ח"כ מעוז בנאום בכורה: "זהותה היהודית של מדינת ישראל מאוימת" • צפו

על הנשיא ריבלין אמר כי קידם: "תמיכה בנישואי תערובת והתבוללות" • בג"ץ: "העדפה מובהקת לכל מה שהוא אנטי יהודי" • על צה"ל: "שטיפת מח תודעתית"

ח"כ מעוז בנאום בכורה: "זהותה היהודית של מדינת ישראל מאוימת" • צפו

ח"כ מעוז בנאום בכורה: "זהותה היהודית של מדינת ישראל מאוימת

ערוץ הכנסת

בנאום הבכורה שנשא היום (ד') בכנסת ח"כ אבי מעוז יו"ר מפלגת נעם סקר את היסטוריית עם ישראל לאורך הדורות, עד להגשמת חלום חזרתו של עם ישראל לארצו. בהמשך תיאר את מטרות תנועת נעם, בניהן שמירה על זהותה היהודית של המדינה ומאבק בפוסט מודרנה המנסה להשתלט על התודעה הציבורית. מעוז הזכיר את תכנית "מגן העם" שמטרתה להגן על זהותה היהודית של מדינת ישראל.


ח"כ אבי מעוז פתח את נאומו באזכור היסטוריית עם ישראל לאורך הדורות, החל מאברהם אבינו, דרך בניית בתי המקדש והחרבתם ועד השואה. כמו כן, התייחס מעוז למלחמת ששת הימים ולשחרור ירושלים, וכן לשחרור אסירי ציון מברית המועצות.


מעוז ציין את שתי מטרותיה של תנועת נעם "שהינן שני פנים לאותו מטבע". הראשונה היא מאמץ בלתי פוסק לשמירת הזהות היהודית של מדינת ישראל, בדגש על הנראות הציבורית. השנייה היא מאבק חסר פשרות בפוסט מודרנה ובהנדסת התודעה המאיימות על החרות הלאומית ומנסות להשתלט על התודעה הציבורית.


מעוז הרחיב כי הפוסט מודרנה יוצרת מלחמה בלתי פוסקת בין חלקים שונים בחברה האנושית, במקום לעודד אנשים לקחת את גורלם בידם ולהתקדם בחייהם על ידי כישרונותיהם ומאמציהם. חלק מהותי של רוח הפוסט מודרנה מתמקד בשינוי השיח ובהנדסת תודעה המבקשים לפרק ולטשטש כל זהות ובד בבד להפוך כל דעה אחרת לבלתי לגיטימית.


בנאומו ציין מעוז דוגמאות לשינוי התודעתי, ביניהן הגדרת גירוש גוש קטיף כ"תכנית ההתנתקות", נאום "השבטים" של נשיא המדינה המטשטש את ייחודו של עם ישראל ומעודד התבוללות, הכנסת מושגי השיח החדש דרך האקדמיה, שטיפת מוח תודעתית של רוחו של צה"ל ומפקדיו על ידי מכונים ומרצים מחוץ לצה''ל, ועוד.


"במציאות זו זהותה היהודית של מדינת ישראל מאויימת ונמצאת בסכנה. וכך מונפת לה החרב מעל מעמד הרבנות הראשית, השבת במרחב הציבורי, מערכת הכשרות הממלכתית, הגיור הממלכתי ועוד".


מעוז הדגיש בנאומו כי "עם ישראל יש רק אחד, שבטים בעם ישראל יש שנים עשר שבטי ישורון, יהדות יש רק אחת, ארץ ישראל יש רק אחת ומיועדת על ידי בורא עולם לעם אחד, לשון ושפה עברית יש רק אחת..".


מעוז חשף כי לשם שמירת הזהות היהודית, הוכנה תכנית פעולה להקמת רשות ממלכתית בשם "מגן העם והזהות היהודית של מדינתו". מעוז חזר ואמר כי נעם תפעל בנעם ובאהבה "נקודות המוצא שלנו הן האהבה והאמונה", האהבה לעם ישראל ולכל אחד ממנו והאמונה בבורא עולם. "ויהי נעם ד' אלוקינו עלינו, ומעשה ידינו כוננה עלינו ומעשה ידינו כוננהו".

ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים"
הסתה חמורה ברשת נגד בן גביר • קצין הכנסת מתנער מהאחריות
בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים
הכוורת של ראש הממשלה: מינויים ראשונים בלשכה
גזרות ממשלת השמאל: אין חוקים חדשים במשך חודש
סמוטריץ' משיב האם בדיעבד עדיף היה להקים ממשלת ימין שתישען על רע"מ
שי מימון התפטר מימינה "לא אפנה עורף לחבריי ממשפחות השכול"