בן גביר: המשטרה אינה מסוגלת למלא את תפקידה לשמור על הביטחון

 המפכ"ל דחה הצעת פשרה עם ח"כ בן גביר שהציע בכיר בלשכת רוה"מ: לצעוד כמה מאות מטרים משער שכם לכותל בשעת צהריים לפני הפגנת המוסלמים • בן גביר תקף: "מפכ"ל כושל"

בן גביר: המשטרה אינה מסוגלת למלא את תפקידה לשמור על הביטחון איתמר בן גביר

אחרי ביטול מצעד הדגלים שתוכנן להיום, רב ניצב יעקב שבתאי אסר על חברי הכנסת בן גביר ומאי גולן לצעוד היום בצעדת הדגלים ברובע המוסלמי בירושלים, משער שכם לכותל.

בכיר בלשכת ראש הממשלה, ניסה לקדם במהלך הלילה פשרה בין ח"כ בן גביר, לבין המשטרה, שבמסגרתה יצעדו 4 שעות לפני הפגנת מוסלמים בשער שכם משער שכם לכותל וזאת כדי לאפשר לחברי הכנסת לצעוד במסלול המקורי כדי לממש את חופש התנועה והמחאה ולמנוע בכך התנגשות נפיצה בין הצדדים. המפכ"ל דחה את הפשרה על הסף.

ח"כ בן גביר מסר: "מפכ"ל המשטרה מבעיר בארות ואפילו את הצעת הפשרה הוא דחה. המשטרה אינה מסוגלת למלא את תפקידה לשמור על בטחון אזרחי המדינה. האחריות מוטלת על המפכ"ל שנכשל בטיפול הפרעות בלוד, בעכו ובדרום וכעת נכשל בטיפול אירוע לאומי וסמלי בהנפת דגל ישראל בלב ירושלים".

עוד הוסיף: "לא ייתכן שניתן לחמאס להכתיב לנו את סדר היום ושהוא זה שיחליט איפה אסור לנו לצעוד. איני מתכוון שלא להישמע להנחיות המשטרה, או להגיע עם מאות או אלפי פעילים, אך כן מתכוון להגיע למקום ולמחות נגד מפכ"ל כושל שנכשל בלוד ורמלה והיום הוא שולל מחברי כנסת את זכות החסינות הנתונה להם ומונע הנפת דגל ישראל 100 מטר מהרכבת הקלה".

בתוך טרקטור: ניסה להבריח אמל''ח בשווי חצי מיליון
שער שכם: בני מיעוטים יידו ירקות ואבנים לעבר חרדי
הח"כ והעוזרת הפרלמנטרית הותקפו ע"י ערבים
חברון: ניסיון פיגוע במערת המכפלה
מעצר אלים: צעיר חרדי נפצע, למרות התיעוד השופט האריך את מעצרו
ראשוני: ניסיון דריסה ליד חיזמא
רעידת אדמה הורגשה בדרום • הנחיות פיקוד העורף
לראשונה בממשל בנט: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
בנט נועד עם ארגמן: כהונתו תוארך עד לחודש אוקטובר