס על מותו, אלא ההודעה הגיעה דרך גורמים ששמעו על כך בבית הסוהר.

משפחתו אומרת הבוקר לאחר הבשורה המרה כי רשלנות שב"ס היא שהביאה למותו "הדם על הידיים של שב"ס גור מתחנן ימים ארוכים לטיפול רפואי, ומקבל זלזול ובוז, אין מילים".

גור אף הגיש עתירה דחופה לבימ"ש המחוזי מרכז על מצבו, ודרש לקבל טיפול רפואי, בימ"ש קבע דיון ליום רביעי הקרוב, שם היה צפוי גור לדרוש כי בימ"ש יחייב את שב"ס להעניק לו טיפול רפואי.

נזכיר כי גור המל, בשנות ה-50 לחייו, יליד קיבוץ סעד, ובבגרותו תושב גבעות היישוב איתמר. גור נשפט למאסר עולם, בעקבות רצח של ערבי בשנת תשנ"ט בשומרון, כנקמה ביום השלושים של רצח חבריו הראל בן נון ושלמה ליבמן הי"ד אשר נרצחו בשומרון בידי מחבלים ערבים, וביום הרצחו של דני ורגס הי"ד מאבטח חברת החשמל סמוך לקרית ארבע. גיסו, מאיר ליקסנברג הי"ד, נרצח בשנת תשס"א בפיגוע ירי בעת שעשה את דרכו בין היישוביים אלון מורה ואיתמר.

הוועדות השונות סירבו לקצוב את עונשו. בתקופה האחרונה כאמור, סבל גור, מבעיות רפואיות קשות וחרף כל פניותיו לשב"ס בעצמו ודרך עורכי דינו מארגון חוננו, הוא לא קיבל טיפול רפואי הולם. עו"ד עדי קידר המלווה כעשרים שנה את האסיר מטעם ארגון חוננו במסגרת זו הוגשו עתירות רבות הנוגעות לזכויותי הוסיף ואמר כי "אנו נדרוש בדיקה מקיפה לבחינת סיבת המוות".

דוברות שב"ס:

הודעה על מות אסיר מבית סוהר 'איילון'.

אסיר בבית סוהר 'איילון" נמצא לפנות בוקר, 11.4.22, בתאו כשהוא לא מגיב, רופא תורן הזועק למקום וביצע החייאה, במקביל הוזמן נט"ן ליחידה. מותו נקבע ע"י רופא תורן. האסיר, יליד 1970, תושב המרכז, רווק. שפוט למאסר עולם בגין רצח. נקלט בשב"ס בשנת 1999, זהו מעצרו השלישי. הודעה נמסרה למשפחה. האירוע ייבדק כבכל אירוע מסוג זה.

משב"ס נמסר:

כבכל מקרה של מות אסיר, הוזמן חוקר משטרה אשר יבחן את האירוע.

לא נוכל להרחיב בנוגע לנסיבות טרם קבלת מסקנות הבדיקה.

כלא
שוב חריג בנתב"ג: רכב של חאפרים נגנב ע"י נתין זר
בן 10 נפל מעץ בבני ברק - מצבו בינוני
מזג האוויר: בהיר הטמפרטורות ללא שינוי
בן גביר ליועמ"שית: "עצרי את מינוי בכירים במשטרה"
למרות הפיתוי הכספי: סירב לנגן בחתונת יהודי מומר ונוצרייה
במעמד רבנים ואישי ציבור: מוסדות "סולם" חנכו את בית הספר "מעלות"
מנהרות יוקנעם ייחסמו הלילה בשני הכיוונים
בן גביר וקובי שבתאי התעמתו: "זה לא חוקי, זה מחטף"
מנהלי בבתי החולים באזהרה חמורה: "מערכות המחשב לא ממוגנות"
התחזית: מעונן חלקית עם גשם מקומי בצפון ובמרכז